Skocz do zawartości

Enerdowska cieżarówka IFA W50 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Porzucił bożo chwilowo sowiecki samochodzik plastikowy na rzecz tejże żywicy . Trzeba zacząć ćwiczyć ciężarówki - na razie wojskowe , żeby w przyszłym roku móc wystartować z jakąś cywilną w konkursie 2017 , bo z koparkami i innymi traktórami zdaje się będzie zakaz wjazdu

 

Pudełko rzeczonej IFY , zawartosć sobie darowałem , gdyż żywica jak żywica :

 

i1_zpseeq6lgij.jpg

 

Taka sytuacja :

 

W ch.. olerę nikomu niepotrzebnej roboty , czyli zupełnie niewidoczny silnik

 

i4_zpsamynlv8x.jpg

 

i13_zps8duplfsq.jpg

 

i2_zpsikbjlui1.jpg

 

i4_zpsamynlv8x.jpg

 

i5_zpser3vtfqi.jpg

 

 

Trochę zawieszenia z mostami :

 

i8_zpsxi6ffu2s.jpg

 

I przymiarka z ramą :

 

i12_zpscctrd0h1.jpg

 

i11_zpscb9z0pat.jpg

 

i9_zps40355gwo.jpg

 

i10_zpsix7zmncc.jpg

 

Przypudruję jeszcze zawieszenie pigmencikami jak już zamontuję kółka . Porządek z drutami zrobi się jak będę pasował szoferkę .

 

Czuwaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie . To nie galeria . Na zawieszeniu jest rdzawy łosz od AK , a on na zdjęciach wychodzi mi zawsze bardzo intensywny wpadający w czerwień . Potem pójdzie jeszcze track łosz i wygasi wszystko , a potem bryzgi z kałuż czy tam co jeszcze . Natomiast pojazd bedzie mocno wyeksploatowany .

 

Zapewniam Cię , że dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFA W50LA...tak myślę może z Moson 2017 przytargam. Świetna ciężarówka. Będę się bacznie przyglądał Twoim postępom. Puki co, z E-Day zamierzam przywieść sobie Tatrę 148 VNM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że się podobają - i zdjęcia i Ifunia

 

Balatony zaś polecam bardzo - naprawdę super opracowane modele . Świetna gatunkowo żywica , pasujące do siebie części , niepokoślawione , ładny detal , ślady po ewentualnym druku 3D jeżeli w ogóle są - to w miejscach później nie widocznych w modelu, normalnie jak nie żywica . Nie trzeba rozhuśtywać garnka z wodą , nie wspomnę o cenach , bo to mniej więcej połowa ceny u konkurentów , a jakościowo są kilometry do przodu . Tak polubiłem żywicę , że zdaje się pozbędę się magazynu plastikowych modelików - wbrew pozorom przy budowie samego modelu znacznie mniej pracy jest .

 

Tymczasem nadciąga do mnie ruski WALEC drogowy z Redirona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki chłopy .

 

Radek :

 

Tamijowski "ruber black " , boki rozjaśnione błekitnoszarym . Na to mieszanka : troszkę akowskiego plastera + każdego akowskiego pigmentu po trochu + akowski olejny siuwaks zdaję się glina+ łajtspiryt . Obsmarowałem opony i nadmiar usunąłem takim cyngwajsem co se kobity oczy malują ( taka gąbka na patyku ) . Potem gdzie nie gdzie jasnym pigmentem z wodą posmerałem dla zróżnicowania i znowu tym patykiem nadmiar usunąłem . Ot - tyle .

 

Przyznam , że musiałem się trochę nagimnastykować , bo w zasadzie pierwszy raz mordowałem podwozie co jest w zasadzie całe czarne i jest to według mnie dość niewdzięczny kolor do ciurania

 

Powycinałem sobie wstępnie pozostałe cząstki - żeby zrobić IFuni mieszkanko i szoferkę .

 

Domek :

 

i1_zpstmwdbf9a.jpg

 

Szoferka w stanie rozkładu :

 

i2_zps4eoeivxa.jpg

 

 

I podwozie poskładane do kupy . Nie wiem po co się z tym mordowałem bo oprócz kółek to za wiele widać nie będzie

 

i3_zpsdfqf7eoo.jpg

 

i4_zpsjgrxyty7.jpg

 

i5_zps3mxb7iw8.jpg

 

i6_zps068hqjt6.jpg

 

i7_zpsa1txktyi.jpg

 

i8_zpsoahhplri.jpg

 

i9_zps2i02f74v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

z czego robisz zakucia węży ?

 

W tym modelu :

 

viewtopic.php?f=88&t=51488&hilit=koparko+spycharka&start=30

 

były takie zakucia , kilka rodzai i było ich na górkę , poprosiłem wiec kolegę i odlał mi z żywicy trochę na zapas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tyle mam . Tera jeszcze trzeba tu poprawić , tam poprawić , dopasować drzwi , pomalować , drugi łoszyk , trochę obić i olejami ściurać . Do kupy też złożyć ...

 

Szoferka - nie jest najłatwiejszym etapem , zwłaszcza szyby z okładki na dokumenty

 

lak1_zpsmswiez9b.jpg

 

lak2_zpsyw4vmaiy.jpg

 

lak3_zpsbpfv4nvo.jpg

 

Domek :

 

lak4_zpshmfmofsg.jpg

 

lak6_zpsa57ztntg.jpg

 

lak8_zps40rjszth.jpg

 

lak9_zpsujkiyolk.jpg

 

lak5_zpssjluumtz.jpg

 

Nie omieszkałem przymierzyć na sucharka :

 

lak10_zpsatyqbzuu.jpg

 

lak11_zpst8zeufwx.jpg

 

lak12_zpsas8pktip.jpg

 

lak13_zps97ydqnws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.