Skocz do zawartości

Ił 28 Trumpeter 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy modelik. Ił 28 z zestawu Trumpeter w skali 1/72. Malowany farbkami Gunze. Łosz to brąz Tamiya. Cyferki 50 robione na zamówienie. Próbowałem troszkę skorygować wnęki podwozia ale wyszło tak sobie. Nie za bardzo jestem z tego modelu zadowolony bo zrobiłem przy nim trochę baboli. Cieszę się jednak że go skończyłem, bo mało co a wylądował by w śmietniku.

 

PICT0001%252520%2525282%252529.JPG

PICT0001%252520%2525283%252529.JPG

PICT0002%252520%2525282%252529.JPG

PICT0002%252520%2525283%252529.JPG

PICT0003%252520%2525283%252529.JPG

PICT0004%252520%2525283%252529.JPG

PICT0005%252520%2525282%252529.JPG

PICT0006%252520%2525282%252529.JPG

PICT0007%252520%2525282%252529.JPG

PICT0009.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

PICT0001.JPG

PICT0003%252520%2525284%252529.JPG

PICT0007%252520%2525283%252529.JPG

PICT0008.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

A to mój pierwszy Iłek 28 zrobiony kilka lat temu.

 

DSC00326.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkiem udany model.

Czyściutko, elegancko, cieszy oko.

Zdjęcia tylko trochę ciemne, a także kolor washa troszkę nie pasuje do metalu jak na mój gust - lepszy byłby jednak chyba czarny.

To cieniowanie na liniach podziału to przebijający przez metalizer preshading, czy cieniowałeś to jakoś po położeniu metalizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba. Co do łosza to zastanawiałem się nad czarnym, szarym i brązowym. Wybrałem brązowy. Być może z czarnym wyglądało by lepiej ale tego się już nie dowiem. Co do preshadingu, to zrobiony jest już po łoszu. Czyli to nazywa się chyba postshading. Użyłem do tego farbki smoke Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że go skończyłeś, a nie roztrzaskałeś, bo trzeba by było powoływać komisje od katastrof, specjalistów, profesorów...

Być może z czarnym wyglądało by lepiej
Z pewnością nie i moim zdaniem wybrałeś najlepszą opcję.

 

Świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że go skończyłeś, a nie roztrzaskałeś, bo trzeba by było powoływać komisje od katastrof, specjalistów, profesorów...
Być może z czarnym wyglądało by lepiej
Z pewnością nie i moim zdaniem wybrałeś najlepszą opcję.

 

Świetny!

 

Dzięki Grzesiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podoba mi się.

Nie śledziłem warsztatu, o ile był, dlatego zapytam czy to co widać w kabinie to trumpek dał w zestawie czy dokładałeś?

Edit:

Dobra, już spojrzałem na warsztat. Do kokpitu jeszcze nie doszedłem, ale mój szacun wzrósł solidnie. Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalu - wykułeś go jednak, jest dobrze miałbym kilak zastrzeżeń (które pewnie widać dopiero na zdjęciach) ale z racji na fakt iż jest niedziela środek nocy nie będę się pastwił za szczegóły; muszę tylko spytać o jedno - czy maskowałeś ten zróżnicowany płat na górnej części skrzydeł czy pomalowałeś innym odcieniem z ręki (bo troszkę tak wygląda)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalu - wykułeś go jednak, jest dobrze miałbym kilak zastrzeżeń (które pewnie widać dopiero na zdjęciach) ale z racji na fakt iż jest niedziela środek nocy nie będę się pastwił za szczegóły; muszę tylko spytać o jedno - czy maskowałeś ten zróżnicowany płat na górnej części skrzydeł czy pomalowałeś innym odcieniem z ręki (bo troszkę tak wygląda)?

 

Krytyka mile widziana . Płat był maskowany, ale z ręki też troszkę było. Generalnie zdaję sobie sprawę, że może to odbiegać od rzeczywistości, tak jak również inne detale w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inni mogliby z nami polemizować aczkolwiek ja uważam że zróżnicowanie poszycia na radzieckich myśliwca w 'srebrzance' lepiej wygląda jak się je zamaskuje - problem pojawia się dopiero gdy malujemy Alcladami a one czasem nie wybaczają maskowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawdę ładny , ale coś mi nie pasuje ta tylna wiezyczka .Bardziej wygląda na chińską z H-5 , niż na IŁ-28.

uXaend5.jpg

 

Dzięki. Tak wiem, w warsztacie wspominałem o tym. Zauważyłem to dopiero jak model był już sklejony i pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.