Skocz do zawartości

M3 Lee - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym warsztacie.

Panzer prawie skończony, a że w Telford w łapki wpadł mi ten model nie mogłęm się powstrzymać od pomacania go nieco dogłębniej.

 

tamiya35039.jpg

 

Chcę zaznaczyć, że obiecany warsztat KW-2 będzie na początku grudnia, bo teraz mam trochę meksyk w domu.

Zapewne wielu z was się zapyta kto w czasach Dragona i innych top-producentów kupuje prawie 40-letni model. Ano jak zwykle ja. Nie wiem czemu, ale lubię Tamiyę i nawet ich stare modele mimo wielu uproszczeń i baboli składa sie przyjemnie. A w temacie M3 mam już doświadczenie z modelem Academy. Przy tamtym modelu ten to jak spacerek po plaży. Wszystko ładnie pasuje, choć i tak troszkę szpachli użyć trzeba będzie. Po otwarciu pudła okazało się że nie ma w środku gąsienic, ale nic to bo zostały z Granta.

Tak więc nie marudząc za wiele efekt dotychczasowych prac:

 

DSCF1499.JPG

 

DSCF1503.JPG

 

DSCF1507.JPG

 

A tak wygląda gąsienica - będę ją jeszcze starał się męczyć aby lepiej siadła. Chyba nie obejdzie się bez przyklejenia jej do rolek podtrzymujących bo na razie wisi w powietrzu.

 

DSCF1508.JPG

 

DSCF1510.JPG

 

Co do malowania to chciałbym na jakiś standardowy amerykański. Czy to jest olive drab? No chyba że ktoś znajdzie jakieś ciekawsze malowanko, no i kalki z zestawu podpasują.

 

Mam także zamiar kupić lufy metalowe dział i km-ów. I to tyle z dodatkowych zakupów. Świadom niedoskonałości tego modelu poprawię trochę boczne ścianki przednich błotników gdyż brak na nich wzmocnień. Co do reszty to sie zobaczy w trakcie prac. Jak zwykle licze na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej.W naplywie weny po ogladaniu Twojego warsztatu z Grantem rozgrzebale mojego Lee z Academii.Porazka i pewnie bez nowych nitow sie nie obedzie tyle szpachli...

Tu widze ze pomimo wieku Tama trzyma sie,napewno lepiej.Kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja już nie wiem czy dobierać do mego M3 z Academy czy zrobić z niego wrak ?

Ładnie odwzorowane nity a gąski i tak będziesz musiał przykleić na stałe to i siądą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wpadliście. Mirek nie mówię że Academy to naprawdę tragedia. Największe problemy sprawiało spasowanie góry kadłuba. W Tamiya to jeden element, a w Academy składał się z poszczególnych płyt które trzeba było posklejać. Natomiast na pewno Academy jest lepiej zdetalowane. Warto walczyć o każdy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kettenkrafgtrad na forumowym warsztacie jest starszy odemnie.

Nie oceniałbym wartości modelu po dacie wypuszczenia na rynek, bo jak koledzy słusznie zauważyli obecne wypusty Academy lub HobbyBossa mają składalność ery kamienia łupanego. Klasyka horroru to chyba Pz. IV ausf. H od Academy...

Warto dokupić do starszych modeli blaszki i metalowe lufy.

Najważniejsze to jednak w moim odczuciu kwestia sympatii do składanego modelu.

 

Trochę się rozpisałem a miałem tylko wcisnąć że też kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, ale w swojej skromnej kolekcji nie mam jeszcze żadnego amerykańca. Tak więc musi być USA.

Cały czas się zastanaiwam nad zagadnieniem faktury odlewu na niektórych elementach. Na początku chciałem dorobić ja na przedniej części wanny łącznie z osłonami transmisji oraz wieży. Ale po obejrzeniu poniższych zdjęć nie jestem tego teraz taki pewien.

 

m3_lee_08_of_86.jpg

Źródło: www.primeportal.net

 

m3_lee_26_of_86.jpg

Źródło: www.primeportal.net

 

Na fotach wcale ta faktura nie jest taka oczywista jak na ruskich. Nie wiem czy ją robić czy zostawiać model jak jest (wieża jeszcze nie zaczęta, ale nie różni się zbytnio od reszty plastikowych częsci). Co radzicie?

Masz świetną bryłę na ćwiczenie modulacji. Sam mam ten model i może go zacznę jak mnie odpowiednio zdjęciami zainspirujesz.
Konrad dajesz, będzie od kogo się uczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetną bryłę na ćwiczenie modulacji. Sam mam ten model i może go zacznę jak mnie odpowiednio zdjęciami zainspirujesz.
Konrad dajesz, będzie od kogo się uczyć.

 

Chwilowo nie mam weny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób amierykańca...może zmusisz mnie do ruszenia mojego ''Lee'' z Kanady.

Ad.Olive Drab - jak to zwykle bywa - odcieni było co nie miara- nawet dochodziło do zszarzenia koloru,maksymalnego wypłowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, model skleja się bez zastrzeżeń, tylko jest jeden szkopuł - to model z gatunku SF, gdyż wersja zaproponowana przez producenta nigdy nie istniała. Różnica tkwi w "d..pie" czołgu i nitowaniu/spawaniu. Tu masz wersję z tyłkiem z modelu: http://www.primeportal.net/tanks/cesar_ferreira/m3_lee/ (w większości spawana i inny układ nitów). Natomiast tu masz praktycznie w całości nitowany czołg mk.I (z prawidłową pupą): http://www.primeportal.net/tanks/david_lueck/m3_lee/. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajur całkowicie się z Tobą zgadzam. Do poprawki jest tyle elementów że sam nie wiem czy za wszystkie się brać. Mam porównanie z detalem z Academy. Np piasty tylnych osi są tak skopane w modelu, że nie mam pojęcia jak się za nie zabrać. Są za wysoko w stosunku do mocowania do tylnej ppłyty. Błotniki przednie to też porażka. Spróbuję poprawić co się dzieje da, ale nie wiem na ile umiejętności wystarczy. Ten model traktuje jako powiedzmy poglądowy w kolekcji. Co nie znaczy że będę traktował go po macoszemu.

Spróbuję go upodobnić do tej wersji z zadkiem jak w Tamiya - zeszlifuje się najwyżej trochę nitów. Jest przynajmniej na czym się wzorować.

 

P. S. Shermana chyba kupię z Tasca, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.