Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości TAKOM


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

I zaraz będzie lament że znów oklepany temat po co kolejny tygrys.?

A prawa taka że nie ma idealnego tygrysa każdy ma jakieś mniejsze lub większe błędy czy wady. 

Jest pole do popisu więc zobaczymy. 

Ja myślę że Mid i Late i jeden będzie z wnętrzem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kzugaj napisał:

I zaraz będzie lament że znów oklepany temat po co kolejny tygrys.?

A prawa taka że nie ma idealnego tygrysa każdy ma jakieś mniejsze lub większe błędy czy wady. 

Jest pole do popisu więc zobaczymy. 

Ja myślę że Mid i Late i jeden będzie z wnętrzem. 

 

Dokładnie tak . Jest tyle fajnych unikatowych pojazdów także wydanie kolejnego tygrysa mid early, late czy z tą sztern anteną czy bez  naprawdę nie zrobi większej różnicy, bo każda firma ma go w swoim portfolio, a np. wydanie czołgu mostowego MTU55 czy naszego BLG 67 czy chociażby wydanie naszego WZT2 który był hitem eksportowym i kupiło go wiele krajów  to by naprawdę napędziło im kasę do kabzy .

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Warto zobaczyć w jakich warunkach powstają modele Takoma,

On Tour Spezial - Takom Models Fabrik und Produktion (China)

 

Ale że w jakich? 

 

Nie wydaje miś się aby jakikolwiek producent miał w pełni zautomatyzowana linie. 

Bez człowieka się nie da.

Widać że dbają o jakość bo poprawiają formy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Dokładnie tak . Jest tyle fajnych unikatowych pojazdów także wydanie kolejnego tygrysa mid early, late czy z tą sztern anteną czy bez  naprawdę nie zrobi większej różnicy, bo każda firma ma go w swoim portfolio, a np. wydanie czołgu mostowego MTU55 czy naszego BLG 67 czy chociażby wydanie naszego WZT2 który był hitem eksportowym i kupiło go wiele krajów  to by naprawdę napędziło im kasę do kabzy .

Szczerze to każdy robi to co się sprzedaje. Tygrys-ów sprzedadzą kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy szt a tych czołgów o których piszesz to nie wiem bo ja nawet o nich nie słyszałem a co dopiero Takom. 

Temat niszowy więc chyba masz odp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2023 o 21:44, kzugaj napisał:

Szczerze to każdy robi to co się sprzedaje. Tygrys-ów sprzedadzą kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy szt a tych czołgów o których piszesz to nie wiem bo ja nawet o nich nie słyszałem a co dopiero Takom. 

Temat niszowy więc chyba masz odp

Widzisz Przyjacielu, niby masz racje ale tylko częściowo, zgadnij jaka firma jest potentatem na modelarskim rynku? Otóż Trumpeter , a dlaczego nie np. Tamiya, wiesz dlaczego? Dlatego że Tamiya się nie rozwija trzepiąc hitlerowskie tanki, a Trumpeter i inne chińskie firmy nie bały się zaryzykować i zaczęły wydawać pojazdy nietypowe, np. Trumpeter po produkcji chłamu w rodzaju ich wcześniejszej wersji Type69II (straszny gniot ,ale mam go do przerobienia na wrak:haha:) jako pierwszy wydał wyrzutnię KUB ( przed nimi były tylko piekielnie drogie żywice) i rozbił tym bank bo okazała się absolutnym hitem a potem już poszło i zaczęli wydawać różne modele o których wcześniej się nikomu nie śniło jak wyrzutnie rakiet, radary, działa samobieżne dużego kalibru  czy nawet hitlerowski pociąg pancerny w częściach :D albo lokomotywę BR52:mrgreen:,  kasę robi się na tym co nikt nie produkuje albo na mega wypaśnych zestawach z wnętrzem i blaszkami ( MiniArt czy Amusing) to prosta handlowa zasada albo monopol albo segment premium a  nie na hitlerowskim tanku który wydają wszyscy:mrgreen:. Piszesz że nie wiesz o jakich ja tankach napisałem jak widać firmy takie jak Hobby Boss ( syn Trumperera:D)  czy równie chiński Dragon dobrze wiedzą o co chodzi bo jeden wydaje kompletnego mostowego Leoparda czy inne WZT  lub Bergerpancery (Kodiak) na ich bazie, a drugi np. czołg mostowy na bazie Pattona, te tanki które wymieniłem to właśnie czołgi mostowe produkowane na bazie czołgu T55 aż dziw bierze że o nich nie słyszałeś, podobnie jak o WZT2 też na bazie T55. Pozdr. A.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Widzisz Przyjacielu, niby masz racje ale tylko częściowo, zgadnij jaka firma jest potentatem na modelarskim rynku? Otóż Trumpeter , a dlaczego nie np. Tamiya, wiesz dlaczego? Dlatego że Tamiya się nie rozwija trzepiąc hitlerowskie tanki....

Z tym nierozwijaniem się Tamiyi to tak nie do końca. Z tego co wiem, dla nich modele do sklejania to nisza.

"Robią" głównie w RC.

Pozdrawiam,  Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Widzisz Przyjacielu, niby masz racje ale tylko częściowo, zgadnij jaka firma jest potentatem na modelarskim rynku? Otóż Trumpeter , a dlaczego nie np. Tamiya, wiesz dlaczego? Dlatego że Tamiya się nie rozwija trzepiąc hitlerowskie tanki, a Trumpeter i inne chińskie firmy nie bały się zaryzykować i zaczęły wydawać pojazdy nietypowe

 

Hellcat, Comet, KW-1, M551 Sheridan, no same hitlerowskie tanki :szczerbol:

 

Skąd pewność, że trumpeter jest potentatem większym niż Tamiya? Tamka to przede wszystkim koncern robiący zabawki i mają mnóstwo innych linii produktów poza modelami, ale jak już wydają coś z modeli to z miejsca staje się to hitem. Wchodzisz na dowolne forum modelarskie i pytasz o dobre modele dla początkujących i każdy poleci Tamkę, która trafia w idealny balans między łatwością montażu a jakościa. A modele w rodzaju MiniArt czy Amusing tworzone są dla zupełnie innego rodzaju modelarzy. Dzieciaki ze swoim kieszonkowym nie chcą WZT-2 ani Mazura (StuGa z konkretnej fabryki, z konkretnego miesiąca produkcji i z pełnym wnętrzem też nie), tylko Tygrysa albo inny czołg z dużą lufą którym jeździły w WoT albo w War Thunderze. To te dzieciaki stanowią większość rynku modelarskiego, a nie tuzin koneserów z Polski, którzy chcieliby taki WZT jakim jeździli na zecie 30 lat temu.

 

Nie bez powodu Takom idzie w serię Blitz i proste modele "samych hitlerowskich tanków".

 

PS: Dragon nie jest "równie chiński" bo to firma z Hong Kongu, i kiedy powstawał to Hong Kong był jeszcze brytyjski :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma trochę racji. 

 

Ale nie sposób jest zrobić model którego jakość (mam na myśli detal) jest umiarkowany. Nie ukrywajmy ale trumpeter tak właśnie robi średniej jakosci/detali. 

Poza starszymi wypustkami Tamki nowe to zupełnie inna klasa jakości, ale jedno i zostało łatwość/składałość no i detal. Tamiya to nie tylko modele do sklejania jak już wcześniej koledzy wspomnieli zabawki i RC. 

Możemy tak polemizować ale So dwie drogi. 

Minimum ryzyka i wypuszczenie czegoś co na bank się sprzeda. 

Lub ryzyko i może się uda. Co z tego że trumpeter wypuszcza tematy niszowe. Na pewno Ci się nie pochwalą czy to ryzyko im się zwróciło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakieś szachy 5D, żeby uniknąć potencjalnych problemów prawnych u Niemca za promowanie konkretnej, historycznej postaci? Alpine Miniatures dość niedawno wydało figurkę Cariusa jako "German Heer Panzer Ace" a Wittmana jako "German WSS Panzer Ace" WszelkiePodobieństwoDoPrawdziwychPostaciPrzypadkowe™   ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AchtungCancer napisał:

Może to jakieś szachy 5D, żeby uniknąć potencjalnych problemów prawnych u Niemca za promowanie konkretnej, historycznej postaci? Alpine Miniatures dość niedawno wydało figurkę Cariusa jako "German Heer Panzer Ace" a Wittmana jako "German WSS Panzer Ace" WszelkiePodobieństwoDoPrawdziwychPostaciPrzypadkowe™   ¯\_(ツ)_/¯

Kolejny idiotyzm poprawności politycznej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmroczko napisał:

Mistrz oczywistości informuje: powinno być Otto Carius...

Doczekaliśmy czasów, kiedy prawdziwe miniatury Tygrysów będą dostępne tylko na receptę w aptece:

Otto Carius przed swoją apteką "Tiger Apotheke" z modelem Tygrysa #...  (@konik_polanowy) :: Wykop.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że Herr Otto w swojej książce (nawet czytałem) nie prezentuje jakiejś głębszej refleksji jeśli chodzi o okropności tamtych czasów. Pisze o swoim spotkaniu i rozmowach z Adolfem i ton książki jest generalnie "fachowiec wspomina dobrze wykonaną robotę". Dla mnie osobiście to jakoś jest nie do końca w porządku...

 

Pozdrawiam

Paweł

 

PS. Ale co my tam, Untermensche w ogóle wiemy...

Edytowane przez pmroczko
Refleksja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.