Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za odzew. Po przemyślenie strategi użyję pędzla. Najbardziej przekonuje mnie fakt iż faktycznie nie wiadomo jak się tusz z pisaków zachowa po kilku latach. Co do maskowania to będzie bez, bo nie sądzę żeby taśma dała radę się wyginać pod tymi wszystkimi kątami i zawijasami. Co do malowania ręcznego to z góry ostrzegam, że niestety trzęsą mi się ręce. Tak już mam (mimo iż nie nadużywam) i nic na to nie poradzę. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tragicznie. Następne foty będą już z pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do samego maskowania to mógłbyś jeszcze spróbować np z Maskolem. Ja kiedyś przy malowaniu plam kamuflażu tak zrobilem. Po nałożeniu jednego koloru całość pokrywałem Maskolem Wamodu (oczywiście oprócz tego co miało być zamalowane) Potem wszystko ściągnąłem, pokryłem ponownie i malowałem kolejnym kolorem,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo kombinuję z maskolem Humbrola. O rany ależ on śmierdzi!!! Tam chyba jest amoniak, bo jedzie jak Spiral Freezer (rodzaj zamrażarki przemysłowej) jak jest wyciek amonii. Ale wracamy do tematu. Z testowej powierzchni po kilku godzinach zlazł bez problemu, tylko została plama. Potraktuje ją rozpuszczalnikiem do olejów - zobaczymy może zejdzie. Teraz zostawię go na kilka dni, a jutro pomaluję aero. Tak więc kilkudniowa przerwa w wątku. Oczywiście wszystkie prace robię na powierzchni testowej, a potem będzie najpierw na spodzie wanny aby nie zniszczyć modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś maskol umożliwia ładne odcinanie krawędzi skalpelem. Humbrolowski niestety ma tendencje szarpania krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być jak będzie gotowe, ale co mi tam. Pierwsze paski pomalowane - biały. Przypominam że od strony brązowej będzie jeszcze czarny. Robione bez maskowania, pędzlem i rączką. Trzęsła się, ale największym problemem była konsystencja farby. Nie robię nic na siłę bo to ma być przyjemność - jak wyszło tak wyszło. Jak zwykle oceniacie wy.

 

PICT0198.JPG

 

PICT0199.JPG

 

PICT0200.JPG

 

PICT0201.JPG

 

PICT0202.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Z duszą na ramieniu na nie czekałem. Nie wiem tylko czemu ten brąz wygląda na zdjęciach jak minia. Aż poszedłem do garażu sprawdzić kolor czy aby na pewno jest brązowy - no i jest. Muszę następnym razem coś z tym zrobić, aby wyszło normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za ciosem i pomalowałem czarnym. Oczywiście do ideału daleko, ale krytyk - żona powiedziała że jest fajnie. Więc w tym radosnym nastroju zamieszczam foty. W kilku miejscach pędzel dotknął mi powierzchnię innych kolorów, ale to delikatnie poprawię. Jako że to stresująca operacja znaczących poprawek nie przewiduję. Musicie mi to wybaczyć. A nastepnym razem jak mi przyjdzie do łba podobne kamo to zaraz na wstępie dajcie mi pożądnego kopka w cztery litery.

 

PICT0203.JPG

 

PICT0204.JPG

 

PICT0205.JPG

 

PICT0206.JPG

 

I na koniec zbliżenie aby było widać że nie jest idealnie

 

PICT0207.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie idealnie, ale na pewno bardzo fajnie. W miejscach gdzie czerń z bielą najbardziej się "gryzie" zrób delikatne retusze. Resztę załatwią filtry i weathering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest, jedyne co gryzie to ta farba która zlazła z lufy na górnej wieży i metalem po oczach błyska. Niestety przy maskowaniu bluetackiem też już mi się tak na metalowych elementach zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego już czasu obserwuję twój wątek, nie odzywałem się bo się na tym nie znam

choć pojazd w dalszym ciągu mi się nie podoba to twoja praca zmusza mnie do pogratulowania Ci - jest naprawdę bardzo dobrze pomalowany

te małe niedoróbki można wybaczyć- twój pierwowzór pochodzi z muzeum a nie z frontu gdzie wszystko lekko traciło na jakości

 

jedziesz dalej bo jest już prawie tak brzydki jak oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.