Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się jednak wyjaśnić: jestem początkującym modelarzem, bardzo wielu rzeczy nie umiem, wiele muszę się nauczyć. W związku z tym nie czuję się na siłach aby robić miniaturę/model konkretnej maszyny.

 

Oryginału trzymam się od samego początku.

 

Można wnioskować z twoich wypowiedzi, że trzymasz się oryginału nie konkretnej maszyny Obicia byłyby w tym stanie rzeczy całkiem fajne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzymam się oryginału czyli Drakena jako takiego, nie robię modelu Drakena oderwanego od tego jak wyglądały prawdziwe Drakeny.

Nie robię modelu konkretnego Drakena, o czym mówiłem tysiąc siedemset osiemdziesiąt trzy razy, jak widać za mało.

Obicia chętnie bym zrobił, ale nigdzie nie widziałem żeby występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia chętnie bym zrobił, ale nigdzie nie widziałem żeby występowały.

 

 

Ale co Ci za różnica? Taka "kratka" jak na twoim stateczniku też nie występowała... Takie "szyny" jak w kabinie w twoim modelu też nie występowały... Takie kolory też raczej nie występowały... Taki układ plam też nie występował ... Obicia, a może lepiej by powiedzieć obdrapania, jakieś rysy wyglądałyby na tak styranej powierzchni całkiem fajnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to o czym piszesz występowało w oryginałach.

Może nie wyglądało to idealnie tak jak u mnie, ale nie zmienia to faktu że wszystko to było i jest w tych maszynach.

 

To prawda wyglądało "trochę" inaczej... Sam zresztą napisałeś że Draken to ponura maszyna a twoja wersja Drakena jest ładniejsza... I to się zgadza... Twoja wersja tego samolotu jest radosna ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o 32 strony wątku, które jakby rozebrać z bełkotu to byłby wątek na max 3 strony. A tak to dobór koloru to dramat i problem porównywalny z "Houston, mamy problem". Bulik58 ma rację z oceną Twoich warsztatów - odstawiasz takie egzystencjalne szopki, robiąc przy tym całkiem efektowne modele, że trudno tu nie mieć ambiwalentnych odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale te 32 strony tematu to chyba nie ja natłukłem, hmmm?

Ja robię swoje, piszę o czym chcę pisać i prowadzę warsztat tak jak mi to pasuje.

Jeśli komuś nie pasuje - cóż, przykro mi to słyszeć.

Ale nie za bardzo mnie ten problem obchodzi.

Tyle w tym temacie z mojej strony, prosiłbym wszystkich o merytoryczne wypowiedzi dotyczące Drakena, a nie jego autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory są w porządku.

 

Solo! Przestań pitolić i wrzuć to zdjęcie bez obróbki które dałeś na PWM. Świrujesz z poprawkami w programie graficznym i jak się patrzy na te rozświetlone zdjęcia to faktycznie kolory nie przystają ani do tego co masz na modelu ani do tego co jest w oryginale...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wrzucałeś je do wątku warsztatowego?

 

Żeby pokazać jak nie-zrobiłeś modelu? Nerosume.

 

Stary, serio. To foto bez fotoszopów wygląda ok, tylko wyjaśnij logikę wrzucania przerobionych na milion sposobów zdjęć i później narzekania na oprtol za to, że to co pokazałeś jako efekt własnej pracy nie trafia w żaden sposób w to, co ponoć chciałeś odwzorować. Po czym się okazuje, że na zdjęciach bez żadnych przeróbek rzeczywiście jest ok.

 

Nie kumam takiego sado-maso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w rozumowaniu.

Jedno jak i drugie zdjęcie jest obrabiane.

Nie Photoshopem, tylko programem Paint Shop Pro.

To drugie, które wyszło lepiej dlatego iż zrobiłem je inaczej, dzięki radzie kolegi z PWM.

Wcześniej robiłem te zdjęcia trochę inaczej i wychodziły jak wychodziły.

Dodam także, że mimo tego iż nie odwzorowywały poprawnie kolorów, to bardzo ale to bardzo mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.