Skocz do zawartości

Saab J-35J Draken Revell 1:72


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dzisiaj trochę klasyki odrzutowców. Model ten to przepak modelu japońskiej firmy Hasegawa. Detale ładne, spasowanie dobre, jedynym minusem jest to że cały był z białego plastiku (lekki koszmar przy szpachlowaniu).

 

opis samolotu:

po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Saab_J35_Draken , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_35_Draken

 

Dodatki do modelu: żywiczny kokpit Aires (dość dobrze pasujący), 2 druciki jako symulacja przewodów hydraulicznych, rurka pitota z 2 igieł, rakiety ze złomu (brak w zestawie choć są pylony). Zrezygnowałem z otwartego RAT-a i zbiorników paliwa bo zaburzały linię płatowca.

Model był pomalowany emaliami olejnymi MM, podkład na całość to Mr Surfacer 1000 Gunze, potem na całość Gunze C 08 (faktycznie ta farba to poezja), maskowanie el. metalowych (wloty do silnika, krawędzie natarcia skrzydeł i statecznika, dół kadłuba) i lekki preshading metodą KFS-a (ciemny szary i clear blue Tamki). Dół (oprócz el. srebrnych) to Light Gray 36495. Góra to Dark Ghost Gray 36320. Dysza to mieszanka Steel, Bronze i Gun Metal z MM. Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to mieszanka Cold Grey MiG-a i Wash for Grey Decks AK Interactive góra a dół to mieszanka Neutral MiG-a i Engine oil AK Interactive. Podkreślenie linii górnych paneli to Smoke Gray Gunze, okopcenia i różne wycieki to cienie Tamiyi. Na koniec na wszystko lakier satynowy Mikroscale (chyba za bardzo błyszczy).

 

Zapraszam do galerii:

 

pudełko:

00_box_zpsbb9a7dbb.jpg

 

model:

01_zps76e9ef74.jpg

 

02_zps32080a03.jpg

 

03_zps82b471b1.jpg

 

04_zpsdd3cca07.jpg

 

05_zps7c0e0e00.jpg

 

06_zps7d8e9a77.jpg

 

07_zps4b681ae5.jpg

 

08_zps8528c005.jpg

 

09_zps74555d05.jpg

 

10_zpsef6d922f.jpg

 

11_zpsc82c0ed4.jpg

 

12_zps12a7d5fe.jpg

 

13_zpse78d8343.jpg

 

14_zps4f33c535.jpg

 

15_zpsc893ad1f.jpg

 

16_zps6de8afda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecudną jest ponadczasowa linia Drakena. Jeden z kilku tematów, które leżą w moich planach jako wyjątki od lotnictwa z szachownicą (względnie SP-...)

Model bardzo mi się podoba . Pytanie - cyfry na skrzydłach są z kalkomanii czy malowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła...

spodobał mi się już, gdy go zobaczyłem w Składnicy Harcerskiej z VEB Plasticard w skali 1:100...

Wspomnienia wracają...

Pozdrawiam!

 

Aj, ja właśnie oglądając tę galerię przypomniałem sobie, że gdzieś w głębokich latach 80 robiłem takiego maleńkiego modela i to był chyba właśnie ten Saab...

A więc to była skala 1:00...

A ten tutaj: po prostu genialna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasowało i znalazłem. Chyba złe rakietki, bo po przejrzeniu zdjęć nie znalazłem podwieszonych AIM-9L/M pod tym typem. Na bank były przenoszone AIM-9J.

Taki niuans :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasowało i znalazłem. Chyba złe rakietki, bo po przejrzeniu zdjęć nie znalazłem podwieszonych AIM-9L/M pod tym typem. Na bank były przenoszone AIM-9J.

Taki niuans :P

 

Brawo za celne oko!

Napisałem, że rakiety brane ze "złomu" (i się nie wstrzeliłem w typ), w zestawie są tylko zbiorniki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.