Skocz do zawartości

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Fajnie wymalowałeś te figurki! Podobają mi się mundury (bardzo). Pewnie kilka delikatnych pociągnięć pędzla (jak koledzy powyżej radzili) i będzie na prawdę super!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Absolutnie specjalista w figurkach nie jestem, chyba ze tych...w okularach, lub goglach, ale malowanie białych plamek na czarnym oku wyglada fatalnie. Popatrzcie w naturze na człowieka i oko ma odwrotny wariant- białe, a w środku czarne/niebieskie/piwne/zielone... W 1:35 odwzorowanie tego graniczy z cudem. Sa gdzieś materiały dotyczące malowania twarzy, jak rownież oczu. Nie maluj zaproponowanym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury wyszły świetnie. Możesz opisać proces ich malowania?

Twarze bym pocieniował bardziej zdecydowanie.

Co do oczu to nie jest to temat łatwy.

Ja robię to tak.

Białe tło, czarna kropka na środku malowana jednym włosem z pędzla do ścian, a na to coś jak by łosz z najciemniejszego koloru cielistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namaluj najpierw jaśniejszym szarym tło dla źrenicy, którą malujesz odcieniem ciemniejszym. Malując jasnym możesz zrobić to mniej dokładnie, obrys poprawisz kolorem którym malujesz skórę. Wtedy starasz się jak najdokładniej pomalować źrenicę. Nie używaj czystej bieli i czerni bo wygląda to potem fatalnie (nie mówię tu o twoich figurkach tylko ogólnie).

Moim zdaniem warto zacząć malowanie twarzy właśnie od oczu, gdyż jest to najtrudniejszy element i w razie niepowodzenia bezproblemowo zmywasz farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady. Chyba te już zostawię bo może się skończyć na przemalowywaniu.

A powiem ci Marcin że całkiem prosto z tymi mundurami poszedłem. Najpierw pomalowałem je na czarno Tamiya XF-1 Flat black a potem zmieszałem XF-1 z XF-63 German grey i suchym pędzlem po krawędziach. Nie jest to może wyszukana technika, ale jakoś nie miałem natchnienia tym razem do maolwania w sposób klasyczny. Koszule odwrotnie. Najpierw na jasno szary a potem XF-63 doś rzadki i tylko w zagłebieniach.

W każdym razie sa one dla mnie trudne do malowania i w niedługiej przyszłości chyba przestanę je robić i skupię się tylko na pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namaluj najpierw jaśniejszym szarym tło dla źrenicy, którą malujesz odcieniem ciemniejszym. Malując jasnym możesz zrobić to mniej dokładnie, obrys poprawisz kolorem którym malujesz skórę. Wtedy starasz się jak najdokładniej pomalować źrenicę. Nie używaj czystej bieli i czerni bo wygląda to potem fatalnie (nie mówię tu o twoich figurkach tylko ogólnie).

Moim zdaniem warto zacząć malowanie twarzy właśnie od oczu, gdyż jest to najtrudniejszy element i w razie niepowodzenia bezproblemowo zmywasz farbę.

 

To racja jest ! Co do kolorów oczu to ja oczywiście uprościłem specjalnie dla Kolego bazylmsa, w/g mnie, w skali 1:35 wygląda to tak ( tu Kolega makinen i ma prawie ) : czarne ( bardzo ciemne ) plamki ( równe oczywiście i malutkie ) i w nich jasne, ja maluję jeszcze źrenice. Grunt to tak dobrać wielkość by kolesie nie wyglądali jak by im ktoś bańki przyłożył i to w oba oka. No nie ma recepty jasnej, ja zepsułem kilkadziesiąt figurek, żeby się tego nauczyć a i tak cały czas coś poprawiam. Używam olejnych farb i tu jest możliwość zawsze zatarcia błędu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i doping. Zdrowie powoli zaczyna wracać do normy więc dziś tylko jedna fotka. Tak sie ten bajzel będzie z grubsza przedstawiał:

 

rsz_dscf5514.jpg

 

Ten kucający będzie miał jeszcze z boku skrzynkę narzędziową z Edka i może włoże mu jakiś klucz do ręki, a ten trzeci wolny elektron dostanie kanister do łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza Stopa ! Fajniście. Przeleć tylko matem mundurki Chopaków. Ja swojego planuje zrobić w malowaniu z Norwegii, do tego dwóch Naszych Chopaków za murem

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleć tylko matem mundurki Chopaków. Ja swojego planuje zrobić w malowaniu z Norwegii, do tego dwóch Naszych Chopaków za murem

Mat już był, jakoś tak zawsze mi się świecą. Ale też światło z lamp wzmaga ten efekt. To gdzie jest warsztat twojego?

 

To już całkiem blisko końca. Co następne?

Stefan

Trzeba skończyć Sdk-a w projekcie grupowym a potem to trzeba będzie coś z 40 pudełek wybrać - jeszcze nie zdecydowałem.

 

Domagam się więcej fotek!

 

Podpisuję się pod tym

 

A co by do galerii było?

Podstawka zmalowana. Musze jeszcze kanister dokończyć i skrzynkę narzędziową pomalować. Może jakieś sugestie na jaki kolor ją zrobić? Na sam koniec pudry i w zasadzie gotowy do galerii.

 

rsz_dscf5518.jpg

 

rsz_dscf5519.jpg

 

rsz_dscf5520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Krzyśku bazylmsie jakiś Hiszpan udostępnia za darmo na swojej stronie gazetki, plakaty, kartony. Takie od razu do druku w 1:35. Szkoda, że nie zapisałem stronki. Nawet jeden Nasz "sławetny" kolega kiedyś je skopiował i sprzedawał po 5 zł na Forum . Ohyda !

 

Może któryś z Kolegów wie gdzie to znaleźć ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję złożenia eduardowskiej skrzynki (chyba że to aber) z blaszek. Mnie to nie udało się tak dobrze.

 

Ja moją pomalowałem kolorem German green (lifecolor).

Link poniżej, tylko zescrolluj na sam duł gdzie skrzynka leży na stoliku.

 

viewtopic.php?f=68&t=42926

 

Reszta bardzo się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Krzyśku bazylmsie jakiś Hiszpan udostępnia za darmo na swojej stronie gazetki, plakaty, kartony. Takie od razu do druku w 1:35. Szkoda, że nie zapisałem stronki. Nawet jeden Nasz "sławetny" kolega kiedyś je skopiował i sprzedawał po 5 zł na Forum . Ohyda !

 

Może któryś z Kolegów wie gdzie to znaleźć ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

http://www.fcmodeltips.com/2014/04/posters-de-propaganda-sovieticos-wwii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.