Skocz do zawartości

VI Wrocław Model Show, 1-2 kwietnia 2017


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę bardzo:

wątek warsztatowy jednego:

viewtopic.php?f=86&t=49267&hilit=m+28+skytruck

 

i drugiego modelu

viewtopic.php?f=86&t=1564&hilit=sblim+2a

 

Konkursy to trudna sprawa.

W tym przypadku, genialnie zbudowany i słabo pomalowany model Irka przegrał z dobrze zbudowanym i średnio pomalowanym modelem Flachy. Ja bym mimo wszysko widział na pierwszym miejscu cos bardziej doskonałego ,-)))))

Nie zazdroszcze sędziom. Przy tylu znakomitych modelach ciężko jest wybrac te kilka najlepszych, a co gorsza odesłać z kwitkiem pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszysko widział na pierwszym miejscu cos bardziej doskonałego ,-)))))

A może, po prostu, nic "bardziej doskonałego" w tym roku, w konkursie PROFI nie wystawiono?

 

Karty ocen w konkursie PROFI komisja sędziowska udostępniła do wglądu wszystkim obecnym podczas drugiego dnia imprezy i zawodnicy mogli zapoznać się z punktacją - to szczególnie istotne zarówno z klasie P2 (czyli samoloty 1/48) gdzie zwycięskie modele otrzymały punktację 88/100, 80/100, 77,5/100 jak i w klasie P1 (samoloty 1/72) gdzie punktacja ułożyła się "łeb w łeb" - 83/100, 82/100, 79/100

 

Na moje oko to model Li p. Mikuckiego wymagał więcej pracy

i powinien zająć 1 miejsce ...

Komisja sędziowska nie ocenia wkładu pracy tylko zgodność modelu z załączoną dokumentacją dokonując odpowiedniej według regulaminu imprezy oceny punktowej - to nie festiwal oceniany na zasadzie "podoba się / nie podoba się"

 

Przy tylu znakomitych modelach ciężko jest wybrac te kilka najlepszych, a co gorsza odesłać z kwitkiem pozostałe.

Nie pamiętam ile modeli zgłoszono do konkursu PROFI w lotnictwie, ale w interesujących mnie skalach w pancerce, w kategorii P4 (1/72) zgłoszono jeden model, a w P5 (1/35) o ile dobrze pamiętam, trzy modele - także oceniony (i doceniony) został każdy...

 

Obrazowo ujmując, na trzy wielkie stoły z modelami festiwalowymi, konkurs PROFI (cały, wszystkie klasy lotnicze i pancerne) to raptem koniec jednego z tych stołów... - "aż" tylu było modelarzy chętnych do sprawdzenia się w konkursie z oceną punktową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kulturalną i merytoryczną dyskusję.

 

Tutaj jest link do kompletu wyników.

 

Co do sprawy oceny obu rzeczonych modeli (Bryzy i SBlim-a) to wypada nam (organizatorom) uderzyć się w piersi i przyznać że dokonana ocena SBLim-a faktycznie nie była najwyższych lotów. Greatgonzo dość trafnie dotknął problemu:

[...] Według mnie źle się dzieje, gdy stosujący regulamin stają się jego więźniami. Widywałem to często i niekoniecznie w modelarstwie. [...]

Wydaje mi się, że nastąpiła pomyłka w zinterpretowaniu jednego z punktu karty oceny (tego o jakości elementów dodanych z zestawów waloryzujących = mocno upraszczając: model od podstaw to w sumie jeden wielki element waloryzujący).

 

Sędziowie, tak jak inni ludzie mogę czasami wydać niedoskonały werdykt. Mogli mieć gorszy dzień, mogli nie przedyskutować wystarczająco swoich ocen cząstkowych - tego nie wiem. Nie chcę natomiast dezawuować ich umiejętności czy doświadczenia, chcę podziękować im za wykonaną pracę, że znaleźli czas i chęć aby do nas przyjechać. Przykro nam jest, że dosyć przypadkowa i nieciekawa sytuacja trafiła na tak dobry model jakim jest SBLim - w tym miejscu przepraszamy jego autora Irka-M1.

 

Jako jeden z organizatorów chcę też nadmienić, że pomimo zakończenia już szóstej imprezy nadal się uczymy, staramy się rozmawiać z naszymi Gośćmi, przyjmować krytykę i wyciągać z niej wnioski. Wydaje mi się, że chyba to działa - dowodem wiele miłych słów, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

W ten piątek mamy spotkanie, na którym porozmawiamy o tej sprawie (i o innych - WMS to nie tylko konkurs Profi ).

 

Dziękujemy za tak liczne przybycie i za przywiezienie tylu modeli na wysokim poziomie!

Zapraszamy ponownie za rok!

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizowanie Takich imprez to trudna sprawa, ale mam wrażenie , ze chłopaki z Wrocławia dają rade. Są kreatywni i wnoszą duzo bardzo fajnych rozwiązań.

Jak patrze na te wszystkie wspaniałe modele, to naprawdę nie chciał bym być w skórze sędziego.

Flacha, Twoja Bryza to rewelacyjny model. Oglądałem warsztat na bieżąco, werdykt sędziów trzeba uszanować ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sędziowski istnieje jak świat światem w ludzkiej rywalizacji. To jest element tej zabawy. Moim zdaniem to w ogóle nie jest problem, gdy nie próbuje się potem zaklinać się rzeczywistości. A złoty medalista pozostanie zwycięzcą, gdy sędziowie zaliczą mu rekordowy rzut, nawet, gdy na powtórkach będzie można dopatrzeć się, że spalił. No i ten M28 to przecież bardzo dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Jednak skoro organizator stwierdza, że to błąd sędziów to nie pozostaje mi nic innego jak się z tym zgodzić.

Flacha, nazwiska sędziów w poszczególnych komisjach nie były utajnione, a wręcz przeciwnie - sędziowie byli "wywieszeni" na tablicy przez cały czas trwania imprezy.

W przypadku komisji lotniczej w konkursie PROFI byli to koledzy z IPMS Świdnica, IPMS Kraków i jeden z kolegów z Wrocławia, z szerokiego grona organizatorów - no i nie był nim Marek...

 

Wydaje mi się, ...

Sędziowie, tak jak inni ludzie mogę czasami wydać niedoskonały werdykt. Mogli mieć gorszy dzień, mogli nie przedyskutować wystarczająco swoich ocen cząstkowych - tego nie wiem.

Marku -> Może lepiej byłoby najpierw swe podejrzenia/gdybania wyjaśnić, a dopiero potem zabierać głos na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z SPMu nie puścili farby i dopiero dzisiaj dowiedziałem się o nagrodzie od Bielskiej Strefy Modelarskiej. Przepiękny orzeł. O wyróżnieniu "regularnym" powiedzieli byli.

 

P4040254_zpsbxwkvg9c.jpg

 

System pieczątkowy - fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z SPMu nie puścili farby i dopiero dzisiaj dowiedziałem się o nagrodzie od Bielskiej Strefy Modelarskiej. Przepiękny orzeł. O wyróżnieniu "regularnym" powiedzieli byli.

 

P4040254_zpsbxwkvg9c.jpg

 

System pieczątkowy - fajna sprawa.

 

 

ok ale my jako 'Bielska Strefa Modelarska' sędziujemy zawsze według naszego regulaminu - 5 sędziów (nieparzysta ilość) bez względu na pieczątki - akurat we Wrocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - Gratuluję naszego Orła - mam nadzieję że stanie się regularną nagrodą na konkursach - choć zastrzegamy sobie klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System pieczątkowy - fajna sprawa.

 

 

ok ale my jako 'Bielska Strefa Modelarska' sędziujemy zawsze według naszego regulaminu - 5 sędziów (nieparzysta ilość) bez względu na pieczątki - akurat we Wrocku

 

Wiadoma sprawa, ja o tym, że dzięki pieczątkom widać, na co sędziowie zwracali uwagę. Mój ural wrócił także opieczątkowany, co mnie bardzo ucieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w komisji sędziowskiej, ale dużo rozmawiałem z jednym ze sędziów na temat tych dwóch dwóch modeli. Mieli ciężki orzech do zgryzienia, lecz konkurs punktowy jest bezlitosny.

Gratulacje dla organizatorów za super imprezę!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z SPMu nie puścili farby i dopiero dzisiaj dowiedziałem się o nagrodzie od Bielskiej Strefy Modelarskiej. Przepiękny orzeł. O wyróżnieniu "regularnym" powiedzieli byli.

 

P4040254_zpsbxwkvg9c.jpg

 

System pieczątkowy - fajna sprawa.

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nie wiem o co ten hałas. Przecież wiadomo że od zarania dziejów, zawsze będzie grupa zadowolonych jak i nie zadowolonych Naukowo jest stwierdzone że, zadowolić wszystkich się nie da Piszecie o pierdołach dosłownie, czemu ten a nie ten wygrał. Nie wygrał ten, bo wygrał tamten i koniec. Skupcie się na tym jak było fajnie, byłem już czwarty raz we Wrocławiu i zawsze wracam mile zaskoczony. Nie istotne czy coś "zgarnę " czy nie. Było miło naprawdę i jeszcze lepiej niż w zeszłym roku. Widać że organizatorzy się starają. Mam jedno ale, proszę na przyszłość przy skrzynce na głosy, pozostawić kilka ołówków Jeszcze raz dziękuję za świetną, udaną imprezę i przypilnowanie mojego pilota od Spodka Pozdrawiam wszystkich zadowolonych jak i tych niezadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
...Mam jedno ale, proszę na przyszłość przy skrzynce na głosy, pozostawić kilka ołówków

I kilka kartek do głosowania luzem dla turystów, bo byli tacy, co chcieli zagłosować a nie mogli

Te kilka kartek niestety daje pole do nadużyć... Tego raczej nie trzeba tłumaczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nagroda z głosowania modelarzy trafiła do mnie. Był to dyplom i bardzo ładna i cenna nagroda ufundowana przez sklep Martola.

Karty do głosowania otrzymywał każdy modelarz zgłaszający model, i były to karty na których było nazwisko.

Bardzo dziękuję wszystkim głosującym na mój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.