Skocz do zawartości

M3 Lee - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Postaram się najlepiej jak umiem.

A teraz mam pytanie. Mam już przygotowane prowizoryczne stanowisko ogniowe wykonane z worków z piaskiem. No i teraz mam straszny dylemat co zrobić. Nie chciałbym aby było tam pusto. Mam w zamyśle kupić jakiś zestaw figurek (U.S. Infanty z Tamiya 35192 - opcja) i wykorzystać ze dwie figurki. Chciałem też wpakować w to stanowisko jakiś MG34 i może panzerfaust z zestawu Tamki German weapon set oraz jakieś skrzynki na amunicję czy coś takiego, ale nie wszystko umiem znaleźć. Mam świadomość że będzie to trochę Si-fi biorąc pod uwagę model czołgu, ale to wydaje mi się najprostrzą opcją. Nie chcę inwestować w jakieś drogie zestawy bo nie wiadomo co z tego wyjdzie.

Co o tym myślicie? Może jakieś inne sugestie?

 

Początki malowania mostu i jego wyposażenia.

 

DSCF1936.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki to mój sprawdzony sposób ze srajtaśmą (papier toaletowy). Najlepszy jest taki z perforacją i podziałem na nazwijmy to listki. Biorę taki jeden i zwijam w rulon. Na samym końcu smaruję klejem (wikol) aby mi się nie rozpadł. Potem tnę go na kawałki ok 1cm. następnie biorę drugi listek i tnę go na paski w które potem zawijam wcześniej pocięte kawałki. A zawijam je dokładnie tak jak zawinięty jest cukierek z tym że nie skręcam końcówek. Jedną podwijam - i to jest płaski koniec worka a drugą związuję nitką. I worek gotowy.

Malowanie to Tamiya khaki z aero. Tylko delikatnie żeby nie zalać papieru bo wtedy traci fakture worki i zmienia się w papierową papkę. Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , odpowiadam tutaj , widzę że po pomalowaniu przeszedł na ciemną stronę mocy .

Ale u mnie było identycznie tak samo , u Ciebie chyba dowalił do pieca ten ciemny "preszading".

Ja na szczęście go nie robiłem choć lubię i to chyba mnie uratowało . W sumie rozjaśnienie to 1/1 z białą.

No i nie wyszło chyba tragicznie (choć miałem pełny pampers ze pójdzie do kreta ) a powiem więcej że przy następnym aliancie tez zaryzykuję tą samą technikę . Acha oczywiście rozrobiłem orginalnym tamiy-owym rozcieńczalnikiem i wyszła taka kasza że szok.

Co do Twojej M3-ki to nie powiem dzieło sztuki czekam na ogólny widok całości . Fajny patent z tymi workami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Coś tam pokupiłem, zobaczymy jak przyjdzie.

Rozmawiałem z kolegami z klubu i mówią jak wszyscy - olive drab to pole minowe. Tak więc się nie przejmuję i kolejnego też pomaluję tymi samymi, ale już bez preshadingu. No chyba że mnie coś nadzieje i kupię gotowy zestaw olive drab, chyba z life color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem malować most. Na razie jest po washu. Jeszcze będę się bawił olejami i potem może jakieś zielone coś na samym dole. Kupa roboty z nim. A przy każdym modelu mówię sobię że już dam se spokój z podstawkami. Za dużo czasu to pochłania.

 

DSCF1943.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby to Life Color Italian Sand Light Stone i Tamiya Desert Yellow mieszane w dowolnych proporcjach dla kilku odcieni. Na to filtr AK dla DAK a potem MIG Dark Brown Wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś teraz Krzychu mnie tym mostem rozwalił. Piękna robota

Kupa roboty z nim. A przy każdym modelu mówię sobię że już dam se spokój z podstawkami. Za dużo czasu to pochłania.

Jak zaprzestaniesz robic podstawki to nie będę zaglądał do twoich warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak stawiasz sprawę, to chyba będę musiał kontynuować.

Jak pomalować kombinezon tankmena? Widziałem że Miniart ma na pudełku jakby niebieski, ale nie jestem pewien jaki by był najlepszy. Mam dużo niebieskich z Tamiya może coś da się dopasować. Nie ma kurtki tylko pełny kombinezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wielkie dzięksy. Tym razem pomalowałem tankmena. Pewno zaraz się okaże że to była moja radosna twórczość, ale starałem się zrobić to wg informacji znalezionych w necie. Wiem że nie jest powalająca, ale staram się najlepiej jak umiem.

 

Dscf1945.jpg

 

I w całe okazałości:

 

Dscf1946.jpg

 

Zacząlem tez prace nad liną. Zaciski jeszcze wymagają dopracowania na końcach, ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku więc poczekam na wasze zdanie. Jeżeli jest kiepska to można prosić o jakiś namiar na poprawną.

 

DSCF1947.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny figurant , ładnie ci wyszła twarz mundurek bym jeszcze trochę pomazał dla lepszego efetu ,

Lina ? normalna czołgowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant poza goglami i chełmem jest cały matowy - zapewniam.

Co do liny to samoróbka i uwagi acz wolałbym konkretniejsze są jak najbardziej na miejscu. Jak nie znajdzie się nic lepszego to ta wyląduje na modelu. Oczywiście będzie jeszcze układana itd. bo na razie to tylko jest tak położona. Oryginalna jest w trzech kawałkach i w dodatku kiepsko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu weź do liny uchwyty z modelu nawierć dziurki i wpasuj sama linę będzie lepiej wyglądać .

 

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.