Skocz do zawartości

ORP Nurek skala 1:144 scratch na podstawie wycinanki GPM


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest jedna herbata z "biedry", która też to ma siateczki a 3 razy tańsza. Nawiasem, trafiłem na to przez przypadek po kilkukrotnym pudle z liptonami...Po malowaniu zawsze trzeba sprawdzić czy nie jest zalana o co nie trudno.

 

Marudek,

...ten Twój warsztat to jest świetna sprawa, podoba mi się zwłaszcza sposób w jaki kombinujesz np. z tą folią na kominie, efekt kapitalny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Aktualny postęp w pracach nad Nurkiem to skończenie wszystkich bębnów do nawijania lin i węża doprowadzającego powietrze dla nurków:

 

Ay39dpx.jpg

 

Wszystkie przygotowane wcześniej części mam już pomalowane podkładem. Jak widać bom do wyciągania nurków z wody jest już poprawiony. Montaż na pokładach już wkrótce:

 

JiFmx1u.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej,

 

Wielkie dzięki za doping! To naprawdę pomaga skończyć ciężki model. Prace nad modelem powoli posuwają się do przodu. Takielunek zrobiłem z tego co miałem pod ręką ale obiecuję, że w kolejnym okręcie użyję porządnych nici.

 

8UWzzJ5.jpg

HMlgDYa.jpg

3r2iFw9.jpg

tdnRNUz.jpg

4UJWXrm.jpg

MZ7c0dT.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem już we wszystkich pasmanteriach w Toruniu i w żadnej nie znalazłem odpowiedniej nici :( . W tym modelu już chyba nie będę nic zmieniał - bo po prostu więcej bym zepsuł niż poprawił. Ale do kolejnych postaram się o lepsze takielunki. Model będzie stał na kurzej łapce choć nie wykluczam, że w przyszłości mógłbym się pokusić o model z kawałkiem morza i figurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem już we wszystkich pasmanteriach w Toruniu i w żadnej nie znalazłem odpowiedniej nici :( . W tym modelu już chyba nie będę nic zmieniał - bo po prostu więcej bym zepsuł niż poprawił. Ale do kolejnych postaram się o lepsze takielunki. Model będzie stał na kurzej łapce choć nie wykluczam, że w przyszłości mógłbym się pokusić o model z kawałkiem morza i figurkami.

 

Użyj tej nici

 

https://bogdangawlik.pl/product-pol-7963-Uni-Caenis-Thread.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - to olinowanie psuje całą misterną robotę, którą włożyłeś w ten model. O ile czarne linki jakoś jeszcze ujdą, to te jasne są ...

 

Jeżeli nie chcesz się bawić z nićmi to może spróbuj wyciąganych nad płomieniem ramek PS? Cienki polistyren również jest nieco plastyczny i pozwoli Ci na wykonanie zwisów.

Wystarczy wziąć brązową ramkę wtryskową po jakimś modelu i nie trzeba będzie malować linek. Gorąco zachęcam do spróbowania!

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bardzo dziękuję szanownym kolegom za to że nie pozwalają bym spaprał ten model słabym takielunkiem lesio69 wielkie dzięki za linka - obdzwoniłem już Toruńskie sklepy wędkarskie ale niestety nie mają tych nici. Postaram się zamówić te które podlinkowałeś. donalyah00 Dzięki za poradę - spróbuję rozciągnąć patyki do liczenia i sprawdzić czy uda mi się rozciągnąć na odpowiednią grubość.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm: Bylem zwolennikiem zylki ale chyba tez zamowie te nici

Żyłka to słaby pomysł, ma tendencję do kurczenia się, jak nie zostawisz trochę luzu to może pogiąć lub złamać maszty...

Nici z linka są super, mają jednak jedną wadę, są strasznie cienkie, ledwo je widać...

Można nabyć perukę dla dzieci, są różne kolory, koszt niewielki a masz materiał na olinowanie do końca życia...

Oraz polecany przez Blackmana drucik - https://shelfoddity.com/index.php?route=product/product&path=20_64&product_id=73

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poanowie ale jest spora różnica międy skalami 1:144 a 1:700. Sztuczne włosy mam bo używałem ich jako szprychy do swoich motorków skali 1:72, qle na takielunek w 1:44 się nie nadają. Podobnie drucik Shelf Oddity jest dedykowany do skali 1:700 więc u mnie byłby za cienki.

 

Mam już zamówione nici polecane przez kolegę lesio69 a za chwilę zrobię lróby z rozciąganjem patyków. Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.