Skocz do zawartości

7TP Mirage Hobby 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

"Humbrol 148 или обтекатель загар - я его (с небольшим количеством коричневого) раскрашивают свои лица, потому что это же цвета абрикоса йогурт, а не на песке. Вопрос был коллегой Markuz, но спасибо за любые предложения,"

 

I tak?

 

http://s15.postimage.org/6bq0t9nt5/DSCF1493.jpg

 

Z poważaniem Oleg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy znają.

Tutaj link do modelu kolegi Olega z Wołgogradu (zwanego dawnej Stalingradem).

http://panzer35.ru/forum/55-7641-1

Kawal wyśmienitej modelarskiej roboty i bardzo dobrze wykonany model 7TP.

Markuz - wieża wygląda ok, dobrze że udało się ją uratować. Możesz dać zdjęcie z drugiej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może człowieka coś strzelić i dlatego przy tego typu modelach (pracy) trzeba cholernie uważać.

Co dokładnie się stało, że musiałeś "zrywać" farbę?

Wcześniej pisałem, że mam małe problemy z aerografem. Na początku malował ładnie ale w pewnym momencie zaczął mi pluć strasznymi kleksami potem zacząłem poprawiać i ostatecznie wyszła strasznie gruba i chropowata warstwa farby.

 

a jak ostatecznie uzyskałeś ten "piaskowy" odcień? w moim przekonaniu najbardziej pasuje do wyżej zamieszczonych fotek pojazdów z tej cieszyńskiej jednostki. pytam, bo walczę z TKS

 

do zmywania farby pierwszy raz użyłem zwykłego żelu do wc i dodatkiem łyżeczki kreta. nawet szpachla odpadła

Vallejo Air nr 71027 plus kilka kropel białego Vallejo 70951.

 

Dzień dobry!

Przeczytaj blog, dobra robota! Niedawno wybudowany ten model.

Z poważaniem Oleg.

Widziałem twój warsztat. Świetna robota. Gratuluję.

 

Możesz dać zdjęcie z drugiej strony ?

Druga strona.

DSC05751.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie jakoś zamaskować te szparki pomiędzy pierścieniem wieży, a boczną płytą oraz przy łączeniu jarzma armaty z wieżą ? Poza tymi dwoma miejscami jest ok. Powiem szczerze, twardy zawodnik z Ciebie. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja trochę po marudzę.

Pomalowałem wieżę na kolor bazowy. Aerograf sprawował się przyzwoicie tzn. nie zapchał się i ładnie psikał.

Po przeschnięciu ochoczo zabrałem się do rozcieńczania zielonego koloru Vallejo 70888 Olive Grey. Do rozcieńczania użyłem Sidoluxu w proporcjach 1:2 - ciśnienie około 1,5 bara. Przetestowałem na złomie modelarskim i wyszło coś takiego. Czyli kaszka z powietrzem i od czasu do czasu kleks. Co może być przyczyną takiego zjawiska?

DSC05753.JPG

 

W miedzy czasie aero trafił do myjni.

DSC05752.JPG

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio kupiłem retarder Vallejo taki jak poniżej. Czy ten specyfik powinien mieć konsystencję rzadkiego kisielu:?:

DSC05754.JPG

 

Jesteś w stanie jakoś zamaskować te szparki pomiędzy pierścieniem wieży, a boczną płytą oraz przy łączeniu jarzma armaty z wieżą ? Poza tymi dwoma miejscami jest ok. Powiem szczerze, twardy zawodnik z Ciebie. Trzymam kciuki.
Myślę, że już nic nie będę przy nim dłubał. Zostawię tak jak jest.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na aerografach - dlatego ZAWSZE eksperymentuję na moim kiedy coś się psuje

Takie plucie usunąłem mocząc całość w rozpuszczalniku do paznokci z biedronki (3-4 złotebutelczyna, kolor płynu pomarańczowo-różowy,czarna nakrętka). Przede wszystkim jednak dokładnie wyczyściłem dyszę. Zrobiłem tak pół roku temu i aero chodzi bez zarzutu, a myję je zawsze ww. substancją de domo Biedronka Nie wiem na ile to jest barbarzyństwo ale działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Humbrol 148 или обтекатель загар - я его (с небольшим количеством коричневого) раскрашивают свои лица, потому что это же цвета абрикоса йогурт, а не на песке. Вопрос был коллегой Markuz, но спасибо за любые предложения,"

 

I tak?

 

http://s15.postimage.org/6bq0t9nt5/DSCF1493.jpg

 

Z poważaniem Oleg

 

jako że maluję tylko Humbrolami, posłuchałem rady kolegi Olega. dorobiłem swój odcień identyczny z tym Radome Tan, który podpowiadał (okazało się, że pomyliłem nazwy i numery katalogowe farb ), na bazie białej Revela i 94 Humbrolla.

Спасибо, Олег

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszka to zbyt szybko schnąca farba w locie - albo bardziej rozcieńczyć, albo retarder.

Plucie to przytykanie się dyszy - zbyt gęsty pigment albo zasychanie farby na dyszy.

Dokładnie tak, trzeba dobrze również wyczyścić igłę. Ona często zatyka wylot, pomimo, że cały rapitograf (wewnątrz) jest wypucowany, no i ten cholerny wylot dyszy. Retarder jak najbardziej. Uważaj na uszczelkę (pilnuj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf i farba muszą współpracować! Jeśli masz niedrogi (czyt. niemarkowy ) aero , trzeba 3 razy dokadniej go czyścić , poza tym po roku do dwóch potrafi się totalnie rozkalibrować i ... kibel. Piszę to bo sam to przeżyłem 2 razy. Od tego czasu zainwestowałem w dobry sprzęt , kosztem wielu , wielu modeli i niespotkała mnie żadna niespodzianka. Myślę ,że warto ,skoro buduje się model przez np. rok , i gdyby przeliczyc roboczogodziny przy nim spędzone - wychodzi w tysiącach . Moim też zdaniem , po pracy na 5 już aerografach , i wiem co mówię, praca z farbami Vallejo w aerografie , to jak rozbrajanie granatu znalezionego w lesie - wyjdzie lub (raczej) nie wyjdzie.

Świetne farby pod pędzel , ale do aero kicha . Tyczy sie to także Air. Miałem wiele z nimi "doświadczeń".

Udowdniła to praca na precyzyjnych aero , które kompletnie NIE PRACUJĄ z Vallejo. Najlepszymi farbami do natrysku są wszelkie farby japońskie , tj. Gunze i Tamiya i nie chce być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda. Zakup dobrego aerografu jest na lata i nie traci się przy tym zdrowia (psychicznego). Do malowania aerografem używałem farb LC, bez opóźniacza się nie da, również szybko zasycha (szybko - rzecz względna i indywidualna). Wiem, że niektórych to może rozbawić, ale najlepiej z użytych farb: Vallejo, LC, Humbrol, MM i Pactra, zachowały się farby tej ostatniej firmy, Pactry. Co do polecenia aerografu, to qrna jest problem, tak naprawdę, to moje aerografy za chińskiego boga mogą nie odpowiadać innemu malarzowi, a jego i jeszcze inny, mnie. To jest tak jak z dziewczyną, jeden lubi smukłe blondynki, a drugi puci puci brunetki. I tak w koło panie pie...ło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja malutki minusik- aby dobrze się trzymały wymagają głęboko matowego podkładu , najlepiej dedykowanego.

Oj tak, inaczej można zedrzeć momentalnie. Jeżeli podkład, to only firmowy. Największy wybór LC jest w Adalberusie (dystrybutor). Nie ma też sensu bawić się w pojedyncze farbki, polecam zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te ceny farb...

Żartujesz chyba, a pojemność słoiczka widziałeś, a wiesz, że są bardzo ekonomiczne? No, qrde. Farba farbie nie równa, powaga

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala, ale jak ktoś nigdy tym nie malował, to odtworzenie posiadanej palety w akrylach, dedykowane podkłady i rozpuszczalniki - to jednak trochę bije po kieszeni. ale może warto spróbować? Śmierdoli to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeee tam, gadanie

 

Co do zapachu, to żadna farba i chemia nie ma zapachu (nie wali jak z murzy... chaty). Pod tym i nie tylko względem rewelacja. Nie ma co się szczypać po kieszeni, poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.