Skocz do zawartości

F-14A Tomcat VF-11 Red Rippers 1:48


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Model składak z dwóch zestawów (Italeri + Academy - wiem jedno: taka zabawa pierwszy i ostatni raz) plus żywice Airesa i sporo swoich dodatków. Malowany emaliami Model Mastera. Kalki CAM Decals.

 

12_zps665fe4e5.jpg

 

10_zps06e6fcb1.jpg

 

11_zps287902bb.jpg

 

8_zps2a4ae2db.jpg

 

9_zps1814c589.jpg

 

7_zps30add459.jpg

 

1_zps528e0690.jpg

 

3_zps172b104a.jpg

 

5_zpsb176f393.jpg

 

2_zps748b9f56.jpg

 

6_zpsf1f32a93.jpg

 

4_zpsf300fb86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo mi się podoba - działalność waszej grupy skłoniła mnie do zakupu dwóch zestawów tego modelu i niebawem zaprezentuje pierwszy warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywne przyjecie tego modelu. Bardzo mi miło, że się podoba

 

...A te dysze w jaki sposób pomalowałeś? Fajnie wyszło

 

Dysze malowałem tym co miałem, czyli metalizerami Model Mastera - Burnt Metal, Magnesium i Stainless Steel. Na początek czarny błyszczący podkład w postaci takowej farby Humbrola. Na to sidolux. Dysze podzieliłem sobie na 3 "sekcje" - przednia, środkowa i wydech. Przednia została pomalowana Magnesium, środkowa Burnt Metalem, a ostatnia mieszanką "na oko" wszystkich trzech. Wszystko malowałem z ręki, bez żadnych szablonów. Po każdej farbie polerowanko na "gorąco", tak że w niektórych miejscach metalizer delikatnie wytarł się aż do podkładu. Na tak przygotowane dysze nakładałem suche pastele w różnych odcieniach, aczkolwiek niewiele ich widać. Na sam koniec końcówki dysz potraktowałem Tamiya Smoke oraz transparentnym roztworem Bronze Metalic Humbrol 55

 

Wyjątkowo mi się podoba - działalność waszej grupy skłoniła mnie do zakupu dwóch zestawów tego modelu i niebawem zaprezentuje pierwszy warsztat

 

Pięknie - Kocurków nigdy nie za dużo Na pewno możesz liczyć na naszą pomoc przy ich budowie

 

PS: Możesz zdradzić jakie zestawy kupiłeś i w jakiej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że mogę się pochwalić - wszytko w 1:48

 

tak więc Hobby Boss

 

87a18378f3fe4f4a.jpg

 

i Academy

 

960aebaecdce45aa.jpg

 

zdjęcia nie ciekawe (przepraszam) 'prosto z szafy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, bo mam dużą przerwę w lepieniu. Ten Tamiya smoke to pigment, czy coś w rodzaju filtra? Jeśli pigment, to jak go wetrzeć na gładkiej powierzchni? A tym bronzem na końcu jechałeś po całości, czy jakoś wyrywkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... i Academy

 

 

Jakbym mógł Ci coś doradzić - pozbądź się tego modelu, jeśli zależy Ci na właściwej właściwej bryle samolotu. Academy ma przede wszystkim jedną poważną wadę - kompletnie "skopaną" przednią cześć kadłuba (od rurki Pitota po wiatrochron, który notabene też jest do poprawy). Jednego Tomcata już mam z tej firmy, i z takim dziobem wygląda pokracznie. Chyba że pokusisz się o zrobienie modelu z podniesiona osłoną radaru, to wtedy nie będzie tak rzucało się to w oczy.

 

Sorry, bo mam dużą przerwę w lepieniu. Ten Tamiya smoke to pigment, czy coś w rodzaju filtra? Jeśli pigment, to jak go wetrzeć na gładkiej powierzchni? A tym bronzem na końcu jechałeś po całości, czy jakoś wyrywkowo?

 

Coś w rodzaju filtra: transparentna farba akrylowa - błyszcząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bardzo fajny na żywo jeszcze ciekawiej wygląda,szkoda tylko że nie doceniony na Festiwalu .

 

Zgadzam się - bardzo fajny Osobiście autorowi gratulowałem modelu

 

Ale nie zgadzam, się że niedoceniony

• Nagrodę ufundowaną przez sklep Arma Hobby: Za najlepszy model lotnictwa morskiego USA (Navy/Marines) - nagroda model Bearcat, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Marcinowi Mora za model F-14A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sam nabrałem ochoty na F-14, a mam Italerke.

 

A więc do roboty Tym bardziej że awatar zobowiązuje Fear the bones!

 

PS.: Oczywiście w miarę możliwości służę pomocą, jak i zapewne reszta członków Grupy Tomcatsky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dojdzie do budowy, an pewno przeczytam jeszcze raz tę relację. Niestety nie będzie to szybko, bo na warsztat czekają już inne samoloty morskie, ale spod znaku płótna, sklejki i tłoków wylatujących z silnika w locie - rzecz niemożliwa na F-14

Ale z Waszej pomocy na pewno skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.