Skocz do zawartości

SB Lim-2A 8020 1/48 Trumpeter


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ciemnozielony (końcówki skrzydeł u belka ogonowa pod szachownicą) polecałbym C15 lub C124. To są farby do japońskich samolotów z IIWŚ, ale tu się nadadzą, dużej różnicy między ich odcieniami nie ma, C15 jest minimalnie ciemniejszy. Żółty kolor to bym mieszał podstawową żółć C4 z khaki C55 i "middle stone" C21. Do tych naprawdę jasnych wypłowień żółtego powinno dać radę wymieszać C4 z białym C62 lub GX1. Ja mam oba i można w ten sposób modulować i biały kolor, fajny bajer. Z resztą, tych dwóch kolorów (C55, C21) użyłbym do tej podmalówki na nosie i po bokach kadłuba pod kabiną. Jasnozielony to "russian green(1)" C135 (lub coś podobnego) mieszany z jasnoszarym C308. Na spód ja używam zazwyczaj mieszanki "sky blue" C34 z jasnoszarym C308 lub "air superiority blue" C74. Do przebarwień dobry jest "light blue" C323.

 

Dodatkowo do mieszania z podstawowymi kolorami zawsze warto mieć kilka szarości, ja używam najczęściej C308, "neutral grey" C13 i "tire black" C137. Poza tym warto, jeśli chcesz poszaleć z tymi wszystkimi podmalówkami i wypłowieniami, kupić sobie kilka różnych olive drab i różnych brązów.

 

Powodzenia w budowie, fajny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MR numery 36/37 kolorystyka ;

 

-fs 23481 humbrol 24

-fs 24449 humbrol 131/122 4:10

-fs 24227 humbrol 120

-fs 25450 humbrol 89/34 10:8

 

podmalowki;

 

-fs 26160 humbrol 84

-fs 24062 humbrol 88

-fs ------ humbrol 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaglądał. Miałem model Mig-15 UTI i po długich godzinach ślęczenia nad zdjęciami stwierdziłem z żalem, że ja polskiego ARTA nie jestem w stanie z tego zrobić. Np. linie podziału blach na modelu i uzbrojenie nie pasowały mi do żadnego znanego zdjęcia czy planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ładnie idzie, tylko że na obecna chwilę model przedstawia SB Lima -1 (kształt hamulców aerodynamicznych o tym świadczy). Czyli 8020 z tego nie będzie :-). Musisz dorwać tą część od MiGa-15 bis z Trumpka, w ten sposób zrobisz SBLima-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w blaszkach nie bylo poprawnych hamulcow i ich wnek? I chyba luki aparatow ktore w tym modelu znajduja sie pod przednia czescia kadluba powinny byc w jej tylnej czesci... No chyba ze sie myle to mnie poprawcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ze zdjęć wynika, że nie jest za późno na odpowiedź - golenie podwozia w tym egzemplarzu czarne/bardzo ciemnoszare, zastrzał szary, wewnętrzna strona osłon podwozia - alu (na podstawie zdjęć z MiniRepliki nr 36)

W niektórych miejscach wskazana korekta granic kolorów np lewe skrzydło.

Warto pamiętać, że na spodzie lewego skrzydła szachownica była namalowana odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego trudne, że oryginał jest doskonale udokumentowany.

Priorytetem winno być nie unikanie zrobienia zabawki, lecz próba odtworzenia wyglądu samolotu.

Wygląda to całkiem dobrze, choć w istocie np brązowa podmalówka jest już przekombinowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.