Jump to content
skala72

IBG - zapowiedzi/nowości

Recommended Posts

Że wtrącę się Kolegom do dyskusji.

Ze względu na bardzo słabą jakość odwzorowania felg, nawet koła z ogumieniem NOKIAN, należało by odlać z żywicy. Nie ukrywam, że na takie koła czekam. Zwłaszcza biorąc pod uwagę model Rośka co ma się pokazać we wrześniu (wersja używana w Afryce). Wersję, która ma się pokazać w listopadzie (standardowa używana przez 12-tą i 17-t brygadę), założę ponownie koła żywiczne z ogumieniem MICHELIN. Od jakiegoś czasu wozy używane w WP mają zakładane takie ogumienie.

Rozumiem, ale nie zgadzam się, że felgi są "bardzo słabo odwzorowane". Wiadomo, że plastyk to nie żywica, ale zestawowe kółka są powiedzmy bardzo przyzwoite i naprawdę nie ujmują nic modelowi. Bardzo słabo odwzorowane to są wszystkie "gumy" Italeri, Academy czy Revella... Tutaj w porównaniu z powyższymi mamy mistrzostwo świata.

Pozwolę się nie zgodzić. W zestawie felgi są za duże, za płytkie a śruby są plastikowymi plackami, dodatkowo sam bieżnik i bok opony ma niewiele wspólnego z oryginałem ( piszę o Nokianach). Jak cały zestaw uważam za bardzo porządny, tak koła niestety są jego absolutnie najsłabszym elementem.

Edited by Guest

Ja nie czepiam się opon NOKIAN. Bo do nich zastrzeżeń nie mam. Ale w mojej opinii, felgi ze śrubami, to najsłabsze ogniwo tego zestawu. I jak pokazują inni producenci, można zrobić to na bardzo przyzwoitym poziomie metodą wtryskową. Choćby felgi do Stryker'ów czy to z AFV Club, czy z Trumpeter'a.

Myślę, że ekipa z IBG mogła się w tej materii bardziej przyłożyć.

Bo tak zamiast dostać ocenę 5, to dostają 4+.

Oczywiście jest to moja opinia.

Czy Waszym zdaniem felgi i opony z zestawu Strykera z AFV nadawały by się do Rosomaka? Też odniosłem wrażenie że zestawowe felgi mają mało wyrazisty detal.

W temacie NOKIAN czy MICHELIN kilka ciekawych zdjęć z 2009 i 2010 roku:

Znalazły się i miksty i .... GOODYEAR:

KTO3_zpskzts9dzg.jpg

- 4 NOKIAN-y?

KTO1_zpsvwzwf8yf.jpg

- 2 NOKIAN-y i 2 MICHELIN-y?

KTO5_zpsjjn9ktbl.jpg

- same GOODYEAR-y

KTO2_zpsery6kyih.jpg

- 3 NOKIAN-y i 1 MICHELIN

KTO4_zpsbwyx42dn.jpg

- 1 I 3 NOKIAN a 2 i 4 to ????

Michelin XML.

Sprawdzone, potwierdzone.

To nie jest Michelin XML, tylko czeski SEMPERIT.

Rewelacja... Pytanie do wtajemniczonych - co to za typ pancerza..? Rafael, który robi Andrzej czy nasz krajowy..? I jaki pancerz ma rosomak z wieżą OSS-D jeżdżący w Afganistanie (z siatkami na bokach)..? Będę wdzięczny za odpowiedź..!

Rewelacja... Pytanie do wtajemniczonych - co to za typ pancerza..? Rafael, który robi Andrzej czy nasz krajowy..? I jaki pancerz ma rosomak z wieżą OSS-D jeżdżący w Afganistanie (z siatkami na bokach)..? Będę wdzięczny za odpowiedź..!

W modelu jest nasz krajowy typ pancerza.

Rosomaki z wieżą OSS-D z Afganistanu mają pancerz Rafaela.

Pozdrawiam

Jacek

W modelu jest nasz krajowy typ pancerza.

Rosomaki z wieżą OSS-D z Afganistanu mają pancerz Rafaela.

Pozdrawiam

Jacek

Czyli z tego modelu zaślepiając dziurę po obrotnicy i dodatkowy właz przed wieżą można zrobić Rosomaka bazowego, do którego kalki dało ToroModel..? Macie zdjęcie Rosomaka bazowego "z góry"..?

I przestroga dla Nokianów z pudełka...

UWAGA!!!! koła z plastiku IBG jak ktoś wciśnie na siłę felgi nie używać kleju Extra Thin Tamiya, ja zmontowałem felgę z jednej strony i po zakropieniu od środka uslyszałem pstryk... i pstryk... efekt jak widać na zdjęciu "opona" pęka ...pewnie w miejscu największego odkształcenia, obok to samo koło ale bez kleju i jest ok.

th_WP_20161208_20_45_36_Rich_zpsizoss0to.jpg

Pozdro

Wiadomo coś na temat kiedy pojawi się trzeci zapowiadany model IBG (wersja krajowa z wieżą)..? Pierwotnie miał być jakoś na połowę grudnia...

Taką informację mam z TankModel. Cena u niego nie całe 155 plus toczona lufa do niego od Master za 34 złote

Osz w morde, mój ulubiony angielski ciagnik, w 35 !!! Brawo !! Bedzie to światowy bestseller !!! Bo pojazd ma fanów na całym swiecie !!!