Skocz do zawartości

M3 Lee - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszce zanim coś podziałam z ta liną to pokażę wam co mam i pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie.

 

Moja lina vs oryginał z Tamiya

 

DSCF1958.JPG

 

końcówki z Granta

 

DSCF1960.JPG

 

i pozostałości z KV

 

DSCF1961.JPG

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Te "końcówki" liny mają polską nazwę. Nazywa się to po prostu kausza, albo chomątko, albo sercówka. Angielska nazwa to thimble.

 

A poza tym to mostek zwalił mnie z fotelika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W końcu udało mi się dorwac do modelu po troszkę przydługawej przerwie. Pomalowane narzedzia i trochę podziałałem olejami. trzonki chyba jeszcze raz olejami przesmaruję. To teraz tylko kurz a potem walka z podstawką.

 

DSCF2239.JPG

 

DSCF2246.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go jeszcze trzeba kurzyć po tak długim staniu na półce .

 

A na poważnie to wygląda bardzo fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pora przywołać temat z forumowego odmętu. To że trochę wody upłyneło (a wierzcie mi wody to mam powyżej uszu) nie znaczy że w temacie nic się nie działo. Prowadziłem nierówną walkę w celu uzyskania jekiegoś efektu wodopodbnego i wypróbowałem kilka technik. Ogólnie moje działania mogę podsumować jako swego rodzaju niepowodzenie gdyż efekt jaki osiągnąłęm daleki jest od tego jaki chciałbym osiągnąć. Jednak nie mozna w nieskończoność ślęczeć nad jednym projektem dlatego postanowiłęm zakończyć temat wody. Jak wyszło ocenicie sami. Trzeba sie brać za następne tanki bo zima się zbliża.

Nazbierałem też trochę wyposażenia aby dac coś za workami z piachu. Mam pytanie odnośnie malowanie niektórych elementó. Chodzi mi o kolory skrzynek na amunicję, saperki którą widać jak i chełmu. Nie jest to chyba typowy metalowy, tylko z jakimś materiałem czy coś. Drut imitujący łuski tylko jako wizja do zdjęć. A teraz foty:

 

DSCF2989.JPG

 

I pełna podstawka:

 

DSCF2992.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś wode ?

Próbowałem kilku rzeczy. Gips, potem malowałemgo na kolory wody, na to Vallejo Water effect ale wychodziło kiepsko. W końcu kupiłem Instat Water Sheets 3105 firmy Heki. Składa się z dwóch częsci - niebieskiej kartki papieru i plastikowej wytłoczki imitującej wodę. Kartkę przykleiłem do podstawki, w foli wyciąłem miejsca na most i na sido przykleiłem do kartki papieru. Oczywiście w wielu miejscach nie trzyma, ale jest wystarczająco aby nie odpaść jak sie daje do góry nogami. Sam efekt na foli nie wyglądał najlepiej w moim odczuciu, więc rozprowadziłem na nim Vallejo water efekt który poprawil nieco oryginalny wygląd. Myślę jeszcze o daniu na górę sido lub Vallejo Still Water, ale to się zobaczy.

Z góry uprzedzam - z bliska nie wygląda to tak dobrze jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tu w żadnej mierze fachowcem i zapewne nie będę odkrywczy ale wpadł mi do głowy pewien pomysł. Widywałem na wystawach modele szkutnicze osadzone na "wodzie". Ta woda była bardzo realistyczna. Nie nasz w sumie temat, ale oni potrafią to jakoś robić. Może w części forum poświęconemu modelarstwu okrętowemu znajdzie się coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Ale jak sam zauwazyłes u nich jest to zasadniczo podstawa a u nas tylko jako dodatek i to czasem. Dlatego właśnie stwierdziłem że na tym etapie zostawiam, bo raczej już chyba w tak wielki temat wodny nie wejdę. Chciałem kiedyś zrobić Shermana w wersji marines jak wyjeżdża z morza, ale chyba sobie daruję.

Właściwie to przy tej podstawce i tej z KW doszedłem do wniosku, że czasami za bardzo mnie ponosi. Do tej pory robiłem raczej stosunkowo proste podstawki a ta z mostem zajmuje mi dużo więcej czasu niż zabawa z samym modelem. Tak że chyba raczej przyszłe modele będą na skromnych podstawkach które robi się szybko, łatwo i prawie przyjemnie.

 

A wracając do tematu, to może ktoś by coś podpowiedziął na temat jak pomalować resztę tych gratów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - podoba mi się Twoje podejście do tematu. Najważniejszy jest pojazd!!! Zbyt rozbudowana podtawa jakby go pochłania i to ona zaczyna stanowić zasadniczy element. Co do gratów to Panzerfausty były w kolorze Wehrmacht olive, Hełm z tego co widzę z pokrowcem zatem gigantyczna ilość kamuflaży. Ponadto z tego co kojarzę to amerykanie używali Lee w Płn. Afryce, zatem malowanie skrzynek na taśmy do MG jest chyba dość oczywiste. A i jeszcze jedna uwaga, jeśli to zaiste Afryka, a tak sądzę to sam Panzerfaust nie pasuje. Wprowadzono je do walki dużo, dużo później. Saperki Wehrmachtu miały drewniane chwyty a same były malowane na taki sam kolor jak hełmy czy puszki na maski p.gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. No właśnie. Lee były w Afryce, ale ja chciałem osadzić go w raczej luźnych ramach czasowych. Przeglądając internet znalazłem malowanie panzerfaust w takim kolorze jak mam. Tak więc zostawię go jak jest (wprowadzono je do użycia w 1942 mi się zdaje więc może jakiś zabłąkany Lee dotrwał na polu walki) a skrzynki pomaluję na jakiś zielonopodobny coś ze zdjęcia ponizej

 

IMG-0153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyglądającą wodą na makietach jest generalnie żywica, chociażby taka jaką oferuje Andrea.

M3 wygląda bardzo fajnie, podoba mi się, natomiast figurant we włazie już mniej. Zestawowy? Może pomyślałbyś nad jakąś zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyglądającą wodą na makietach jest generalnie żywica, chociażby taka jaką oferuje Andrea.

Masz rację, ale na jednorazowy wyskok ta mi wystarczy. Generalnie podstawki to nie moja domena. Robię je tylko aby uatrakcyjnić wygląd czołgu.

...natomiast figurant we włazie już mniej. Zestawowy? Może pomyślałbyś nad jakąś zmianą?

Taa, koleś z zestawu. Na innego szkoda kasy. Lepiej już chyba figurek malował nie będę, a całość i tak skończy w pudle gdzieś na poddaszu garażu. On jest tylko dodatkiem do maszyny.

Generalnie to z reguły mam podobne komenty do figsów .

 

Przemo, już dostały kolejną warstwę i są ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dlugo tu nie zagladalem a tu taki ladny pojazd.Winieta tez ciekawa;kto by pomyslal,tak banalny sposob na imitacje wody...

Figurki zawsze zwracaja uwage ogladajacych ale przewaznie ich twarze wiec pewnym rozwiazaniem sa glowki Horneta;za 12 baksow mamy 5 paszczy;tymi sie nie sugeruj;brytole tez sa

http://www.ebay.com/itm/Hornet-Wolf-1-35-5-Heads-with-Frightened-and-Anxious-Expressions-HH30-/271216112862

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Może faktycznie czas iśc o krok dalej i zacząt im te paszcze wymieniać?

 

Przy okazji figsów. Padł pomysł aby na moście ze dwóch piechurów wrzucić. Na chwilę obecna po przeszukiwaniu neta najbardziej pasujący wydaje mi się zestaw Tamiya 35192 z którego coś by się wybrało, ale może ktos ma namiary na coś lepszego. Może być żywica.

 

213_rd.jpg

Źródło: www.super-hobby.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że lepiej figurek malować nie będziesz, ale malujesz bardzo słabe figurki, których braków nawet dobrym malowaniem nie pokryjesz. Nie wiem czy w tamiyowskich jest sens wymieniać główki na Horneta.

Jeśli chcesz 2 figurki to może:

http://www.alpineminiatures.com/imagepages/35110.html lub z Evolution Miniatures zestaw 35026?

Od Alpine nie znajdziesz chyba nic lepszego, Evolution też jest super, jeśli szukać ich wad to dość statyczne pozy (głównie u Alpine'a), które modelarzom "pancernym" nie zawsze przypadają do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.