Skocz do zawartości

An-28/M-28 Bryza 1/72 Aeroplast


Rafalik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy lepszy, trudno powiedzieć po tych zdjęciach, na pewno w stosunku do Aeroplastu jest znacznie uproszczony.

No i jest to An-28 więc można (bez dodatkowej zabawy) z niego zrobić jakieś pierwsze samoloty, które u nas latały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, w ukraińskich sklepach cena Amodelu to 29,99$ więc Aeroplast do mnie bardziej przemawia

 

Mogli by Iła 14 w 1/72 zrobić .
Noo, a ktoś nawet chyba ostatnio o tym pisał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

W ostatni piątek miałem okazję porównać połówki kadłuba modelu AEROPLAST i An-28 AMODEL w moim lokalnym sklepie modelarskim. kadłuby składają się idealnie w 90%. Wyjątek stanowi nos maszyny, który jest rzeczywiście mniejszy na wysokości o jakieś 1,5-2 mm i to chyba jest widoczne na zdjęciach. Poza tym i rozmieszczeniem okien i włazów (dla pasażerskiego An-28) kadłub się niczym nie różni. Ma troszkę delikatniejsze podziały paneli pokrycia, część w innych niż Aeroplast miejscach, ale tak samo tylko część.

Tak więc, przy założeniu, że zaprezentowane porównanie na pierwszej stronie tego wątku rzeczywiście oparte są na bezbłędnych planach, to Amodel powiela te błędy. Powtarzam: przy założeniu prawidłowości tych planów, których żródeł nie znamy. Niestety nie wziąłem połówek silnika i stateczników pionowych, co do których też były wskazania na błędy (?). Jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że stery kierunku i wysokości, lotki są zupełnie gładkie, ani metalowe, żebrowane, ani płócienne.

ef2631ca1ce9926emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ! Mam pytanie, robię prace magisterską w solidworksie i poszukuję tych planów pana Skowrońskiego. Czy ktoś wie, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy ktoś ma skany jeśli są niedostępne już do kupna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Takie pytanie na szybko. Nie wiecie, czy Aeroplast poprawił kalkomanie do malowania "okazjonalnego" PZL Mielec? W moim modelu kadłubowe paski mają odwrotnie wydrukowane kolory i trzeba je ciąć, aby wykonać malowanie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
8 godzin temu, bart207skw napisał:

i po tylu latach i takiej wielkiej dyskusji o wymiarach nadlewkach i pierdach śmieradach tego modelu,  ale ani jednego warsztatu czy galerii na modelworku z Bryzą z aeroplastu nie znalazłem. 

tyle w temacie. 

Może niebawem się pokaże, mam już dorobioną jedną charakterystyczną część, a mianowicie osłonę radaru bo ta zestawowa to sf. Problem jest w tym, że mimo iż jest to nasza rodzima konstrukcja to z dokumentacją do niej w sieci jest bardzo krucho. Ciężko znaleźć zdjęcia kabiny pilotów czy części transportowej.

Sam model będzie wymagał sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rymulus napisał:

Może niebawem się pokaże, mam już dorobioną jedną charakterystyczną część, a mianowicie osłonę radaru bo ta zestawowa to sf. Problem jest w tym, że mimo iż jest to nasza rodzima konstrukcja to z dokumentacją do niej w sieci jest bardzo krucho. Ciężko znaleźć zdjęcia kabiny pilotów czy części transportowej.

Sam model będzie wymagał sporo pracy.

ja wszystko rozumiem. 

ja nie jestem purysta modelarskim, ale chciałbym aby jeśli model jest dostępny i było wokół niego tyle burzy na forum to chciałbym zobaczyć warsztat choćby jednej maszyny. a tak błądzimy jak dziecko w  polu kukurydzy.

wracając do przywołanej arma hobby. już jakiś czas jest model ale jeszcze nic poza narzekaniami na cenę na tym forum nie ma.

rozumiem, ze jest forum na FB. ale ten chciałbym traktować jako portal ekspercki a nie portal randkowy, w którym toczone są rozmowy o niczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.