Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości TAKOM


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Będziecie sklejać  wszystkie 3  ?  🤔😁   mój doszedł  - chyba ok,  zauważyłem u siebie, że plastikowa  lufa (ten grubszy  odcinek)  jest krzywa. Ciekawe  czy aluminiowa będzie zawsze w zestawie... 

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.02.2024 o 19:19, meser262 napisał:

Kopuła D-cy na modelu późnym - uważać przy montażu - źle ustawione wcięcia.

Ta sama sytuacja przy wersji/ach - średnich -

13535479_meser262@1111.thumb.jpg.d3175b0f674f078984e4db9de3c5386a.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie o Tygrysa, jeżeli ktoś już zaczął go składać.

 

Na Track-Linku Byrden zwrócił uwagę, że wydaje się istnieć problem ze spasowaniem boków i tyłu kadłuba, jakby albo tylna płyta była za wysoka albo bok za niski. Przejrzałem relacje z budowy dostępne w necie i rzeczywiście się to w nich powtarza w różnym stopniu. Czy ktoś miał okazję przeanalizować to zagadnienie na własnym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)
W dniu 12.03.2024 o 14:31, AchtungCancer napisał:

Pytanie o Tygrysa, jeżeli ktoś już zaczął go składać.

 

Na Track-Linku Byrden zwrócił uwagę, że wydaje się istnieć problem ze spasowaniem boków i tyłu kadłuba, jakby albo tylna płyta była za wysoka albo bok za niski. Przejrzałem relacje z budowy dostępne w necie i rzeczywiście się to w nich powtarza w różnym stopniu. Czy ktoś miał okazję przeanalizować to zagadnienie na własnym modelu?

 

Na razie taki policzek wyszedł:

 

IMG_0460.thumb.JPG.fadcd9a30aae222aa949714e9644c167.JPG

 

To coś co naklejamy na zbiorniki paliwa jest za wysokie. A to coś to ma chyba imitować drewnianą osłonę zbiorników.

Nie wklejajcie tego bo i tak nie będzie tego widać, a jeden kłopot z głowy.

 

Piny bocznego panelu nie pasują do otworów, ale tylko lewego. Ciekawostka że taki problem też występuje u Dragona.

Zaraz sprawdzę co z tym tyłem.

 

Edit.

Obalam teorię Byrdena, wszystko pasuje, ale podobnie jak u Dragona czy RFM trzeba zachować uwagę przy montażu i sprawdzić najpierw na sucho. Zalecam najpierw wklejenie tylnej płyty, a potem dopasowanie boków kadłuba. Zawsze można rozwiercić otwory ustalające na bokach, wtedy mamy możliwość niewielkiego ruchu bocznymi panelami.

 

Ciekawy jestem czy u Takoma da radę zamknąć bez kombinowania tyle klapy nad wentylatorami.  

Dragonowi i RFM to się nie udało co niestety u wielu współmodelarzy widać.

Edytowane przez Seb
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 12:32, Seb napisał:

 

Na razie taki policzek wyszedł:

 

IMG_0460.thumb.JPG.fadcd9a30aae222aa949714e9644c167.JPG

 

To coś co naklejamy na zbiorniki paliwa jest za wysokie. A to coś to ma chyba imitować drewnianą osłonę zbiorników.

Nie wklejajcie tego bo i tak nie będzie tego widać, a jeden kłopot z głowy.

 

Piny bocznego panelu nie pasują do otworów, ale tylko lewego. Ciekawostka że taki problem też występuje u Dragona.

Zaraz sprawdzę co z tym tyłem.

 

Edit.

Obalam teorię Byrdena, wszystko pasuje, ale podobnie jak u Dragona czy RFM trzeba zachować uwagę przy montażu i sprawdzić najpierw na sucho. Zalecam najpierw wklejenie tylnej płyty, a potem dopasowanie boków kadłuba. Zawsze można rozwiercić otwory ustalające na bokach, wtedy mamy możliwość niewielkiego ruchu bocznymi panelami.

 

Ciekawy jestem czy u Takoma da radę zamknąć bez kombinowania tyle klapy nad wentylatorami.  

Dragonowi i RFM to się nie udało co niestety u wielu współmodelarzy widać.

 

Dziękuję za weryfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _LazyMan_ napisał:

Super sprawa. Mam nadzieję, że cena będzie taka jak wcześniejszych wersji.

E tam, nic ciekawego. 

Ale jakby poszli prawem serii i wydali "Knispela" to byłaby ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _LazyMan_ napisał:

Dlaczego uważasz że nic ciekawego ? Nie są warte swojej ceny ?

Nie no dla nowicjuszy w temacie jak najbardziej są warte ceny, ale dla mnie to nic nowego😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _LazyMan_ napisał:

Uff, bo już myślałem, że znowu wtopiłem.

Bo ja jestem wysokiej klasy specjalistą od podejmowania złych decyzji.

Seb zwyczajnie jest już zblazowanym tygrysofilem, na niejednym już zęby połamał 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnrambo napisał:

Tygrys nr  F01   

fehrmantiger2.jpg

 

Ciekawa sprawa z tym włazem kopułki dowódcy, ale jest kwit. Wygląda na to że ten nietypowy składak też miał nietypową modyfikacje. Z tego co mi właśnie w głowie świtało to był tam standardowo przyspawany taki ogranicznik otwarcia stąd moje pytanie.

Druga sprawa na zdjęciu oryginału nie widać elementu zaznaczonego na czerwono, a na modelu widzę że jest. Gdyby był, też nie otworzono by tak włazu na 180 stopni.

 

IMG_20240405_113646.png.4bfe1ef650775a76c608e99ec25d6362.png

 

IMG_20240405_114101.thumb.jpg.8732bdb79e2d92bd4d02ee4fcc9b1b14.jpg

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.