Skocz do zawartości

M3 Lee - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci Andrzej że też troszkę się zdziwiłem. Myślałem że jak przestanie to trochę rozjaśnieje. Zrobię raczej pin wash aby go jeszcze nie zciemniać, użyje jasnych olei i myślę że powinno być w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świetne efekty można uzyskać za pomocą białej i żółtej farby olejnej stosowanych z wyczuciem - można dowolnie rozjaśniać panele, chociaż to dosyć pracochłonne. robiłem tak przy Heli i wyszło nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z pewnością po aplikacji lakieru matowego będzie jaśniejszy ;) Nie rozumiem za bardzo tej dyskusji na temat rozjaśniania, bo olive drab używany na maszynach amerykańskich był dość mocno ciemny. To co powinno być w nim najważniejsze to to, że ma on dużo więcej wspólnego z brązem niż z zielenią, a na modelu mam wrażenie, że kolor poszedł w kierunku zieleni, a rozjaśnienia były dokonywane ze sporym udziałem farby białej.

 

Polecam artykuł na temat poprawnego malowania amerykańskich maszyn: http://www.militarymodelling.com/news/article/olive-drab/4536/

 

Mój wniosek - model nie jest zbyt ciemny w aktualnym stanie. Natomiast przydałby mu się brązowy filtr, bo jego kolorystyka jest po prostu niepoprawna historycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po brązowym filtrze znów ściemnieje i wtedy bankowo będzie za ciemny :P

Ja bym zrobił jak micmal na swoim M4A3, zostawił jak jest i spróbował olejami porozjaśniać. Metoda prosta, a fajny efekt można uzyskać. Szkoda zmywać tak ładnego malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tragizować, warstwa farby jest chyba na tyle cienka, że można go nawet pokryć cienką warstwą rozcieńczonego koloru US olive drab i porozjaśniać go ochrą. Pole do działania jest nadal szerokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo myślałem nad tym co zrobić. Rano już miałem postanowione że go jeszcze przemaluję na jaśniejszy. Ale zanim poszedłem to zrobić przeczytałem post Roberta i to dało mi trochę do myślenia. Faktycznie na zdjęciach jest jakby ciemniejszy. Dodatkowo jeszcze osobisty krytyk (żona) stwierdził że jest ok. Zadecydowałem więc że zgodnie z dyrektywą JS - ani kroku wstecz brnę dalej. W końcu to pierwszy model w OD i będzie jeszcze wiele okazji do pobawienia się kolorami. Tym bardziej że bardzo podoba mi się efekt malarski jaki uzyskałem i trochę szkoda by mi bylo to rozwalać. No w każdym razie nie jest taki ciemny jak na zdjęciach. Możecie mnie zatem zlinczować, ale...

 

położyłem kalki. Walka z nimi była masakryczna. Wiele niecenzuralnych słów padło - szczególnie przy napisach Kentucky. Ten na zdjęciu złozony jest z pięciu porwanych kawałków. Chyba ze względu na swój wiek nie chciały odleźć od papieru i rwały się przy jakiejkolwiek próbie ich ściągniecia. Dlatego też straciłem oba napisy z numerami i napisy USA. Mam napisy w kolorze niebieskim z Archera a originalne powinny być czarne. Czy takie mogły by być?

 

DSCF1864.JPG

 

DSCF1865.JPG

 

DSCF1866.JPG

 

DSCF1867.JPG

 

To zdjęcie najbardziej chyba odzwierciedla kolor.

 

DSCF1869.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie. Co do kurzu Rafał to nie wiem jak to jest, ale to diabelstwo jest po prostu nie do ogarnięcia. Zaraz po malowaniu wkładam poszczególne elementy do pudła, a i tak ten syf jakoś siada. Wprawdzie część z tego co widać to pozostałości po wacikach do uszu i będa usunięte, ale i tak dużo jest już zintegrowane z farbą i sido.

 

A jeszcze jedno pytanie odnośnie kalek. Na stropie wieży instrukcja pokazuje że powinna też być gwiazda. Jako że zamontowałem tam wentylator nie ma mowy abym wstawiał tam gwiazdę - jest dokładnie w miejscu wentylatora. Czy zatem można by zrobić niewielkie odstępstwo i dać ją na górze pancerza tuż przed przodem wieży pomiędzy peryskopami nad miejscem kierowcy i sponsonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mało czasu, ale zabrałem się za rzeźbienie podstawki.

 

DSCF1922.JPG

 

Mam zamiar jeszcze koło blokady dać trochę worków z piachem. A pod mostem może jakąś wodę wykombinuję. Nie wiem czy sobie za trudnego zadania nie wrzuciłem na kark. Ale co tam, zawsze można wywalić i będzie sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ronson w Dużej wersji. Bardzo ładnie pomalowany. Co do kurzu ja lepię 1/72 mam własną komorę lakierniczą zbudowaną z kartonów. Przed każdym malowaniem dokładnie ją wycieram wilgotną ścierką, jak jest nie używana to leży powierzchnią roboczą ku dołowi, aby się kurz nie dobierał, a i tak am kłopoty z paprochami. Nawet autentyczne wyroby f-my Tamya nie niwelują kurzu a jedynie mają możliwość wyciągu niebezpiecznych resztek chemicznych użytej farby. Bez kurzu tj całe pomieszczenie pokój = niemożliwe. Ale i tak wykonałeś do tej pory piękny model. Kibicuję dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Most to własnoręczna robota - przez to jest taki brzydki, he, he. Najpierw wyciąłem kształt ze Styroduru. Zalety tego materiału to łatwość obróbki i lekkość. Potem powleczony kilkoma warstwami gipsu i mozolne rzeźbienie kamyczków. Kostka brukowa to gotowy odlew kupiony za parę funtów. Nie chciało mi się go rzeźbić. Ogólnie jestem zadowolony, ale do Adama Juszczaka jeszcze mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi naprawdę pozytywne wrażenie myślę co ta długo cię nie słychać a ty mostek sobie wybetonowałeś .

Ładnie ci wyszedł , tan też fajny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za otuchę. Co do figurek narazie tylko jedna - czołgisty. Ale u mnie wizja zmienia się częstow trakcie więc może jeszcze jakiś wojaków tam dorzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.