Jump to content

Kraz 256 wywrotka 1/35


Recommended Posts

Równolegle z Kamazem powstawał ten oto model: Kraz 256 wywrotka. Powstał na bazie zestawu HobbyBoss Kraz 255B w skali 1/35. Podobnie jak Kamaz, wymagał gruntownej przebudowy, a właściwie dobudowy od podstaw większości elementów.

 

elementy żywiczne są jasno-bezowe, beżowe to elementy fabryczne no i blaszki fototrawione projektowane od podstaw przeze mnie.

Na zdjęciach nie ma jeszcze tylko dodatkowych elementów jak wyposażenie kabiny itp-uznałem je za mniej ważne, a pojawią się i tak w finalnym modelu.

 

Jeden problem-brakuje odlewów pompy podnoszenia kipra (na razie mam model matkę ).

 

IMG_9505_zpsnadiazes.jpg

 

IMG_9506_zpsb3fom61b.jpg

 

IMG_9507_zpsgbcjqsyl.jpg

 

IMG_9508_zpslwqjzxov.jpg

 

IMG_9509_zpscmyovant.jpg

 

IMG_9510_zpskx823ifs.jpg

 

IMG_9511_zps39dlwqkp.jpg

 

IMG_9512_zpsqhsrzivv.jpg

 

IMG_9513_zpst5iq6xq6.jpg

 

IMG_9514_zpswbt9kngp.jpg

 

IMG_9515_zps6qm94vav.jpg

 

IMG_9516_zpslqmbpyft.jpg

 

IMG_9517_zpsqljtsr7g.jpg

 

IMG_9518_zpspxlskvgi.jpg

 

IMG_9519_zpsl8cimbhi.jpg

 

IMG_9520_zpswvnqdiyx.jpg

 

IMG_9521_zpsk09by1rt.jpg

 

IMG_9522_zps2quzamsg.jpg

 

IMG_9523_zpsurqwoc7w.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak jest, zbiornik gięty z blaszki fototrawionej 0,2mm, jak i reszta srebrna Nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać, tym bardziej, że od spodu jest ponadtrawiana by łatwiej się zaginało, jak tłumik w kamazie się zagięło ładnie, to takie coś tym bardziej

Link to post
Share on other sites
  • Super Moderator

Ja od lat używam Aber`a AF-20 jedyny minus to fakt że należy umyć elementy po lutowaniu natomiast reszta same zalety, np pocynowałem całe błotniki do Pz III które były z mosiądzu...

Sorry za off top @jan-kol

Oglądam dalej ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dzięki, zamysł jest taki: stary Kraz na sprzedaż, stojący przez długi czas na podwórku przy płocie, jak zapewnia właściciel "w b. dobrym stanie, tylko trzeba go trochę umyć"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzieki! Planuje sprzedac Kamaza ale musze dorobic winietke:) tylko raczej bede celowal w zagranice bo w PL to nie pojdzie raczej za tyle ile bym chcial.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja pierdzielę, przecież to i Kamaza można byłoby wystawiać w galerii sztuki... Przepraszam za odkop, ale dopiero teraz znalazłem te dwa cudeńka, bo rzadko zaglądam do tego działu. W sumie nie dziwne że tu są a nie na warsztacie czy galerii, przecież Ty nie budujesz modeli, tylko je wyrabiasz... Czyli są to niejako nowości. W obu użyłeś właściwie tylko kabin i silników, niesamowite . No i efekt końcowy, kolejne zatkało kakało. Każde zdjęcie to uczta dla oczu. Nie będę pisał pod Kamazem, bo napisałbym to samo. Jak uzyskujesz efekt, że całe te złuszczenia, rdza i brud nie gryzą tak w oczy? Każda plamka jest tak mała, a jednocześnie ma wiele odcieni... Mam z tym ogromny problem, zawsze wychodzą mi milimetrowe (znaczy duże) jednorodne kleksy, bardzo odcinające się na tle lakieru. I powiedz szczerze, ile zajęło Ci dojście do poziomu "zrób to sam od podstaw i bezbłędnie pomaluj". Nie uwierzę, że masz krótszy staż modelarski niż 20 lat... (Nie żebym insynuował, że jesteś starszym panem, po prostu nie chcę mi się wierzyć w szybką naukę z takimi efektami )

 

PS Prędzej sprzedałbym żonę, niż takiego Kamaza, ale jeśli potrafisz zrobić kolejne takie cuda, to faktycznie nie jest niezastąpiony. I prawda, że w Polsce ciężko będzie znaleźć kupca. Za mniej niż 500 ojro to szkoda w ogóle Twojej pracy (tak myślę, nie mam pojęcia ile może kosztować wykonany w ten sposób model, patrzę po cenach modeli żywicznych). A propos, jeśli to nie tajemnica, to nakreśliłbyś ile Cię kosztuje taki model? Chodzi mi o materiały (usługi?), pomijając już cenę farb czy narzędzi. Znam tylko ceny modeli wyjściowych, reszta to dla mnie czarna magia. Bo nie robisz całkowicie wszystkiego sam u siebie w domu, prawda???

Link to post
Share on other sites

fantastyczny model. Super się ogląda !! Bardzo fany pomysł, a karton z napisem "sprzedam" ,_))

Link to post
Share on other sites

Klękajcie narody... Motywację do pracy zamiast zyskać (jest kogo naśladować) to straciłem... Ja się cieszę jak byle gluta w modelu dorobię a tu TAKIE cuda! Gratulacje

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.