Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Adams M1A1 napisał:
Narobiłeś smaka. Ja też se takiego kupię i zrobię, tylko w jedynym słusznym malowaniu z SB WOP a nie z jakiejś Zomozy . Spokojnie ,w temacie ludków, nic się nie martw tylko napisz PW.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dzisiaj marnie, tylko przyklejone fotele przednie, oparcia na pace, kierownica oraz nałożony sidolux.

ghafbzX.jpg

 

1BMgIyI.jpg

I przymiarka na koguta.

PfXYPeA.jpg

Panowie czy posiada ktoś dokładniejsze zdjęcia "Wyrzutni samochodowej granatów łzawiących WŁ-1"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Nie ma za co. A tak przy okazji, na tylnej burcie nie będzie białego pasa ?

Nie będzie.

Mam 2 zdjęcia, na których burta jest bez białego pasa. Na innych zdjęciach jakie posiadam, nie widać dokładnie.

 

Z czasem dojdziesz do takiej wprawy jak oni

Zobaczcie jaka prostota, a rozłóżcie tak współczesny samochód terenowy, to zajmie to pół dnia, albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WOP-e tylna otwierana burta też nie była malowana w kolorze pasa identyfikacyjnego, ale pas był mniejszy nie sięgał do tych górnych ściąganych części drzwi ( jak u Ciebie) , za to pod plandeką był malowany do samej góry. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Adams M1A1 napisał:
W WOP-e tylna otwierana burta też nie była malowana w kolorze pasa identyfikacyjnego, ale pas był mniejszy nie sięgał do tych górnych ściąganych części drzwi ( jak u Ciebie) , za to pod plandeką był malowany do samej góry. Pozdrawiam M1A1(HA)

U mnie pas na drzwiach jest poniżej, ściąganych ram szyb.

Widać to nawet na zdjęciach. Specjalnie naklejałem tam pasek taśmy maskującej by nie domalowywać do góry.

 

Jak widać chyba nie było ustawy co do malowania pojazdów, albo nie wszyscy się tego trzymali. Na zdjęciach poniżej widać, że każdy jest malowany inaczej.

 

W tym po prawej stronie z nałożoną plandeką widać, pasek pod plandeką jest do samej góry. Natomiast po lewej, z zsuniętą plandeką, można się dopatrzyć że chyba nie ma paska do samej góry. Choć mogę się mylić.

Robiąc ten model, korzystam właśnie z tego zdjęcia.

eOri0dR.jpg

Zbliżenie na pasek.

J5Y3KdY.jpg

W tym znowu paski są aż do ściąganych ramek.

PmzXobT.jpg

Brak pomalowanej tylnej burty i pasek aż do ściąganych ramek.

KMiAKUg.jpg

Tylny pasek, na równo z paskami na drzwiach, oraz brak pomalowanej tylnej burty.

aZdFJdK.jpg

Tu tak samo, tylny pasek na równo z paskami na drzwiach.

U2X6B1f.jpg

Zdjęcia z internetu

I jak to było?

 

Moim zdaniem, jak by ktoś nie pomalował, to będzie dobrze.

Tylny pasek, zawsze mogę pociągnąć do samej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
mam nadzieje że też będę takie sklejał

Słuchaj rad starszych kolegów z forum i wdrażaj ich rady w swoje prace. To kiedyś na pewno będziesz budował takie modele, jak chłopaki na tym forum.

 

Świetnie wygląda, zwłaszcza na zdjęciach z boków

Dzięki.

Zapomniałem dodać, że na zaokrąglenia modelu, prysnąłem rozjaśniony kolor olive drab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się że nie ma dwóch takich samych malowań, jak byłem w wojsku w mojej kompanii nie było 2 takich samych UAZ-ów, a było ich 8-10 szt. Zasadniczo były 2 rodzaje: wojskowe - malowane matowo, kolory różne, różniste od prawie czarnego do jasnozielonego coś jak OliveDrab, miały też uchwyty na reflektorach do podczerwieni, chociaż nie wszystkie ,jeden mojego faluni Dobroszka miał tylko jeden uchwyt . Były też milicyjne zasadniczo były jaśniejsze, malowane półmatem i miały normalne reflektory u mnie w kompanii był tylko jeden taki ( był to wóz d-cy kompanii ) zielone pasy i literki WOP też były różne dopiero pod sam koniec jak weszła Straż Graniczna , napisy i pasy ujednolicono ( bo były malowanie w tym samym czasie ) i taka mała dygresja wyjeździłem się UAZ-em (jako pasażer i dysponent) ale nigdy nie zwróciłem uwagi jaki miał stelaż do plandeki, dzięki Ci o panie za te oświecenie , wiem tylko że w zimie na desancie to tam z samego tyłu ( jechałem coś ze 2 razy)to łeb chciało urwać i człowiek o mało nie zamarzł bo ogrzewanie to było raczej symboliczne. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w czasach MO takich parchów na powierzchni lakierniczej nie było

 

Pan mistrz niebieski w 14 postach na forum zawarł krytykę prac, materiałów i technik w 11 wypowiedziach, a w pozostałych polecił produkty i dał "dobre rady" . Imponujący początek, ale zaczekamy na modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałoby go trochę przeszlifować po całości i na przejściu kolorów biały - zielony pod oknami na drzwiach, bo chyba dość grubo położyłeś białej i jest "schodek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

nawet w czasach MO takich parchów na powierzchni lakierniczej nie było

Jeżeli chodzi o te włoski, to przylgnęły do powierzchni suchego lakieru. Wystarczy dmuchnąć by je usunąć. A jeżeli chodzi o jakieś inne "parchy" to po dalszych zabiegach znikną, Panie Niebieski.

Kolega widział z bliska powłokę lakierniczą, to może kolega coś więcej nam opowie, czego jeszcze nie wiemy o Uazach z czasów MO

Pasowałoby go trochę przeszlifować po całości i na przejściu kolorów biały - zielony pod oknami na drzwiach, bo chyba dość grubo położyłeś białej i jest "schodek"

Przeglądnąłem cały model z ciekawości i nie ma schodka na przejściu białego z zielonym. Nawet sprawdziłem paznokciem i nie wyczuwam uskoku. Na zdjęciach wyszły jakieś nierówności, których na modelu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pojazd spoko nie przejmuj się, działaj dalej. A syrenki będą MOP 0495 ma .Celna uwaga Piotrze .Pozdrawiam M1A1(HA)

Dzięki

Tak syrenki jak najbardziej będą. Cały czas myślę, jak je zrobić. Jak się nie uda, to może by je wydrukować na drukarce

Ale syrenki i plandekę dopiero będę robił, jak będę na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
tak z ciekawości :po jakich zabiegach ?

Zabiegi jakie będę wykonywał na modelu, by nie wyglądał jak by co dopiero wyjechał z "Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod", to:

- wash

- Dust efects

- może Kursk earth

- jakieś pigmenty

- matowy lakier

Chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskiemu pewnie chodzi o jakieś szlifowanie czy inne dopieszczanie powierzchni modelu, coby parchy usunąć ja używam do tego takiej zielonej gąbki ściernej, nie pamiętam gradacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.