Skocz do zawartości

M3 Lee - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Andrzej za rzeczową krytkę. I tak:

- wnęka przywrócona. Nieco mniejsza niż jest w oryginale, bo taka duża dziura mi się nie podoba. Ale jak będzie nacisk to całość wywalę. Przyznam się bez bicia że sugerowałem się Grantem, mimo iż na zdjęciach wyraźnie widać. Widać też że peryskop nie jest w linii z działem, ale tego już nie ruszam.

- właz poprawiony - mam nadzieję że taką jego formę ci chodziło.

- co się tyczy przeciw wagi (Browning nie przyklejony więc wyleciał) to mam taką fotkę (myślałem że to atrapa KM). Czy tak to powinno wyglądać?

 

rsz_m3_lee_16_of_24.jpg

Źródło: http://www.primeportal.net/tanks/cesar_ferreira/m3_lee/

 

Ale widziałem tez dużo zdjęć bez niej i z zaślepionym miejscem więc sam nie wim jak to rozwiązać.

 

A tu foty na potwierdznie w/w zmian - jak by coś nie tegez to pisać.

 

DSCF1714.JPG

 

DSCF1715.JPG

 

DSCF1716.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dużo lepiej )

Co do tej przeciwwagi - miała rózny kształti i że tak powiem, "Fason", ale zazwyczaj była, więc możesz tam coś wkleić. Długość i średnica w miarę dowolna. A co do celownika - wiem, że w pojazdach muzealnych mogło być z tym różnie, ale celownik ZAWSZE był w jednej osi z uzbrojeniem - w większosći pojazdów, np, Tygrysie, Panterze czy Shermanie był we wspólnym jarzmie razem z armatą. Musisz go nieco opuścić. Powiem ci na pocieszenie,że przynajmniej na pierwszy rzut oka jarzmo w starej, leciwej Tamijce nie jest tak zchrzanione jak w modelach ACADEMY. Robię teraz wieżę do Granta i całe jarzmo wraz z maska muszę robić "na piechotę" w 3D niestety. Jeżeli czujesz się na siłach (ale nie namawiam, jeżeli masz obawy czy ci to wyjdzie) spróbuj zapomocą nitro lub surfacera nadać nieco chropowatą strukturę na wieży. Będzie fajnie kontastować z walcowanym kadłubem.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że celownik jest "zintegrowany" z przednią płytą a tylko jarzmo się rusza są dwie opcje:

1 łatwiejsza - ustawić jarzmo do poziomu z celownikiem

2 trudniejsza - zakleić celownik i wyrzexbić nowy poniżej istniejącego otworu.

Trzeba to na spokojnie obmyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszyscy coś działają to i ja coś zacząłem. Popsikany surfacerem i preshading. Dzięki Robertowi Ostrowskiemu tym razem walka z surfacerem była dużo łatwiejsza, ale i tak następnym razem chyba zrobię po staremu - farba na żywca. Z tamiyą nigdy nie miałem problemu. Nie wiem tylko czemu nie pokrył mi białych elementów z plastiku i szpachli?

 

DSCF1841.JPG

 

DSCF1842.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Krzysiu a gdyby tak modulejszyn ?

 

Nieee, modulejszyn to chyba tutaj raczej nie będzie. Preshading ładnie zrobiony. I teraz co? Zamalować to wszystko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo z drugiej strony racja, nigdy nie miałem przekonania do preszadingów ale to chyba dlatego że nigdy mi nie wyszedł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja Rafał bedzie na KW. Muszę tylko przezwyciężyć załamkę jaka mnie dopadła przy robieniu blaszanych siatek. Cały czas jest opcja wycięcia tylko fragmentów z plastików i wstawienia siateczki. Wiem jedno - z poważnych projektów blaszanych chyba się wyleczyłem. Niestety to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła baza. Chyba jeszcze będę musiał bok na drugim zdjęciu popryskać bo za dużo czarnego jeszcze przebija.

Mam teraz problem. Jakim kolorem najlepiej rozjaśniać bazę do rozjaśnień? Maluję farbami Tamiya. Jeszce nigdy nie malowałem jankesa i nie bardzo mam pomysł. Biała, żółta?

 

DSCF1846.JPG

 

DSCF1848.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje jednej informacji - co chcesz uzyskać? jak ma być OD to polecam na to brown violet i rozjaśnić ostatecznie kremowym (buff), to bardzo dobra kombinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozjaśnień, skłaniałbym się w kierunku buffa lub żółtego. Nie trenowałem, ale teraz dostałem do testów (do rozjaśnień) Tamkę XF-55 i XF-4.

niektorzy mówia ze białą sie nie rozjasnia,ja tam do kazdej leje białą do rozjasnien i wypłowien

Bo Tobie to świetnie wychodzi , ja trochę bałbym się białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żby było po równo to ja do rozjaśnień dodaję i białego i żółtego tylko z umiarkowaniem .

Ale jak dla mnie teraz już ładnie wygląda można pokombinować płukankami i filtrami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za poklepy. Uwagi krytyczne też moga być. Choc z nimi to róznie bywa, bo czasami zastosowac się ich już nie da, bądź nie chce.

Troche go jednak rozjaśniłem. W rzeczywistości jest trochę bardziej zielony i jasniejszy, ale płukanki to załatwią.

Jak zawsze z doborem filrtó mam problem, więc proszę o pomoc. Mam trzy filtry MIG-a do kolorów: light green, bright green i dark green. A może coś lepiej samemu namieszać z olejnych? Tylko jakich? No to szybkie dwie foty na chwilę obecną:

 

DSCF1852.JPG

 

DSCF1853.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam doświadczenia dużego nie mam, ale moim zdaniem jeszcze za ciemno, jak zauważył Robert. Jak dasz filtr to go jeszcze przyciemnisz. Rozjaśniłbym go jeszcze mocniej. Na swojego Shermana dałem Miga Dark Green i potem to już tylko olejami, bo było za ciemno. Ja dałbym Bright Greena z tych co masz, albo sam sobie umieszał, ale na 100% najpierw bym go rozjaśnił mieszając bazę z żółtym lub buffem.

PS. Możesz też pobawić się w kładzenie różnych kolorów filtru, np. na górnych płaszczyznach jaśniejszy na pozostałych ciemniejszy (tak mi przyszło do głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.