Skocz do zawartości

Faszystofski batyskaf U- Zweihunderteins


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz UWAGA bedę wygłaszał tyradę, dzieci proszone o wyłączenie monitorów:

 

KUUUUURRRRRR.............AAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ale wszystko po klolei Będąc w Polszy latem znalazłem i zanabyłem sobie podkład Tamiyii, taki o:

 

nabytki_zps5c9fabbc.jpg~original

 

miałem juz dosyć sikania podkładem z puszki, bo to kontrola nad tym żadna i zaciapać wszystkie detale łatwo. No i zanabywając ony podkład pytam się patafiana w sklepie czym to rozcieńczać i czy X20A daje radę, a on na to że jasne........... Jakbym sobie otworzył i powąchał wtedy to bym mu dał po ryju i tyle za bezczelne okłamywanie klyenta Biorę sie dziś ja do tego podkładowania, otwieram ( jakoś do tej pory nie czułem potrzeby, w końcy sie jełopa pytałem nie? ) pociągam nosem.... no i zaczynam mieć mieszane uczucia, no ale w końcu łoś mówił że ok. Puszczam 4 krople w fukawkę zadaję na to X20A i wszystko staje się jasne jak słońce.....

Najpierw wyczyściłem ten kisiel używając jedynej dostępej mi substanicji ( nawiasem mówiąc najbardziej śmierdzącej wynalezionej przez ludzkość ) czyli Standard Thinners ( rozpuszczalnik celulozowy ). Skoro już i tak narobiłem smrodu, mówię do siebie Misiek, ch..j tam, Żona Zofija i tak wyczuje jak wróci, bęcki cię nie miną Więc załadowałem ST i Tamkę do fukawki i jazda.

Sam Primer BAJECZKA, kładzie się cudownie, a i rezultat tego kontrolnego siku przerósł moje oczekiwania. Myślałem że będę go strugał następne dwa tygodnie, a poprawek jest w sumie kilka i niezbyt skomplikowanych.

 

Teraz pytanie do DOŚWIADCZONYCH w tej materii, czym to można rozcieńczyć tak żeby nie trzeba było potem po chałupie w gazmasce chodzić i ile to powinno schnąć przed jakąkolwiek obróbką??

 

Skończyłem, lepiej mi

 

 

WIELKIE JOŁ

 

PS: Blacman pokłady siadły w sumie dobrze a tam gdzie nie siadły zrobię tak jak sugerowałeś, dzięki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
PVA rzadki w szczeliny i później nieco mokrym palcem przejechać...
Mowa o polivinylowym kleju? Jak on się zachowuje? Jak szybko schnie etc ? Tym paluchem po całkowitym przeschnięciu czy wcześniej ? Trochę pytań, ale człek zawsze coś nowego poznaje i ciekawe metody innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - to klej poliwinyloakrylowy zwany wikolem, klejem introligatoriskim lub do drewna... I tak dalej.

Ja używam tak jak szpachlowke. Rozcienczam woda; smaruje szczeline i zacieram naślinionym palcem.... Robie zdjecie zoom. Jak mi sie nie podoba to po prostu szybko zmywam..

Jak jest ok to czekam aż wyschnie. Jak wyschnie to trzyma naprawde mocno.

 

Czas plastyczny umożliwiający swobodną pracę z klejem to ok 30-45 sekund. Czas na poprawki powierzchni palcem lub czymkolwiek zawierającym wodę to ok 1 minuta. Czas pełnego wiązania to ok 10-20 min w zależności od objętości kleju.

 

Przepraszam Gała za takie dwuznaczne wpisy na Twoim podwórku... I już grzecznie obserwujem sobie dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko, skoro ja dzielę się swoimi herezjami, dlaczego miałbym zabraniać innym Jestem zdecydowanie bardziej liberalny od NACZALSTWA więc piszta co chceta, nawet o wilgotnych paluszkach, czy innych przyjemnościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pogłoski o tym że Pułkownik Mitrofanow wyjechał na białe niedźwiedzie były mocno przesadzone.... prace, pomimo że wolno, to jednak sie posuwały do przodu. Połatałem juz chyba wszystko, jak widać na fotkach podkład szedł juz w kilku miejscach, teraz trzeba ponaklejać trochę blachy i walic podkład po całości. Następny update powinien byc szybciej.

 

27_zps5a8d0daf.jpg~original

 

28_zps12e0e359.jpg~original

 

29_zpse692a189.jpg~original

 

30_zps13e3139b.jpg~original

 

31_zpsef01606e.jpg~original

 

No i w końcu trafił na swoją roboczą podstawkę.

 

32_zps87ef47f9.jpg~original

 

33_zps0d79f691.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak łatwo się mnie pozbyć, zbyt wielu próbowało

 

No i zgodnie z przedwidywaniami dodatek motywacyjny ( trzy razy bizunem na dupę ) podziałał na to naziolskie rozleniwione robolstwo i teraz idzie juz sprawniej

 

34_zps303b0db0.jpg~original

 

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie że sie Wam podoba. Zestaw jest w pytę, ale mój przynajmniej ma pełno niedotrawek i trzeba czyścić, co bywa upierdliwe...

 

Tak czy owak kadłub oblachowany, byłbym juz podkładził, ale Pułkownik Mitrofanow zapowiedział mi że jeżeli użyję plaskatych relingów w 1:144 to wyląduje w piwnicy Twierdzy z akumulatorem na jajach.... z takim argumentem się nie dyskutuje Tak więc dziś się zrelaksuję a jutro trza będzie zacząć zabawę z drutkami, szablonikami i całym tym wesołym badziewiem

 

35_zpsb96cf18f.jpg~original

 

36_zps508da3ad.jpg~original

 

37_zps60a7bd7c.jpg~original

 

38_zpsd3398334.jpg~original

 

39_zps97ff80bf.jpg~original

 

40_zps34ed4349.jpg~original

 

no i w pełnej krasie:

 

41_zpsf23c963c.jpg~original

 

42_zps4ce9a56e.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj dawno już się nie wojowało na poważnie z drutkami Kozły pod olinowanie na rufie i tylna część "relingu" głównego stoją już na pokładzie, ale w obu przypadkach to po 3 druty. Sponsorem dzisiejszego odcinka są główne części głównego relingu. Pułkownik osobiście szczelał z bata podczas spawania, ale mimo to zajęło to z 5 h W zasadzie winni powinni zostać roszczelani, ale kto będzie wtedy zapie...lał jak wszyscy trafią pod mur

Na foteczkach rezultaty dzisiejszego dziergania, dla porównania Griffonowe plaskate, posłużyły jako szablony, więc nie okazały się zupełnie nieprzydatne

 

43_zps25719bcb.jpg~original

 

44_zps64fac973.jpg~original

 

Jutro toto zainstaluję i MOŻE w końcu położę podkład na tą nazistowską rurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię sobie utrudniać życie, nie namawiam do podążania za meandrami mojego zrytego beretu

Jak powiedziałem tak zrobiłem, zainstalowane i zapodkładowane (specjalnie dla Ciebie Ridżu, a psa odesłałem do dentysty )

 

45_zpsee46191e.jpg~original

 

46_zpsf5ddf38e.jpg~original

 

47_zps8ab2a0b9.jpg~original

 

48_zps916c7522.jpg~original

 

49_zps7387b5a9.jpg~original

 

50_zps4b751433.jpg~original

 

51_zpsc3ad16a8.jpg~original

 

52_zps0edbdb3f.jpg~original

 

No i po całości

 

53_zps21befb42.jpg~original

 

54_zps74c0225e.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema siema, tak śledzę Twoją robotę obecną i mam dwa pytania:

- ile ma długości? około 40-50cm?

- jak mógłbym u siebie wyciąć te dziury przelewowe? czy może zostawić i pomalować na czarno? Bo nie mam w ogóle w tym dośwaidczenia i plastik miejscami jest bardzo miękki i nie chciałbym nic złamać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie mam żadnego wiertła ani nic takiego, jedynie to skalpel i ewentualnie noże niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam zabawy z drutkami, nic takiego, ale dzięki za ciepłe słowo ( niekoniecznie kaloryfer )

Marcin naucz się aŁtora się pisze

Ani pułkownik ani nikt z podnóżków nie opanował nigdy magicznej sztuki obsługi lutlampy w związku z czym reling zrobiony klasycznie metodą kartonikową, z tym tylko odstępstwem od normy że "dolna linia" jest pocięta i powklejana między słupki, a nie na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.