Skocz do zawartości

ISU 152 1:35 Zvezda


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnia galeria na dzisiaj Nie wiem czy dobrze dodałem post - bo to w końcu tylko większa podstawko /vinieta nie diorama.

 

Model od Zvezdy ISU 152 w skali 1:35. Model bardzo ubogi jakościowo. Coś tam wyszło. Podstawka to styrodur + balsa + żywica ( za dużo wylałem na raz i zaczęło się gazowanie )Oglądajcie

 

isu_01.jpg

isu_02.jpg

isu_03.jpg

isu_04.jpg

isu_05.jpg

isu_06.jpg

isu_07.jpg

isu_08.jpg

isu_09.jpg

isu_10.jpg

isu_11.jpg

isu_12.jpg

isu_13.jpg

isu_14.jpg

isu_15.jpg

isu_16.jpg

isu_17.jpg

isu_18.jpg

isu_19.jpg

isu_20.jpg

isu_21.jpg

isu_22.jpg

isu_23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna praca!!!

 

Nareszcie jakaś naprawde realistyczna 72.

Niestety w galeriach 72 moim zdaniem za dużo modeli jest czystych, które choć ładnie wykonane i słodko pomalowane nie wyglądają zbytnio realnie. Twoje ISU jest super realistyczne, tak właśnie wyglądać powinien pojazd frontowy- jest idealnie pobrudzony, oby więcej takich prawdziwych galerii było!

A podstawka także super- poprostu świetna praca!

Czekamna kolejne Twoje modele, możesz zdradziś jakie masz w planie???

 

 

ps. Brakuje tylko figurki,by ożywić martwą scenerię, to chyba jedyny minus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety JSU-152 ze Zvezdy w '72 nie wygląda aż tak dobrze . Ale nawet w '35 model robi wrażenie. Podstawki robisz w podobny, ale świetnym stylu! Gratulacje! Podoba mi się pomysł z docinaniem zewnętrznych listewek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje .

Mógłbyś dać zbliżenia, przykładowo na płytę tylną, na silnikową z góry i kilka słów opisu, co przerabiałeś, dorabiałeś ( fajnie jakby z fotkami ).

Sam robię IS-2 ze Zvezdy, sporo przerabiam i będę jeszcze robił ISU-122 z zestawu ISU-152.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać bez bicia że to model prosto z pudełka - nie zmieniałem nic :( Jeśli mam zdjecia detali to zamieszczę - choć wczesne modele Zvezdy to raczej słabo wyglądają pod katem szczegółów... Lina to pozostałość po jakimś dragonie, a oni robią je właśnie z jakiegoś drutu i nie układa się ona tak ładnie jak eureki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać bez bicia że to model prosto z pudełka - nie zmieniałem nic :( Jeśli mam zdjecia detali to zamieszczę - choć wczesne modele Zvezdy to raczej słabo wyglądają pod katem szczegółów... Lina to pozostałość po jakimś dragonie, a oni robią je właśnie z jakiegoś drutu i nie układa się ona tak ładnie jak eureki.

Spoko, nie zmienia to faktu, że stworzyłeś świetny model, który podoba się nie tylko mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wodę wykonałem z żywicy Glaze Bar Top (0,35kg - 30zl) wylewanie jednowarstwowe bez polerowania. Formę zrobiłem z płytek PCV wysmarowanych wazeliną.

 

Sztuczna woda - żywica

Komplet składa się z żywicy 250 gram i 100 gram utwardzacza, mieszamy w proporcji 100:40 (wagowo) dokładnie odmierzamy na wadze (może być kuchennej). Oba składniki mieszamy ze sobą dokładnie w kubku (plastikowym) bardzo dokładnie i powoli przez 3-4 minuty. A najlepiej żeby obniżyć lepkość przed mieszaniem obie buteleczki włożyć na 10 min do ciepłej wody (nie gorącej) po wymieszaniu odstawiamy kubeczek na 5-10 min (na powierzchni zbiorą się bąbelki powietrza i wtedy najlepiej podmuchać w kubek przez 20-30 sekund suszarką do włosów wtedy pozbędziemy się z powierzchni bąbelków powietrza i wlewamy do jeziorka. Co do barwienia to nie polecam niczego akrylowego bo może się to pogryźć bo akryle mają modę a żywice nie lubią wody.

 

Kupić można na:

http://www.modelarnia24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gąsienice to ori gumki Zvezdowskie - doklejałem je klejem CA do kół - a bąbelki to efektu uboczny gazowania żywicy, miało ich nie być wcale.

 

Zdradzisz jaki to klej, albo jak przygotowałeś gąski, koła do klejenia? Mi nie chciało łapać i w końcu sprzedałem cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.