Jump to content
skala72

IBG - zapowiedzi/nowości

Recommended Posts

IBG na swojej stronie na FB zaprezentowało dwie kolejne wersja Rośka do produkcji.

Zapowiadają, że obsuwu nie będzie i model na wiosnę jak słoneczko pojawi się.

12496129_890325451089100_4815275671895338261_o_zpsuriaivf8.jpg

886354_890325454422433_5737052470217078437_o_zpsfgwcvr8c.jpg

I super, już się nie mogę doczekać swojego egzemplarza .

Kurczę nie wiem czy skończy się na jednym u mnie ;) Mam nadzieję, że Part/Aber już pracują nad blaszkami.

W tym temacie, bardziej bym liczył na dodatki żywiczne, np: koła jezdne, wnętrze.

W tym temacie, bardziej bym liczył na dodatki żywiczne, np: koła jezdne, wnętrze.

No model ma mieć wnętrze, zobaczymy na jakim poziomie i czy będą niezbędne żywice

Że zrobiłeś super koła, to ja wiem, śledziłem twój wątek ;) Zarezerwuj dla mnie co najmniej jeden komplet ;) Ale blaszki by nie zaszkodziły.

Otter w 1/72 super wiadomość jeszcze jeden pojazd z II KP wyląduje w moich zbiorach, na cheviego w wersji wrecker pewnie też się skuszę

Ottera zrobie w jakimkolwiek malowaniu ;) uwielbiam ten pojazd. Te japońskie czołgi to jak dla mnie pomysł totalnie od czapy, tyle wersji i znając życie każdy zestaw będzie się różnił kilkoma detalami ;)

Heh, takie coś można by powiedzieć o większości z tych modeli, łącznie z Rosomakiem =p

Dobra polityka będzie kiedy będą wydawać te same modele pancerne w skali 1/72 i 1/35.

Wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Otter w 1/72 super wiadomość jeszcze jeden pojazd z II KP wyląduje w moich zbiorach, na cheviego w wersji wrecker pewnie też się skuszę

Chevi wracker też był w naszych barwach.

Tak więc u mnie w pierwszej kolejności.

A kto sprawdzał RWD przed produkcją?

Trochę to niepokojące, że po ostatniej "wpadce" z RWD Rosomaka do oceny dostał akurat Kamil, a nie ktoś z większym zacięciem do sprawdzania dokumentacji (chociażby np. z KPM).

Mam przekonanie, że forma jest gotowa i najwyżej chodzi o sprawdzenie składalności i zbudowanie modelu na prezentację, a nie jakieś ewentualne poprawki formy.

Kamil robi dwa Rosomaki ?

Bo widzę wieże od wersji M1 i kadłub od wersji M1M.

Dokładnie, uprzedziłeś mnie z pytaniem, bo jeśli KFS składa jeden i ten sam egzemplarz to wieża tzw. krajowa ni jak pasuje do kadłuba misyjnego. No i szkoda, że koła są na Nokianach a nie np. na Goodyear'ach, ale to jeszcze można jakoś wytłumaczyć. No i felgi kół chyba nieco inne niż w rzeczywistości? Chyba, że się mylę.

Trochę to niepokojące, że po ostatniej "wpadce" z RWD Rosomaka do oceny dostał akurat Kamil, a nie ktoś z większym zacięciem do sprawdzania dokumentacji (chociażby np. z KPM).

Z tego co wiem, to Kamil nie dostał Rosomaka do oceny tylko do budowy / pisania artykułu...

Od oceny merytorycznej są inni... tacy co mają dostęp do dokumentacji...

Kamil robi dwa Rosomaki ?

Bo widzę wieże od wersji M1 i kadłub od wersji M1M.

Kamil robi trzy Rosomaki*... tylko na zdjęciach pokazał niektóre ramki - aby "pochwalić detal"...

35032.jpg35033.jpg35034.jpg

(* - no tyle Rosomaków to nie wydrukują, więc pewnie wybierze sobie jednego... )

Dokładnie, uprzedziłeś mnie z pytaniem, bo jeśli KFS składa jeden i ten sam egzemplarz to wieża tzw. krajowa ni jak pasuje do kadłuba misyjnego.

Robert - "jeśli" to tu jest słowo kluczowe, a jeśli Kamil ma części od więcej niż jednego egzemplarza ???

Zamiast się zapytać piszecie kocopoły i snujecie wizje...

No i felgi kół chyba nieco inne niż w rzeczywistości? Chyba, że się mylę.

Robert, chyba się jednak mylisz...

Część rzeczy już poszła do poprawek

To co poprawek (merytorycznych) wymagało - to do poprawek poszło...

Panowie - to próbne wtryski, z oceną poczekajcie aż pojawią się modele w normalnej sprzedaży.

Panowie - to próbne wtryski, z oceną poczekajcie aż pojawią się modele w normalnej sprzedaży.

Spoko, to efekt oczekiwania na "zabawkę", wyjdzie pooglądamy, ocenimy i zbudujemy

Dzięki Tomku za wyjaśnienia.

Jeszcze jedno, Tomku, nie orientujesz się jakie malowania będą w wersji "Misyjnej".

Przyznam się że choruje na malowanie piaskowego rośka z "Okiem Horusa".

Jeszcze jedno, Tomku, nie orientujesz się jakie malowania będą w wersji "Misyjnej".

Orientuję się, przynajmniej w założeniach co ma być z kalkomanii w konkretnym pudełku (bo kalkomanie pudełkowe nie są jeszcze drukowane).

Myślę że z kalkomanii w modelu (i w zestawach dodatkowych) zawiedziony nie będziesz...

Szkoda, że koła są na Nokianach a nie np. na Barumach , Daytonach, Dębicach, Imperialach, Nexenach , Savach, Sportiviach, Zeetexach , BFGoodrichach , Falkenach , Firestonach , Fuldach ,Hankookach , Kleberach , Kumhach , Uniroyalach , Bridgestonach, Continentalach , Dunlopach , Michelinach , Pirelkach , Yokohamach , Accelerach , Cooperach , Federalach, Generalach, Kormoranach , Nankangach , Toyach , Vredesteinach ....

Bożo - i jak tu Cię nie lubić