Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdzie trzeba to coś widać. Możesz rozjaśnić ale nie przesadź. Ja bym tak zostawił. Później olejami przetrzesz i będzie git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Na razie jednak nie będę bardziej rozjaśniał bo jak pomaluję brązowe plamy to mogłoby się okazaż że głupawo wygląda to rozjaśnianie - w końcu ma to być kamo. Tak więc teraz zaczynam proces maskowania i niech się dzieje co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze spróbować postshading jak już zrobisz kamo. Może to być odrobinę ryzykowne z racji bardzo jasnego tego piaskowego, ale ja bym spróbował. Na razie jest git, zobaczymy jak dalej Ci pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem. Dla testu zamaskowałem kawałek spodu wanny masą Blur tac. No i po jakimś czasie jak ją zdjąłem to pozostały na farbę jakby mokre/tłuste plamy. Ta masą jest jasnoniebieska. Jak mam zabezpieczyć farbę, albo czy to jakoś zejdzie bo tak jak teraz to nie bardzo chciałbym ryzykować zniszczenie powłoki. Poradzicie coś bo robota stoi. Może warstwa sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PIotr. Już przetestowane i działa ok. Użyłem rozpuszczalnika do olejów. Dziś cały dzień maskowałem drania. Jutro mam nadzieję mu plamy domalować. Zdjęcieśsrednie bo robione na szybko, a tak brzydal wygląda:

 

PICT0191.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś cały dzień maskowałem drania.

 

Fajnie co nie ? Kilka (albo nawet kilkanaście) godzin maskowania, a potem pół godziny malowania. Pół biedy jak jeszcze masz dokładny schemat malowania, ale jeśli budujesz konkretną maszynę na podstawie jednego lub kilku nie dokładnych zdjęć, to wtedy nie jest już tak różowo.

 

Ja po Shermanie płaczę do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem ciekaw jak wyjdzie. I aby was więcej w niepewności nie trzymać daję foty. Mnie sie podoba. Na łączeniach i tak jeszcze będą białe i czarne pasy. Jak najlepiej je zrobić - pędzlem czy pisakami? Oczywiście z metalowych luf zlazła farba przy ściąganiu maskowania, ale to domaluję. Ciekawe, bo dawałem podkład.

Aha i pamiętajcie że to moje pierwsze kamo z maskowaniem (na Tygrysie dawałem z ręki).

 

PICT0192.JPG

 

PICT0194.JPG

 

PICT0195.JPG

 

PICT0196.JPG

 

PICT0197.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piknie Panie.

Teraz najtrudniejsze przed tobą.

Niejeden na tych pasach sobie"zęby połamał"

Nie malowałem jeszcze nic podobnego to Ci nie doradzę.

Powodzenia.

Co do złażenia farby z metalu to ja dawałem nawet podkład samochodowy z utwardzaczem a i tak mi farba odeszła na lufie.

Są dostępne takie cienkie taśmy maskujące i ładnie się układają na takich zawijasach;

http://motobajery.pl/cienkoliniowa-tasma-maskujaca-niebieska-471-3mmx33m-p-2339.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.