Skocz do zawartości

Moje T-34


Adam 40

Rekomendowane odpowiedzi

Super kolekcja!

Proszę o więcej zdjęć z bliska poszczególnych wozów.

Polski T-34/85 w barwnym kamuflazu z lat 60 tych.ee62c948e0a3c972.jpg

Czołem

Kolekcja robi wrażenie.

Mam pytanie. Czy malowanie wozu na tym zdjęciu to autentyczny kamuflaż, czy jeno własna inwencja? Być może moje pytanie wyda sie niektórym z Was śmieszne, ale ja na co dzień zajmuję się lotnictwem z I Wojny Tak więc nie znam się na "pancerce". Niemniej jednak to malowanie mi się podoba na tyle, że zrobiłbym tak jednen z moich leżących na półce T-34 (1/48 - mam ich kilka, niesklejonych). Będę wdzięczny z informację, gdzie ten schemat znajdę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W książce J.Magnuskiego "Wozy bojowe LWP 1943-1983" p. Janusz pisze, że generelanie pojazdy po II WWŚ malowane były na jednolity kolor zielony, ale na tablicy barwnej "Tablica B Kamuflaż wozów bojowych" jest zdjęcie T-34/85 polskiej produkcji ze szkolnego pułku czołgów w kamuflażu letnim (palmy czarne oraz jasnozielone nakładane na kolor podstawowy) zastosowanym podczas ćwiczeń w końcu lat 60-tych. Dodam, że jest to zdjęcie kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolekcja!

Proszę o więcej zdjęć z bliska poszczególnych wozów.

Polski T-34/85 w barwnym kamuflazu z lat 60 tych.ee62c948e0a3c972.jpg

Czołem

Kolekcja robi wrażenie.

Mam pytanie. Czy malowanie wozu na tym zdjęciu to autentyczny kamuflaż, czy jeno własna inwencja? Być może moje pytanie wyda sie niektórym z Was śmieszne, ale ja na co dzień zajmuję się lotnictwem z I Wojny Tak więc nie znam się na "pancerce". Niemniej jednak to malowanie mi się podoba na tyle, że zrobiłbym tak jednen z moich leżących na półce T-34 (1/48 - mam ich kilka, niesklejonych). Będę wdzięczny z informację, gdzie ten schemat znajdę.

pozdrawiam

czesc, jak juz kolega imek46 pisal wzorowalem sie na zdjeciu z ksiazki Magnuskiego . Kolory farb dobieralem na "OKO" .

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z Kolegów byłby uprzejmy zeskanować ową fotografię i wrzucić na forum? Nie mam tej książki, i raczej nie kupię (jeśli jeszcze gdzieś można ją nabyć) dla tego jednego zdjęcia.

Mam zatem kolejne pytanie - czy z modelu Hobby Bossa (nr kat 84807) zrobię ten pojazd? Czy tez potrzeba jakiejś innej "bazy"?

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy używany był tylko z wieżyczką dowódcy i z włazem d-cy dwudzielnym (używany w 1 Brygadzie Pancernej), natomiast ten drugi z tłoczoną wieżą Uralmasz nie był wcale używany w jednostkach pancernych LWP.

 

Czyżby?

 

th_T-34-1.jpg

 

Co prawda, na zdjęciu czołg ma trał, ale nie zmienia to faktu, że wozy bez wieżyczki były użytkowane w LWP. Pozostaje tylko kwestia dostosowania modelu Dragona, poprzez wymianę kół jezdnych i wykonanie jarzma anteny na stropie wieży, jeśli chce się wzorować na tym zdjęciu.

 

No i z pewnością największa niespodzianka dla Ciebie Imek :

 

th_T-34-2.jpg

 

Żeby znaleźć te zdjęcia nie musiałem daleko szukać. Skany pochodzą z książki "T-34 Mityczna broń cz.2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy używany był tylko z wieżyczką dowódcy i z włazem d-cy dwudzielnym (używany w 1 Brygadzie Pancernej), natomiast ten drugi z tłoczoną wieżą Uralmasz nie był wcale używany w jednostkach pancernych LWP.

 

Czyżby?

 

th_T-34-1.jpg

 

Co prawda, na zdjęciu czołg ma trał, ale nie zmienia to faktu, że wozy bez wieżyczki były użytkowane w LWP. Pozostaje tylko kwestia dostosowania modelu Dragona, poprzez wymianę kół jezdnych i wykonanie jarzma anteny na stropie wieży, jeśli chce się wzorować na tym zdjęciu.

 

No i z pewnością największa niespodzianka dla Ciebie Imek :

 

th_T-34-2.jpg

 

Żeby znaleźć te zdjęcia nie musiałem daleko szukać. Skany pochodzą z książki "T-34 Mityczna broń cz.2"

 

mam tez ta ksiazke jest poprostu" SUPER" szukam jeszcze cz.1 mysle ze znajde w niej pare ciekawych teciakow (chetnie powieksze moja kolekcje)

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie T-34 używanych w Wojsku Polskim podczas wojny. Może ktoś jednak wie który z n/w modeli dragona lepiej się nadaje do zrobienia w polskich barwach:

- nr kat. 6319 - T34/85 Mod. 1944 - Premium Edition

- nr kat 6266 - T34/85 UTZ Model Premium edition

Zamierzam kupić któryś z w/w modeli i pomalować go farbami Vallejo. Jako kolor podstawowy zamierzam użyć nr 70894 Russian Green MC 096, ale wydaje mi się zbyt ciemny. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie T-34 używanych w Wojsku Polskim podczas wojny. Może ktoś jednak wie który z n/w modeli dragona lepiej się nadaje do zrobienia w polskich barwach:

- nr kat. 6319 - T34/85 Mod. 1944 - Premium Edition

- nr kat 6266 - T34/85 UTZ Model Premium edition

Zamierzam kupić któryś z w/w modeli i pomalować go farbami Vallejo. Jako kolor podstawowy zamierzam użyć nr 70894 Russian Green MC 096, ale wydaje mi się zbyt ciemny. Co o tym sądzicie?

 

czesc. jezeli chcesz zrobic polskiego T-34 to mysle ze nr.6319 Premium Edition bedzie lepiej pasowac .

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejm, myślę, że obydwa się nadadzą. W literaturze można spotkać zdjęcia i jednej i drugiej wersji w polskich barwach. Oba modele to tak na prawdę to samo. Jedyne różnice to o ile dobrze pamiętam wieżyczka dowódcy z dwudzielnym włazem i półokrągłe blotniki ( dodane jako oddzielny element, także żeby je przymocować do wozu, najpierw trzeba odciąć stare prostokątne) oraz minimalnie różniące się koła (dokładnie gumowe bandaże) w zestawie 6266 (pomijam siatki przeciwkumulacyjne, bo chcąc zrobić polski wóz i tak ich nie użyjesz). Kształt kadłuba i wieży są identyczne. U mnie to wyglądało tak, że zestaw 6319 wykorzystałem do zrobienia Rudego, a z zestawu 6266 zbuduję kiedyś wóz nr 1000 z IBPanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie, trochę mi się rozjaśniło. A co do modeli Dragona to róbcie zapasy (jeśli możecie) bo podobno ma podnieść ceny o 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no twoja kolekcja jest bardzo imponująca. Bajeczka

 

Jako,że jesteś fachowcem w temacie to chciałbym Ci zadać pytanie: Czy posiadasz może jakiekolwiek zdjęcia tych polskich T-34? :

 

1. "1001" z 1 Brygady im. Bohaterów Westerplatte;

2. "2000" z 2 Brygady Pancernej,1 Polskiego Korpusu Pancernego;

3. "211" z 1 Brygady Pancernej;

4. "1113" z 4 Brygady Pancernej;

5. "3632" 3 Brygady Pancernej, 1 Korpusu Pancernego;

 

Będę bardzo wdzięczny za każde info

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no twoja kolekcja jest bardzo imponująca. Bajeczka

 

Jako,że jesteś fachowcem w temacie to chciałbym Ci zadać pytanie: Czy posiadasz może jakiekolwiek zdjęcia tych polskich T-34? :

 

1. "1001" z 1 Brygady im. Bohaterów Westerplatte;

2. "2000" z 2 Brygady Pancernej,1 Polskiego Korpusu Pancernego;

3. "211" z 1 Brygady Pancernej;

4. "1113" z 4 Brygady Pancernej;

5. "3632" 3 Brygady Pancernej, 1 Korpusu Pancernego;

 

Będę bardzo wdzięczny za każde info

 

Pozdrawiam

Kornik

Witam,

ja bazuje na takich ksiazkach:

1 T-34 Mityczna Bron cz.2

2 Wozy Bojowe LWP (Magnuski)

3 Pojazdy Wojska Polskiego Front Wschodni 1943-1945 (Ajaks)

w tej ostatniej sa chyba te wszystkie czolgi

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Niezła kolekcja !!!! Może jakaś waloryzacja by się przydała, ubrudzenie, ale jak kto woli. Ja mam słabość do Panther i Tigerów. 7 szt panther i 8 tigerów (4 szt tiger I i 4 szt Tiger II). W tym 9 pojazdów w 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tamten czołg na końcu po prawej stronie niebieski czy jakiś to t-34 ? Jeśli możesz to zrób zdjęcie z bliska i zdjęcie T-34 76:)

________________________

Ej jamra, mają tu ciepłe bułki!

No i co?

Kupiłem sobie dwadzieścia...

Żadne tam ABW, ani CBA nie wie o Tobie tyle, co Twój admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im przypomnieć.

Zobaczcie na daty postów. Są z 2008

I co z tego? Następny mądrala... A może któryś cwaniak od łopaty napisze tutaj, z jakiego powodu nie można wracać do starszych tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powody - masz:

- autor już dawno może nie publikować na forum i pytanie pozostanie bez odpowiedzi

- gdyby dziś wieczorem każdy z nas odkopał swój jeden temat, to pewnie BT-7 Piotra trzeba by szukać na trzeciej stronie, a jaki bajzel by die w galerii zrobił.

 

Jestem za tym, aby po upływie 6 miesięcy od ostatniego postu tematy w galerii były automatycznie blokowane, a pytania do autora można kierować na privie. Warsztat - co innego. I z góry piszę, że z nikim nie szukam wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.