Skocz do zawartości

KW-2 skala 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Model jak i podstawka skończone.

Wątek warsztatowy znajduje się tutaj:

 

viewtopic.php?t=8920&start=0

 

Fotomontaż taki bardzo słaby technicznie, ale pokazuje jak wyobrażałem sobie tą scenke.

 

fotomontazkvuz2.jpg

 

I cała reszta:

 

1alw6.jpg

 

1bad2.jpg

 

2ank7.jpg

 

2bfa7.jpg

 

89904250lm8.jpg

 

88400849jj2.jpg

 

52912006ky4.jpg

 

64319484ct2.jpg

 

79435713pn9.jpg

 

93767547nb5.jpg

 

73260474mc5.jpg

 

10wb9.jpg

 

11ws8.jpg

 

12eq8.jpg

 

14rl8.jpg

 

15px6.jpg

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, więc tak przedstawię swoje uwagi, możesz się z nimi zgadzać lub nie. Po prostu, moja opinia jest taka, a nie inna.

Podoba mi się:

*kompozycja i sam pomysł

*ładne, schludne wykonanie i malowanie zarówno modelu jak i krów

*sama dioramka

*otwarta skrzynka narzędziowa - dodaje smaczku

Nie podoba mi się:

*okopcenie armaty

*zbyt duże zwisy gąsek

*za duże i zbyt grube poręcze na wieży.

*brak zabrudzeń, zabłoceń na gąskach - czołg swoje ważył, więc powinien troszkę terenu wgnieść w gąski...

*brak minimalnych oznaków rdzy, a jak sobie tak stoi to choć troszkę powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna podstawka. Bez kwiatków byłoby to wszystko jałowe no i krów oczywiście a o czołgu nie wspominając ;). Bardzo ładnie wykonany model. Miłe dla oka. Gratuluje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ładna dioramka. Zarówno KW jak i krówki prezentują się znakomicie.

Mam małe pytanko odnośnie podłoża i trawy. Nie znalazłem w wątku warsztatowym informacji jak wykonałeś ziemię i jakiej posypki trawiastej użyłeś.

Osobiście używam trawki firmy Jordan, ale jest ona troszkę zbyt wysoka i raczej nieco za gruba, jak na tą skalę. Gdybyś mógł uchylić rąbka tajemnicy i napisać jak i z czego jest zrobiona zieleń, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, ale może się nie znam.... a mianowicie czy ta dioramka nie jest odrobinę aby za mała...? To jest moje zdanie. A co do samego pomysłu z krowami to popieram kolegów wyżej. Świetny jest też sam czołg. Po prostu miło popatrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna scenka, cieszy oko ładnym doborem kolorów. czołg wcale nie musiał być zardzewiały! mamy czerwiec lub lipiec 1941 i po prostu nie zdążył... Niemcy przeszli przed chwilą. natomiast ma zbyt czyste gąsienice, coś tam na nich powinno zostać, zbyt duże są też zwisy. nie jestem pewien, czy w sowchozach były takie czyste krowy ale to już fantazja. pozdrawiam i gratuluję ukończenia kolejnego projektu. no i zapisuję się na kursy robienia zieleni na dioramkach jeśli takie prowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajno

ale natura zmusza mnie żebym sie czepił

ten KV nie wygląda na porzuconego ale raczej na pozostawionego przez załoge która aktualnie jest w krzaczkach za potrzebą

mogłeś go troche w grunt "zapaść" i ordzawić, pozbawić paru elementów bo mośki ze wsi obok ukradli żeby se samowar podrasować

ale jak na tą skale to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie opinie i komentarze.

Ciesze się, że model i kompozycja się spodobały.

Dzięki również za wszystkie krytyczne uwagi.

Wiadomo lekcja na przyszłość.

Miałem nie cytować, ale jednak sie pokusze:

"Jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodzi"

Chciałbym na wszystkie posty odpowiedzieć, ale to chyba za długie by było.

Mimo to postaram się coś w skrócie napisać:

1. Zwisy, wydawało mi się, że macie racje, ale kolega Jarek na innym forum wkleił coś takiego.

kv13fe0.jpg

Dzięki Jarek. fotki ze strony http://beute.narod.ru

2. Okopcenia lufy hmmm?

Wiekszość modelarzy to robi Może racja, że to taka naciagana maniera, choć pewnie fotki by się znalazły.

3. Zabrudzenia.

Czołg był bardziej okurzony, ale po psiknięciu lakierem satynowym to troche zgineło. Musze popracować nad tym zagadnieniem.

wgnieceniagz2.jpg

5.Starałem się wtopić model w grunt.

kolapk3.jpg

4.Rdza.

Myślałem troszke nad dodaniem na gąsienicach, a dokładnie na przetarciach gąsienic taki nalocik delikatny (kropki) Ale to za duze wyzwanie na tym etapie.

5.Trawa.

Troszke ją tonowałem kolorystycznie

6. Krowy może faktycznie za czyste, ale nauczony doświadczeniem, że czasami mozna coś przedobrzyć to dałem sobie spokój.

7. A z tym porzuceniem, pozostawieniem czołgu to faktycznie róznie mogło być. Może faktycznie załoga poszła sobie gdzieś na chwile

8. A apropo podłoża i trawki to postaram się coś napisać na mojej stronie.

Bo to proste, łatwe i ciekawe sposoby są.

9. Trafienia zrobine rozgrzana koncówka wiertła, zeszlifowanego na kształt pocisku. Czyli zrobione prawie tak jak w rzeczywistości.

A pozatym bardzo cieszy mnie to, ze podoba się koncepcja.

Jak mowilem pomysł dla mnie jest najważniejszy. Opatrzyly mi się rozwalone KW z ciekawskimi niemieckimi żolnierzami i stąd ten pomysł.

Kwiatki odały klimat wiosny-lata 41, a krowy wniosły powiew "swieżości"

Ale to już wiecie.

Pozdrawiam Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Rdza.

Wszyscy by wszystko rdzawili Dla mnie bomba, że jej nie dałeś.

6. Krowy może faktycznie za czyste, ale nauczony doświadczeniem, że czasami mozna coś przedobrzyć to dałem sobie spokój.

Nie każda krowa brudną musi być. Zresztą, zasyfione krowy zepsuły by moim zdaniem ten sielankowy klimat dioramki.

8. A apropo podłoża i trawki to postaram się coś napisać na mojej stronie.

Bo to proste, łatwe i ciekawe sposoby są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa jaka jest - każdy widzi. Nic dodać nic ująć. Może krówki za dobrze odżywione jak na Rosjęradziecką i wojenne czasy ale nic nie poradzisz. Preisner to niemiecka firma więc robią szkopskie krówska... Może je właśnie przygnali gdzieś z głębi Rzeszy? Dobra, dosyć tych żartów bo to nie ma sensu.

Ja ty robisz takie niesamowite trawsko? Bo aż mi z komputera łąką pachnie...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie będę się czepiał zwisów, okopceń, poręczy, czy za czysty, czy nie, bo mnie to nie rajcuje - po prostu - jak dla mnie - chylę czoła. . Jest bardzo ładnie.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.