Jump to content
vime22

Problem z kompresorem do aerografu

Recommended Posts

Witajcie,

mam pytanko: kupiłem dzisiaj swój pierwszy kompresor z aerografem. Model kompresora AS-18-2K.

Włączyłem go, przedmuchałem, po czym po chwili zauważyłem coś dziwnego w zbiorniczku: mocny zaciek z jakiejś cieczy, koloru zielonkawego:(

Czy to może być jakaś wada kompresora / wyciek? Czy lepiej go zwrócić i wziąć nowy?

Czy ten zbiorniczek można odkręcić i po prostu to wyczyścić, czy radzilibyście jednak pozbyć się go (bo być może jest nieszczelny) i wziąć nowy egzemplarz?

Zdjęcia:

https://cl.ly/1d2w0q1D3O2o

https://cl.ly/4524162o470S

https://cl.ly/2L1H1D2G1x1Z

Chodzi Ci o zbiornik kompresora? Jeśli tak, to nie wiem jakim cudem możesz widzieć zaciek wewnątrz. A może o zbiornik odwadniacza? Jeśli chodzi Ci o ten, to jest to zbierająca się wilgoć (prawidłowo). Obserwuj jednak sytuację, nie powinno jej być zbyt wiele. Jak mocno przybywa płynu reklamuj od razu, bo znaczy to, że przedmuchy ze skrzyni korbowej są syte.

Dzięki, ale to nie jest wilgoć. To jakby zaschnięty smar albo klej jakiś... chyba wymienię go, bo podejrzane to jest:-S

Dzięki, ale to nie jest wilgoć. To jakby zaschnięty smar albo klej jakiś... chyba wymienię go, bo podejrzane to jest:-S

Dopuść do siebie myśl, że takie sprzęty są konserwowane fabrycznie.

Załącz go na 10-15 minut i obserwuj czy dalej pluje tą mazią.

Tylko tego odwadniacza nie można odkręcić i jakoś wyczyścić nie?:P to mi bardziej na smar wygląda, zaschnięte już...

To nie pluje, tylko od nowości mialo taki dziwaczny zaciek z jakiegoś zielonkawego syfu.

To przeźroczyste "cuś", w którym masz tego gluta to zbiornik odkraplacza. Załącz kompresor niech nabije powietrza. Potem wciśnij zawór spustowy (ten czarny metalowy ze sprężyną). Jeśli glut jest płynny powinno go wyrzucić na zewnątrz.

Ile masz lat?

....I żeby było jasne - proszę się nie doszukiwać złośliwości. Pytam bo od tego zależy dalszy sposób postępowania co do tego kompresora.

Nie wiem co to ma do rzeczy ile mam lat, ale skoro to nie złośliwość, to 30;) Niestety jestem dużym pedantem i drażnią mnie takie "nieprawidłowości". Gdybym kupił używany sprzęt - ok, ale w nowym chcę dostać produkt jak z półki w sklepie, bez żadnych wycieków, zacieków i skaz. Ot, świadomy konsument. Wydaje mi się, że właśnie dlatego do Polski idzie towar drugiej, trzeciej kategorii (tak jak do Rumunii czy Bułgarii, mój teść pracuje w dużej korpo produkującej asortyment pewnej marki na cały świat w zasadzie, więc to standardowe zachowanie korporacyjne, nikt mi nie powie, że to bajki, mam info z pierwszej ręki;)). Produkty z jakimiś małymi błędami, które Fin czy Holender od razu by zwrócili, a Polak przymknie oko, bo "szkoda fatygi". Może rzeczywiście szkoda fatygi, ale jak płacę za nówkę, chcę mieć towar bez zarzutu. Jakiegokolwiek.

A to ma tyle do rzeczy, że ja cię tym niezrozumiałym pytaniem sprowokowałem i okazuje się wiesz wszystko lepiej. Nie rozumiem tylko co cię powstrzymuje przed zachowaniem jak Fin czy Holender? Zwracaj towar i po bólu

jaaaa, trzeba tu na tym forum być czujnym jak gajowy, bo zewsząd prowokacje:P

Dzięki, myślę, że po prostu potrzebowałem, żeby ktoś mi przytaknął i powiedział: to lepiej odeślij:P

weź to zostaw i korzystaj, przecież to są rzeczy z chin, na 99% ktos dam za duzo smaru albo kleju i po prostu wyciekło, u mnie przyszedł z pęknietym kolankiem, wymieniłem na własną ręke za 50 gr bo szkoda mi bylo czasu na odsyłanie.

Jedyny plus z oddania to widzę taki, że można wtedy wymienić na właściwy czyli ze zbiornikiem wyrównawczym czyli AS-186 i mutacje.

Wymieniłem na "czysty", ale zauważyłem kolejne dziwne zachowanie:P

Gdy mam włączone głośniki, podpięte do komputera (w innym gniazdku, przez listwę antyprzepięciową), a w tym samym pokoju podepnę kompresor, za każdym razem gdy się załącza słyszę w głośnikach trzask. Trochę dziwne nie? Gdzieś by przebicie było w tym kompresorze czy co?

Ja bym go reklamował i wymienił.

Uszkodzi C instalację elektryczną albo jakiś pożar....

Kolego vime22 oddaj to COŚ chińskiego i zobacz ten; 7017595733 Stary dobry sprzęt rozprowadzany przez firmę REVELLa.Pod nazwą Kompresor Profi.Potem używali nazwy OMEGA.Może i nie nowy ale za tę kasę bije na głowę nie jedną chińską maszynkę do powietrza.Upewnić się u sprzedającego czy można w razie czego zwrócić i odzyskać kasę .Jak tak to brać .Sam mam używkę 20letnią było trochę rdzy w zbiorniku ale wypłukałem i śmiga jak nówka.Przeżyje nie jeden chiński wyrób.Jak wolisz chińczyka nie było tematu.

Dzięki za opinie.

Wymieniłem na nowy, jednak dalej nie wszystko gra;)

Po ok. 15 min. malowania zaczął mi pluć wodą i to konkretnie. Ma odwadniacz na wylocie kompresora, był mocno zaparowany i miał kropelki wody, ale woda w nim "nie stała"... Teoretycznie od tego jest ten odwadniacz, żeby takich sytuacji nie było... Myślicie, że odwadniacz wadliwy, czy po prostu za duża wilgoć w pokoju? (miałem lekko otwarte okno, żeby się wietrzyło).

Dokupiłem dodatkowo jeszcze jeden mały odwadniacz, montowany na końcu wężyka, przed aero. Będą więc 2: jeden na wyjściu kompresora, jeden przed wlotem to aero. Myślicie, że takie rozwiązanie ma sens?

Nie, nie ma sensu.

A konkretnie kupowanie taniego, marnego sprzętu nie ma sensu.

Zamiast kupić porządny kompresor i aerograf, kupiłeś jakieś badziewia i ciągle piszesz jakie masz z nimi problemy.

Warto było?

Moim zdaniem nie, bo kto kupuje tanio, ten tak naprawdę kupuje drogo.

Czy warto? Wiem, że na tanim sprzęcie się nie oszczędzi, ale kupując profesjonalny sprzęt za grubą kasę na początek to trochę jak kupowanie Ferrari do nauki jazdy... poza tym miałem na to ograniczony budŻet, więc kupiłem to, na co po prostu było mnie w danej chwili stać.

Na wode nic nie poradzisz. Ten kompresor bez zbiornika tak ma. Musisz pamiętać żeby podczas długiego malowania wypsikać wodę na bok zanim pryśnie na model. Polecam zapoznać się z wielokrotnie opisywanym tematem lodówkowca.

Dzięki, kurde, nie wiedziałem, że bez zbiornika będzie plucie wodą:(

W teorii drugi filtr przed aero powinien dać trochę większy zapas czasu, zanim woda przeleci do pistoletu, sprawdzę, a nuż będzie różnica...

Btw., prawdopodobnie prędzej czy później będę musiał pomyśleć o domontowaniu jakiegoś zbiornika. Czy moglibyście doradzić jakie rozwiązanie będzie dobre i względnie tanie? Widziałem na YT jakieś próby z butelką po Coca-Coli, ale bez przesady:P

Śmiało możesz domontować starą gaśnicę. Musisz ją tylko porządnie wymyć w środku, najlepiej zabezpieczyć jakąś farbą antykorozyjną w środku. Na początku musisz wspawać jakiś nypel, który umożliwi przyłączenie go do układu kompresora.