Skocz do zawartości

RWD-6 1;72 ZTS Plastyk


Remik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować mój najnowszy model . Prace nad nim trwały dość długo , ze względu na sporą

liczbę poprawek i użytej szpachlówki - jedynym plusem była kalkomania . Bardzo pomocne w budowie

były Plany Modelarskie nr.61, dzięki którym odtworzyłem od podstaw ;kabinę pilotów, z cienkiej plexi

wykonałem całe oszklenie ,makietę silnika-z cienkich śrubek o odpowiedniej średnicy , śmigło wraz

z mocowaniem,Klapy i lotki wymagały odcięcia , obrobienia na odpowiedni kształt i ponownego

przyklejenia ,sloty -wykonałem z cienkiej bibułki ,zastrzały skrzydeł - powstały z cienkich igieł

lekarskich oklejonych papierem . Malowanie przedstawia samolot przed ,lub po Międzynarodowych Zawodach

Challenge 1932, stąd pasy na statecznikach biało czerwone .Zapraszam do oglądania fotek .

Pozdrawiam Re-Mig

 

resizeofp1210005jg5.jpg

w800.png

resizeofp1210006tk4.jpg

w800.png

resizeofp1210007pq7.jpg

w800.png

resizeofp1210008ne7.jpg

w800.png

resizeofp1210012om9.jpg

w800.png

resizeofp1210013ez5.jpg

w800.png

resizeofp1210014nu9.jpg

w800.png

resizeofp1210015nk4.jpg

w800.png

resizeofp1210016yc5.jpg

w800.png

resizeofp1210017pa5.jpg

w800.png

resizeofp1210018ra2.jpg

w800.png

resizeofp1210019is2.jpg

w800.png

resizeofp1210020pk2.jpg

w800.png

resizeofp1210021lp4.jpg

w800.png

resizeofp1210022pz0.jpg

w800.png

resizeofp1210023cb4.jpg

w800.png

resizeofp1210024de5.jpg

w800.png

resizeofp1210027ui0.jpg

w800.png

resizeofp1210029zg9.jpg

w800.png

resizeofp1210030lf3.jpg

w800.png

resizeofp1210032dw6.jpg

w800.png

resizeofp1210034lz1.jpg

w800.png

resizeofp1210035nq9.jpg

w800.png

resizeofp1210036cn4.jpg

w800.png

resizeofp1210037fr9.jpg

w800.png

resizeofp1210038tc0.jpg

w800.png

resizeofp1210039wo9.jpg

w800.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łochchch!!!! no, no, no...mam tego erwudziaka i muszę powiedziec, że wykonałeś kawał dobrej roboty. Pozazdrościc... Aż żal , że nie było relacji w warsztacie Napisz chociaż, jak postępowało robienie tej "szklarni", dobra?

A pasy na ogonie faktycznie powinny byc czarno białe , takie było oznaczenie wszystkich maszyn biorących w Challenge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za uznanie i pochwały , kilka słów odnośnie malowania - otóż celowo pomalowałem statecznik w biało czerwone pasy, bo pierwotnie takie były , jak zaznaczyłem w opisie ,samolot jest w malowaniu przed lub po zawodach ,,Challenge'' gdzie regulamin wymagał malowania czarno białego, uważam że w biało czerwonych paskach wyglądał bardziej ,,Polsko ''

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne są jamki skurczowe na dole kadłuba, tuż za zastrzałami podwozia. No i wg moich danych ramy oszklenia były czerwone....

Ale ogólnie jest śliczny. I polski, to się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja w sprawie pasów:

rwd6-1.jpg

Na tym zdjęciu, wykonanym podczas Challenge 1932 wyraźnie widać, że pasy są czarne. Ich kolor jest taki sam, jak kolor numeru startowego i rejestracji, czyli elementów bezsprzecznie czarnych. Za to tutaj:

rwd6-2.jpg

pasy mają wyraźnie jaśniejszy odcień niż rejestracja i numer. Nie wiem, gdzie i kiedy zrobiono to zdjęcie, ale moim zdaniem dowodzi to, że pasy te przez pewien czas były czerwone. Poza tym w wielu przedstawieniach tej maszyny (chociażby na znaczkach pocztowych) oraz w wielu książkach (m. in. w Polskich skrzydłach Henryka Żwirki lub na okładce Samolotów RWD Glassa i Dulęby) pasy są namalowane lub opisane jako czerwone. Skądś ten pogląd przecież musiał się wziąść, przecież to nie mogła być zbiorowa halucynacja.

A model pierwsza klasa, jestem pod wrażeniem i tematu, i realizacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Super kabinka. Dodaje bardzo dużo efektu. Klapy i lotki też super. Nad slotami się nie rozwodzę, bo są zamknięte.

ZIO, jak sobie wyobrażasz przemalowanie pasów???? I jakie to ma znaczenie???? Dodam jeszcze, że rozpoznanie koloru na zdjęciu czarno-białym, wymaga zdolności magicznych.

Gratuluję modelu, i pojawienia się zdjęcia na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznanie koloru na zdjęciu czarno-białym, wymaga zdolności magicznych.

 

Pozwolę się nie zgodzić - na zdjęciu cz-b. kolor czerwony będzie bardziej "szedł" w kierunku szarości, podczas gdy czarny pozostanie czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.