Skocz do zawartości

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Hej bazylms.Dlugo do Was nie zagladalem.
Hejka, super że znowu jesteś. Jedynie brakuje mi jakiegoś warsztatu z twojej strony.
Świetnie wychodzi' date=' tak się spodobał że aż na "fejsie" wystawiłem ten warsztat [/quote']To dla mnie zaszczyt Rafał.

Obecnie walczę z kołami. Jak skończę będą foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DOrobiłęm tez częściową imitację mechanizmu otwierania wizjerów.

 

To lipa, że Tristar pominął te dość ważne elementy wnętrza. Widać coś za coś. Dragonowskie wnętrze gorzej zdetalowane ale mechanizmy otwierania wizjerów dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda. Wiele by to nie kosztowało a otwarte włazy od razu by zyskały. Jednak całościowo Tristar prezentuje się lepiej od Dragona.

Zrobione koła i "zmęczone" gumowe bandaże. Jeszcze tylko delikatnie przejadę drobnym papierem ściernym i będzie ok.

 

rsz_dscf5435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak z partyzanta zapytam. A co z projektem T-34?
A kochany Marcinie żeby jeszce twój apetyt powiekszyć to powiem ci że kilka dni temu przyjechał do mnie z dalekiego kraju świeżutki model Cyber-hobby T-34/85 1944 czyli orange box. Mam już więc dwa na składzie. I jeden z nich będzie ale najpierw to trzeba skończyć, potem wypadało by się wziąć za SD-ka na rocznicę Powstania Warszawskiego, potem mam w planach jednego z Valnetine no i wtedy Teciak. Optymistycznie połowa przyszłego roku.

No ładnie. Czyli będą dwa teciaki

 

I najnowszy nius - teraz już można oficjalnie. Wraz z żoną wykonaliśmy model bobasa w skali 1:1 z terminem na połowę lipca. Żona już straszy zawieszenim prac na conajmniej dwa lata. Mam nadzieję że się wygospodarować trochę czasu na hobby.
Gratulacje

Warsztat ci odpuszę Ale galerię zamieścisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wam bazylms mam jednak nadzieje ze nie zapomnisz o nas i o modelarstwie bo była by to niepowetowana strata. Wszak twoje modele małe czy duże są zawsze miłe dla oka, a ten panzer jest tego doskonałym przykładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dwa projekty na raz to zły pomysł. W końcu znalazłęm w sobie troszkę silnej woli i poskładałem go do kupy aby zacząć malowanie. Ogólnie mam jakby brak weny, ale coś tam sie wymalowało - mam nadzieję że tragedii nie ma. Zastanawiam się teraz czy traktować to filtrem i jakim - brąz czy niebeiski albo od razu dawać sido.

 

rsz_dscf5459.jpg

 

rsz_dscf5461.jpg

 

rsz_dscf5462.jpg

 

rsz_dscf5463.jpg

 

rsz_dscf5464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz wycinał środek głazu??
Możesz troszkę jaśniej? Jak masz na myśli pokrywę nad silnikiem to nie.

 

Chodzi mi o 3-ecie zdjędzie, wieżyczka miejsce "klapy" (tam gdzie można przykleić ludzika) Wycinasz to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko niebieskim filtrem pociągnął, brąz zostawiłbym dla washu.

 

Pokażesz jak to robisz w praktyce? Czy jesteś kolejnym znawcą teoretykiem?

 

Kolego Vis13 - czy ja Cię czymś obraziłem, że tak mnie atakujesz, na dwóch Forach. Nie przypominam sobie, ale jeśli tak, to bardzo Cię przepraszam, nie zrobiłem tego celowo. Odpowiadając na Twoje pytanie : nie jestem teoretykiem. Modelarstwo zacząłem 30 lat temu i cały czas się uczę i podpatruję. Podpowiadam też, ale tylko wg. mojej wiedzy i zaznaczając wyraźnie, że "ja bym tak zrobił", a co zrobi ktoś inny, nie moja sprawa i nic mi do tego. Ten model uważam za bardzo dobrze pomalowany i może rzeczywiście jakikolwiek filtr jest zbędny.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona dramatu. Dałem jedną warstwę niebieskiego filtru z MIG-a. Potem sido, kalki i wash. Nastepnym razem jak przyjdzie mi kłaść krzyże na takich powierzchniach to chyba zdecyduję się je namalować. Dodatkowo dość grube były i aby siadły trzeba było się przy pomocy Micro Sola nawalczyć. I mimo iż na zdjęciach tego nie widać ten wash tam jest.

 

rsz_dscf5465.jpg

 

rsz_dscf5466.jpg

 

rsz_dscf5467.jpg

 

rsz_dscf5468.jpg

 

I próba udowodnienia washa, he, he:

 

rsz_dscf5469.jpg

 

Nie dawałem washa na ryflowaną powierzchnię błotników, bo zazwyczaj po tym robią się strasznie ciemne. Sam nie wiem dawać go czy nie?

Teraz mat i zabawa z olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.