Skocz do zawartości

Faszystofski batyskaf U- Zweihunderteins


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Normalnie takie poważne tematy poruszliśmy , że zapomniałem Ciapka do fotek postawić

Zapomniałem chyba wspomnieć że cienie musiały być troche przerysowane bo na dno idzie mgła z osadu czajnikowego

Objaśniam więc co widac na fotkach: dół taśmy maskującej to górna granica koloru dna, granica z rozjaśnionym bedzie stanowiła realną linię wodną. Oczywiście w swoim czasie domaluję na tej granicy scumline, walnę tam jakimś glonem, a może i na samą część zanurzoną zapodam z gOMbki więcej osadu czajnikowego z algami. Pożyjemy zobaczymy, na tym etapie jedynie to co z fukawki. Jak wyschnie porządnie to dolepię do tej taśmy następną od spodu po czym górną zdejmę i zacznę malować część nawodną.

 

 

FAZA V : kamień czajnikowy

 

103_zpsf0513b7d.jpg~original

 

104_zps9b084a9c.jpg~original

 

105_zpscafab2c2.jpg~original

 

106_zpsa6739622.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajn kurak gezawinięty i gotowy do pieczenia Jak widać naniosłem już podział kamo, może dziś wieczorem zacznę znowu fukać

 

107_zpsc060b7ce.jpg~original

 

108_zps15e43d5a.jpg~original

 

Z powodu ciągłych nalotów dostęp do obrabiarek jest ograniczony, ale Ciapek wraz z kuzynem ( SMOKIEM Z KOMODO ) wygryźli śruby z bloku mosiundzu Tu na surowo jeszcze bez gaszenia.

 

109_zps4c786a99.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz mu makarony nawijać, on nie miał kamuflażu dwubarwnego?

RAL 7038 i ciemne pasy RAL 7024

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podziękował, podziękował Panowie

Do końca malowania jeszcze szmat drogi, ale mnie tam się nigdzie nie spieszy. Byle skończyć do końca września

 

No właśnie dlatego Karaluchu, terez trza zamaskować to co zrobiłem i nafukać tą drugą barwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ciemne pasy to zwykły ordynarny czarny , a o Ciapka się nie obawiaj, schlał się gdzieś dziwkarz jeden i do poniedziałku się pewnie łachudra nie wynurzy

 

EDIT: a nie liczyłem, zrobiłem ile Revel namalował na obrazku z napisem U-201 Nie spuszczam sie nad dokumentacją przy tej konserwie, nie lubię nazistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziści to nie zupa pomidorowa żeby ich lubić ;)

Wiesz, ja jestem stary u-zbok no ale póki co nie naślę na Ciebie Balroga za kardynalne błędy

 

W razie rozmyślań polecam lekturę:

http://amp.rokket.biz/docs/u-boat_colours_with_photos_5.pdf

 

Pozdro tysiąc pińcet sto dziwińcet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemniejszych pasów jest 14 i 15. Na zdjęciach U-201 jakie mam nie da się jednoznacznie ich policzyć, żadne nie pokazuje pełnego profilu. Ergo będzie jak (EDIT) z Revella narysowały. W końcu kto sie ma znać na nazistowskich batyskafach jak nie oni nie?

Jedna strona oblepiona. Musiałem dziś odebrac z lotniska teś... tfu ukochaną mamusię , więc zamiast dwóch sesji była tylo jedna.

 

114_zpsd6fd67c3.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusia przyjechała to żona będzie miała z kim pogadać i będziesz miał więcej czasu na siedzenie nad modelem. To tzw. inwestycja w czas dla siebie.

Czekam na zdjęcie tego maskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy prosi tak zacna osoba grubiaństwem byłoby odmówić

 

 

122_zps582471bb.jpg~original

 

120_zpse493c528.jpg~original

 

121_zps8299399e.jpg~original

 

119_zps99242d5f.jpg~original

 

118_zps160389c3.jpg~original

 

117_zps8015a19f.jpg~original

 

Generalki

 

116_zpsc22230fc.jpg~original

 

115_zpsf1a52c59.jpg~original

 

Przyznam że w sumie całkiem zadowolony jestem z rezultatu Przy tej ilości maskowania spodziewałem się większej ilości burakó przeróżnych. Poza jednym podciekiem na rufie na lewej burdzie wyszło całkiem si.

 

Pora w kimono

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki

Le spoko wodza teraz, to trza wszystko, zalepić i pokład wymalować....

 

Swoją drogą, ma ktoś jakiś schemat albo kilka dobrych zdjęć procesu ładowania torpedy? Mam tą fotkę w bunkrze i tą gdzie ładują torpedę na jedynkę. Niejasne jest dla mnie jak oni ją opuszczali... po bloczku i do kabestanu? wciągarka jakaś na tym maszcie w kiosku była? Na fotkach nazisty raczej stoją, ewentualnie kierują, ale nie wydaje sie aby siły mięśni dostarczali do tego procesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki fajne dzięki, ale nadal nie rozwiewa to moich wątpliwości. Nie ma tam fotki na której widać gdzie ta wciągarka jest zamocowana, ani jeżeli ten drugi gościu ma rację, gdzie są bloczki i ta wciągarka w kadłubie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.