Skocz do zawartości

Warsztat... i co dalej?


prezes69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pracę nad Su-47 zbliżają się do końca, otwieram więc nowy wątek. Kilka pudel na półce już się zebrało i jakoś nie mogę się zdecydować ;-) Otwieram więc plebiscyt, głosowanie, zwał jak zwał, pod tytulem "Co Prezes ma teraz wydłubać?"

Głosy proszę argumentować.

Takie oto modele mam na stanie:

12901156_1042043415839546_1432296139895129712_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9

Pozdrawiam modelarską brać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-18 oklepany, Mosquito z Tamki zostaw jak będziesz miał master skil w palcach nie warto "psuć" tego trzeciego nie znam, jakiś gniot?? Mój traf MiG-31 przepiękna maszyna, aczkolwiek szkoda ze nie 25RB, jest kozackie malowanie w wersji do przełamywania obrony przeciw lotniczej. Znajdę zdjęcie podeśle. O juz znalazłem

 

59fb1982c4eb1c1ac2ca3c66c738272b.jpg

 

Mój argument TO malowanie

 

....Łubu dubu łubu dubu niech nam Żyje Prezes naszego klubu....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tres, dzięki za posta.

Ten trzeci model to przepak Hasegawy RA-5C, tak mi przynajmniej wyszło po porównaniu wyprasek. Tworzywo inne i kalki (uboższe) ale model daje radę. Fajny samolot, Vigilante zawsze mi się podobał.

MiG jest mi tematycznie najbliższy, lubię radzieckie i rosyjskie lotnictwo.

A tym zdjęciem dwudziestki piątki narobiłeś mi apetytu, malowanie jest mega, tym bardziej, że przed chwilą przeglądałem modele na stronie sklepu i wpadł mi w oko Mig 25 Icm'u, fajny pomysł na dalsze prace.

Co do Mosquito, czuje do niego respekt, zestaw jest piękny, mnóstwo części, piękne detale, jakość wyprasek powala. Tym modelem, będącym prezentem na 30ste urodziny, przyjaciółka mojej przyszłej żony spowodowała, że znów jestem pośród Was siostry i bracia modelarze :-)

 

Póki co 1 punkt dla MiGa-31.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Vigilante to niestety nie jest przepak Hasegawy.

Jest to owszem i przepak ale starutkiego modelu z początku lat 80-tych firmy ACE Hobby Kit.

W międzyczasie wydawał go jeszcze Revell pod koniec lat 80-tych z innymi kalkami aż w końcu wydało go Kaangnam też z innymi kalkami.

Są to zupełnie inne formy niż Hase, datowane na lata 60-te ale może nawet i dokładniejsze niż ACE. Form Hasgawy użyto kilka razy głównie przez nią samą ale też przez FROG czy Minicraft.

Są jeszcze formy Airfixu (użyte też przez SK Model) i Monogramu.

Najświeższe i pewnie najlepszy to Trumpek z 2004 roku.

 

Reasumując ja bym obstawiał MiGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:2, jeśli o mnie chodzi.

 

Tak na marginesie - widać że dobrze Ci idzie, więc ja bym na Twoim miejscu pomyślał już o jakiś porządnych modelach, których robienie sprawia przyjemność.

Dzięki takiej polityce wkręciłem się w modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oto modele mam na stanie:

12901156_1042043415839546_1432296139895129712_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9

ja bym na Twoim miejscu pomyślał już o jakiś porządnych modelach, których robienie sprawia przyjemność.

Popatrzmy:
  • Najporządniejszy model — Tamiya
  • Najpiękniejszy pierwowzór — coś co musiało dbać o swoją linię, a nie te czołgi pożerające cysterny nafty
  • Najprzyjemniej się robi — Tamiya

Wniosek nasuwa się sam. No i ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój traf MiG-31 przepiękna maszyna, aczkolwiek szkoda ze nie 25RB, jest kozackie malowanie w wersji do przełamywania obrony przeciw lotniczej. Znajdę zdjęcie podeśle. O juz znalazłem

 

59fb1982c4eb1c1ac2ca3c66c738272b.jpg

 

To nie jest MiG-31 ...

 

Czytaj ze zrozieniem jak był pisze ze to 25-y Mikolaj

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy samolot z przedstawionych to dla mnie Vigilante.

Ale jeśli chodzi o przyjemność klejenia i jakość to zgadzam się z tym:

 

ja bym na Twoim miejscu pomyślał już o jakiś porządnych modelach, których robienie sprawia przyjemność.

Popatrzmy:
  • Najporządniejszy model — Tamiya
  • Najpiękniejszy pierwowzór — coś co musiało dbać o swoją linię, a nie te czołgi pożerające cysterny nafty
  • Najprzyjemniej się robi — Tamiya

Wniosek nasuwa się sam. No i ten dźwięk.

 

Tym bardziej, że akurat ta wersja Mosquito nie jest prezentowana aż tak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać, że wszystkie pokazane przeze mnie modele, prędzej czy później trafią na warsztat, nie kupował bym ich, nie mając w założeniu budowy. Chodzi bardziej o kolejność.

Tematycznie najbliższy memu sercu jest Mig - 31(niebieskie malowanie pokazowe jest najciekawsze, jeśli tylko znajdę kalki to taki właśnie będzie), później jest Vigilante ciekawy i ładny samolot dodatkowo żadko bywa pokazywany, Mosquito to trochę inna bajka, ale jakość modelu i piękno samolotu nie pozwoli mi o nim zapomnieć (już wiem, że będzie niebieski w wersji PR)

Stawkę zamyka Super Szerszeń, lepiłem ten model dawno temu i miło go wspominam, kupiłem go z żywicznymi dyszami, wnękami podwozia i blachą edka tak więc nie musiał bym wiele dokupić.

Myślałem, czy nie dało by się czegoś podpiąć pod letni konkurs, może właśnie sino-niebieski niczym Bałtyk latem Mosquito? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość to sobie po prostu upatrz samolot który Ci się podoba, to Ci ludzie pomogą dobrać najlepszy jego model.

I rób same dobre zestawy, po co się męczyć z kiepskimi.

 

Wiesz Solo czasem się trzeba pomęczyć, choćby dla tego piękna niektórych modeli, których nie robi Tamiya ani Hasegawa np lwia cześć wypustów Special Hobby jest tak brzydka ze aż piękna i niestety nie dostępna u skosnookiej konkurencji, a jeśli nie sklejales to wież mi są gnioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, Mosquito zostaje na letni konkurs, to już co prawda tylko miesiąc, ale palce już świerzbią żeby coś podłubać jak skończę Berkuta.

Podliczyłem "głosy", na ten moment o dosłownie pół punktu prowadzi Vigilante, Mig depcze mu po piętach.

Szerszeń zostanie chyba na czarną godzinę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam stawkę - Vigilante

I co Ty na to, Prezesie?

 

W takim wypadku Pan Prezes bierze pudło z Vigilante pod pachę i zabiera ze sobą do stolicy na warsztat. Podjąłem próbę dokupienia jakiegoś zestawu waloryzacyjnego, ale dostępne są tylko rurki mastera, blaszki edka do zestawu trumpka mogą być za miesiąc (niedostępne od ręki nigdzie w Polsce, jak usłyszałem w jednym ze sklepów). Postanowiłem działać z pudła, na konto blaszek zakupiłem sobie nitovadlo oras skrobak do linii (popróbujemy w boju) i waloryzować na własną rękę. Kokpitu i tak nie będzie widać, słabe oszklenie i brak możliwości zrobienia otwartej owiewki nie motywują do mocnego się na nich skupiania i inwestowania w dodatki. Postaram się popracować nad powierzchnią płatowca i coś ciekawego wydobyć z pięknej linii samolotu, chyba, że ktoś z Was ma coś w swoich domowych zbiorach, proszę piszcie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Moje tempo budowy modeli jest wybitnie niekonkursowe i niczego szybciej niż w 3 lata nie udało mi sie w życiu skończyć. Zawsze coś zacznę poprawiać i kończy się na dużej przebudowie. Zresztą w tej chwili najstarzy model jaki ciągnę to budowa zaczęta w 2009 roku i dalej trwa. Więc tego typu konkursy to nie dla mnie, niestety

 

.....skąd ja to znam-jak czegoś nie przerobię to chory jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.