Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No się tak nie oburzaj. Ja się wypowiadam na podstawie tylko 1 zdjęcia. Przyjrzyj się zdjęciu i to widać.

 

Radek. Broń boże się nie oburzam

 

Zdjęcie tylko poglądowe i robione w kabinie malarskiej, która ma bezpośrednie oświetlenie z 3 stron czyli przód z góry i oba boki po skosie.

 

Wierz mi, że go oglądałem po malowaniu żeby zrobić poprawki, które oczywiście były. Poszło na niego zresztą 8ml mieszanki 3cz. rozcieńczalnika na 1 cz. farby

 

PS. Obracając po Twoim poście wieżę w rękach przy obecnym świetle to dopiero jest gra świateł na tym nierównym odlewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny etap.

 

Mieszanka farb XF-52 pół na pół z XF-13 bardzo mocno rozcieńczone żeby uzyskać bardziej zielonkawy odcień i zachować transparentność pojedynczych pociągnięć - od tego etapu już nie maluję wszystkiego jak leci.

Płaskie powierzchnie staram się marmurkować, a pozostałe malować pociągnięciami góra dół aby zrobić bazę do zacieków i zróżnicować odcienie.

 

WAŻNE - Ja też dopiero się uczę i daaaleko mi do tego co chcę osiągnąć - może komuś się przydadzą te wypociny.

 

34438207142_319a585ab5_c.jpg

34438208342_f6bfbeb8f9_c.jpg

34438209842_f412603e94_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej - pierwsze rozjaśnienia

 

Mieszanka z poprzedniego etapu z dodaną (objętościowo) 1/3 całości koloru XF-21 czyli 2 części mieszanki i 1 część XF-21

 

Rozjaśniam już tylko to i trochę poniżej granicy finalnych rozświetleń.

 

Chcę osiągnąć efekt modulacji typu zenital light - najbardziej się mi podobuje.

 

33757223524_0bd2cf8f05_c.jpg

33757218304_efdcc069f2_c.jpg

33757218684_931ffe6808_c.jpg

33757219234_f2546bbe4d_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej - pierwsze rozjaśnienia

 

Mieszanka z poprzedniego etapu z dodaną (objętościowo) 1/3 całości koloru XF-21 czyli 2 części mieszanki i 1 część XF-21

 

Rozjaśniam już tylko to i trochę poniżej granicy finalnych rozświetleń.

 

Chcę osiągnąć efekt modulacji typu zenital light - najbardziej się mi podobuje.

 

 

 

A czy nie wystarczy, żeby nie "przedobrzyć" ? Wydaje się (moim zdaniem) że już teraz ma świetny, realistyczny, wypłowiały kolor ...

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowy tutorial

Jak na moje standardy estetyczne - to model na zdjęciach jest zbyt zielony. Ale się nie czepiam - ja bym nie dodawał XF-13 do bazowego.

No chyba, że w dalszym toku malowania "zbrązowisz" czt też "zkhakisz" całość filtrem czy innym washem.

Czekam na to co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem.

Kolory są z rozdziału o brytolskim świetliku - Tank Art 2 by Michael Rinaldi

Mi się podoba jak tam model wyszedł

Jestem pewien, że dalsze malowanko będzie jeszcze bardziej drastyczne dla miłośników FS-ów i jednakowych odcieni.

 

W pewnym miejscu (a jestem przekonany że nie było to jedyne zdjęcie) jest nawet fajne zdjęcie 2 Dodge'ów wyraźnie w innym odcieniu w tym wypadku hamerykańskiego Olive Drab.

 

Zresztą popatrz na odrestaurowanego przez angielskich pasjonatów Cromwella Hull F - na moje oko to on raczej w brąz nie wpada

 

34478355911_cbd3517119_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego panuje taka moda aby na siłę przemalowywać oliwkowo zielone na zielone . Pojazdy te pochodziły ze składnicy sprzętu we Włoszech i z tego co można czasami wyczytać na angolskich forach pojazdy te były fabrycznie nowe . Zaraz ktoś powie że w Loretto wszystkie były pomalowane , zgadza się tylko nie ma kwitów, że wszystkie były w SCC15. Trafiłem kiedyś na wspomnienia warsztatowców brygady i było tam, że część była brązowa(domyślnie olive drab), część zielona (SCC15) a część uzupełnień jasno zielone.Wiem wspomnienia to takie nie pewne źródło ale daje do myślenia biorąc pod uwagę, różnorodność kolorystyczną w 15 Pułku Ułanów Poznańskich , dostarczonych czołgów Sherman.Świetny warsztat pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO - gdybym miał w rękach zestawienie przekazanych shermanów zawierające amerykański numer, brytyjski numer i adnotację czy pojazd był przemalowywany życie byłoby prostsze.

Póki nie mam takiego zestawienia pozostają domysły, szczątki informacji i własna inwencja.

 

Swoją drogą brytyjski pomysł przemalowywania OD na SCC.15 jest dla mnie nielogiczny. Rozumiem przemalowywanie OD na piasek dla pojazdów używanych a Afryce. Rozumiałbym przemalowanie w jakiś dwubarwny kamuflaż itp.

Ale cóż - Brytyjczycy zawsze byli trochę inni

Zacytuję Monthy Pythona:

"Śmierć: (wsadzając gospodarzowi palec wskazujący w oko) Siedź cicho! Wy, angole, jesteście tacy, k...a, pompatyczni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kontrasty (chyba) wystarczające czy coś jeszcze oprócz maziania pendzelkiem highlajtóf poczeba?

Rozjaśnienie jak zawsze zrobione 50:50 poprzedni odcień i XF-21 Sky Tamiya mocno rozrzedzone.

 

No i mam już Son of Sherman

 

34773445921_ba3c69985e_c.jpg

34864734516_0a7227f098_c.jpg

34864734706_17931cca65_c.jpg

34864734886_1bb1346182_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice pomalowane według doskonałego poradnika Sami Wiecie Kogo - przykro mi bardzo, że nawet poradniki z tamtąd są automatycznie banowane.

W moim wypadku jako baza jest XF-84 Dark Iron, a potem niedbały łoszofiltr miękkim pędzlem bardzo rozcieńczoną Lifecolor UA 702

 

34758716662_e7e9ca937f_c.jpg

 

Po wyschnięciu rdzawego łoszofiltru pędzluję stalowe krawędzie gąsienic, kół napędowych, napinających, rolek i innych miejsc mogących się wycierać w czasie pracy do gołego metalu tzw. suchym pędzlem kolorem Vallejo 70.864 Natural Steel (nie tylko według mnie absolutny must have).

 

34758717292_bae5801f63_c.jpg

 

Oczywiście będą też pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrasty (chyba) wystarczające czy coś jeszcze oprócz maziania pendzelkiem highlajtóf poczeba?

Rozjaśnienie jak zawsze zrobione 50:50 poprzedni odcień i XF-21 Sky Tamiya mocno rozrzedzone.

 

No i mam już Son of Sherman

 

do przodu Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas podglądam, świetna robota .

Cieszę się także, że to Vallejo 70.864 jest dobre, bo kilka miesięcy temu, zastanawiałem się co wybrać i zdecydowałem się właśnie na ten specyfik ale nie miałem jeszcze okazji go wypróbować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.