Skocz do zawartości

7TP Mirage Hobby 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba się, natomiast mam pewne zastrzeżenie. Niektóre linie podziału wyryłeś po prostu krzywo i podkreślasz ten fakt washem. Tam gdzie widzisz, że jest krzywo proponuję troszkę usunąć washa, tak żeby krzywizna stała się mniej widoczna dla oka Możesz w ten sposób ukryć pewne niedoróbki.

Z liniami podziału masz rację szczególnie widać to na płycie nad przekładniami. Niestety umiejętności na razie są jakie są. Mam nadzieję, że przy dwuwieżowcu będzie lepiej

 

A jak już jesteś przy tym procesie to trzeba je jakoś odtłuścić przed moczeniem czy coś?

 

Model superancki.

Gąski zostały wymyte w ciepłej wodzie z mydłem potem porządnie wygotowane.

 

Jedno ogniwo mi się częściowo rozpuściło. Możliwe, że było jakieś felerne. Ogólnie po wyjęciu gąsek z roztworu wyglądały jak by przeleżały z 70 lat w ziemi.

DSC05782.JPG

 

DSC05781.JPG

 

Po oczyszczeniu twardym pędzlem nabrały koloru ciemno szarego. Mam nadzieję, że się nie rozpadną

 

Mam za to koleją zagwozdkę na jaki kolor powinien być pomalowany podnośnik? Czy zostawić go w kolorze kamo czy przemalować na stalowy?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba i wymiatanie.

Uspokój się, nie ściągaj jeszcze majtek przez głowę z zachwytu. To nie koniec.

 

Mam za to koleją zagwozdkę na jaki kolor powinien być pomalowany podnośnik? Czy zostawić go w kolorze kamo czy przemalować na stalowy?

W kamo, i tak nikt tego na pewno nie wie i nie będzie wiedział (2012-1939=73 lata).

Jeżeli chodzi o te gąski, to moim zdaniem walnij już metale. Tyle wsadziłeś pracy w ten model, że należą mu się, jak koniowi owies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

Ostatnio nie mogłem się pozbierać, żeby zabrać się za modelowanie. W robocie zapierdziel maksymalny i wieczorami człowiek pada na twarz. Jednak pierworodny nadepnął mi na odcisk domagając się dokończenia swojego pierwszego "czołga". Rozłożyłem warsztat poczym zasiedliśmy w weekend i młody (4 lata) trzasnął od razu dwa Shermany.

DSC05832.JPG

 

Następnie zaciągnął mnie do pobliskiej składnicy harcerskiej i kazał sobie kupić kolejne dwa czołgi. Stanęło na ISU 122 i ISU 152 od Italeri.

Nauka pracy z ostrymi narzędziami.

DSC05825.JPG

Zasiedliśmy jeszcze wczoraj a dziś pierwszy z dwóch już jest sklejony i czeka na malowanie.

 

Nie pozostało mi nic innego jak pójść w jego ślady.

Nie obeszło się bez małej awarii przymierzając gąski okazało się że koło napinające nie trafia w ślad pozostałych kół.

 

DSC05829.JPG

 

Przyczyną było to, że odchudziłem zbieracze błota i przerobiłem napinacz w wyniku czego koło osadzało się głębiej. Sprawę rozwiązałem podklejając małą plastikową tuleję.

A tak 7TP wygląda teraz. Gąsienice dostały pigmenty a na koniec podmaluję jeszcze lekko olejnymi. Pomalowałem tłumik i zacząłem dłubać podstawkę.

DSC05837.JPG

 

DSC05836.JPG

 

DSC05835.JPG

 

DSC05834.JPG

 

Myślę że jutro troszkę go poobijam i zacznę działać pigmentami w kierunku lekkiego brudzenia.

Na dziś to tyle

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda, najbardziej przypadło mi do gustu malowanie tłumika. Zdradziłbyś w jaki sposób uzyskałeś taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus

 

Wóz wyszedł Ci bardzo ładnie i szczerze po modelarsku Ci go zazdroszczę.

Spory wysiłek i dobry efekt, wątek z budowy 7TP musi chyba trwać ok roku nie ma innej siły. Będziesz jeszcze dodawał jakieś drobiazgi na błotnikach - łopata, łom etc ? Bardzo jestem ciekaw podstawki !

 

Szkoda mi w tym modelu dwóch rzeczy:

1. Może kiedyś skusisz się na drugi wóz 7TP, np. dwuwieżowy i niewielkim wysiłkiem (jeden wieczór) podrasujesz układ jezdny:

http://whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=13&t=37&start=10

http://whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=78&t=743&p=12723&hilit=ruchome+w%C3%B3zki#p12723

Raz, że ruchomy dwa pozbawiony głównego mankamentu tego modelu czyli nieforemnych i zbyt delikatnych wózków i żółwi.

 

2. Kolorystyka czyli temat szeroki i rwący. Trudno zarzucać, że barwy są "złe" bo nie ma 100% pewności. Tym nie mniej są już powszechnie znane zgrabne plansze barwne, gdzie kolorystyka oscyluje wokół szczegółowo sprecyzowanych barw. Twoje są nieco inne niż ww. kanon ale to nie ujmuje całości modelu uroku, bo prezentuje się bojowo

 

Czekam na dwuwieżówkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Markus

Wóz wyszedł Ci bardzo ładnie i szczerze po modelarsku Ci go zazdroszczę.

Spory wysiłek i dobry efekt, wątek z budowy 7TP musi chyba trwać ok roku nie ma innej siły. Będziesz jeszcze dodawał jakieś drobiazgi na błotnikach - łopata, łom etc ? Bardzo jestem ciekaw podstawki !

...

Czekam na dwuwieżówkę !

Łom i łopata już są na swoim miejscu.

Dwuwieżówka jest w planach i myślę, że pokuszę się o ruchome zawieszenie.

 

Bardzo ładnie to wygląda, najbardziej przypadło mi do gustu malowanie tłumika. Zdradziłbyś w jaki sposób uzyskałeś taki efekt?
Tłumik malowałem pigmentami Tamiya w zestawie typu cienie do powiek. Kolory: Burnt Blue, Burnt Red, Oil Satin.

 

Dziękuje wszystkim za doping. Mam nadzieję, że już niedługo zamieszczę galerię z tego lekko przydługiego warsztatu. Za dwa dni minie rok od kiedy podjąłem walkę z siódemką Mirage'a.

Postanowiłem jednak, że tym razem nie odpuszczę i wykonam podstawkę.

A oto co udało mi się wystrugać w ostatnim czasie.

DSC05839.JPG

 

Zieleń firmy Polak, droga z pigmentów Vallejo (narazie mokra bo po fikserze miga, docelowo ma być sucha), krzyż wykonany od podstaw z różnych odpadków. Dojdzie jeszcze rozwalający się płot oraz trochę wyższej roślinności w okolicach krzyża.

A tak to ma mniej więcej wyglądać.

DSC05840.JPG

 

Zakładam postawienie jednego lub dwóch figurantów.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak radziłbym go przesunąć trochę do przodu teraz wygląda jak by miał być kawałkiem scenki na siłę wepchniętym jako tło dla przyszłych figurek.

Szkoda modelu lepiej aby był w centrum i figurki tylko jako ozdobniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kub ustawienie modelu było tylko do zdjęć, ostatecznie stanie bardziej na środku.

 

Zastanawiam się jakich figurek użyć. Namierzyłem kilka zestawów polskich pancerniaków, ale niewiem czy ze względu na to, że model jest pozamykany jest sens ich stawiać. Myślałem żeby użyć pozorantów z piechoty.

 

Poniżej mała aktualizacja prac nad podstawką. Zabrałem się za sadzenie wyższej roślinności.

DSC05863.JPG

 

DSC05862.JPG

 

DSC05860.JPG

 

Muszę się w końcu zebrać na odwagę i nanieść jakieś ślady eksploatacji na czołg (obicia i brudzenie). Narazie mam pewne obawy co do tego etapu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać.

Jakoś ten krzyż mi się nie widzi.

Nie wiem skąd go wziąłeś ale pasuje idealnie do okresu PRL-u.

Stal żebrowana i pospawane rury... zalane betonem.

Dawniej używano głównie drewna bo nic innego nie było na wsiach.

No i prawie zawsze stały na rozdrożu (czyli na skrzyżowaniu "Y").

To był standard. Spotyka się je do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy mają racje - krzyż drewniany pasował by bardziej, chociaż nie róbmy z II RP średniowiecza, znano już w tedy u nas stal i beton ;) Zaryzykujesz SModela ? Mam te zestawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te zestawy ...

Mógłbyś rozwinąć trochę jaką przedstawiają jakość?

Mizerną Nie znam się figurach ale to chyba trochę zbieranina z różnych zestawów ? albo czyjaś własna praca ale niedokładna. Pod względem historycznego odwzorowania kombinezonów - mierny, pod względem jakości wykonania - mierny. Figuranci, zwłaszcza Ci w kombinezonach, nie są warci swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 7TP świetny ! Podstawka również. Myślę że zamiast krzyża dużego można zrobić wrześniową mogiłę z ułożonymi nań kilkoma polskimi hełmami wz.31 lub wz.26/wz.15 i przejeżdżającego obok tego 7TP wraz z maszerującymi, wykończonymi polskimi żołnierzami - taki klimat Tomaszwa Lubeskiego, gdzie chyba po raz ostatni "siódemki" atakowały szwabów...

 

A co do figurek to z tych co są na zdjęciu, to wyglądają jak chińskie plastikowe żołnierzyki

 

Ps. Mógłbyś mi podesłać na maila materiał, na którym bazowałeś (literatra, zdjęcia itp.) podczas wykonywania tego modelu, gdyż też przymieżam się do "siódemki". Na PW się dogadamy w kwesti materiału Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.