Skocz do zawartości

Mi-8 Polish Navy Trumpeter 1:35


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pojawił się na forum Mi-2 to pozwolę sobie dołączyć do niego nie co WIĘKSZEGO brata Mi-8 także w barwach Marynarki Wojennej RP.

 

Model wykonanny jak zawsze u mnie z założenia prosto z pudła choć posiada jeden dodatek żywiczny widoczny nad wirnikiem.

Większość z zainteresowanych wie jakie wady ma zestaw Trumpka - spasowania elementów jest dość dobre. Największe problemy są z oszkleniem nad którym trzeba spędzić trochę czasu by dobrze je spasować.

Do słabych punktów należą także zestawowe bardzo grube blaszki. Kiepsko także jest z wnętrzem przestrzeni ładunkowej krótko mówiąc wnętrza brak.

Sporo do życzenia pozostawiają zestawowe koła a wirnik wymaga uważnego sklejenia z dodatkiem mocnego kleju ponieważ z czasem łopaty potrafią się wyłamać.

 

Tyle opisu poniżej fotki:

 

Na początek 1:1

 

4Xqr97e.jpg

 

Jonkjyk.jpg?1EoVTH31.jpg?18IGipxM.jpg?1J8E4jW0.jpg?14lapYRR.jpg?1T1fpv76.jpg?1qvdKz3h.jpg?1WuRUsYF.jpg?1XiprfED.jpg?1kN7KdEz.jpg?1kvnchSd.jpg?1

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nitów umieściłem też fotki na ciemnym tle. ponieważ w naturze jak wolicie w realu nity nie są aż tak mocno widoczne tak to wyszło na zdjęciach na jasnym tle. Na tych na ciemnym tle nity wyglądają bliżej realnego wyglądu.

Z aparatem wciaż nie mogę sie zaprzyjażnić i jak próbuję ustawić balans bieli tak by tło było białe to reszta się rozjeżdza.

 

Druga strona medalu jest taka że dobranie odpowiedniego koloru washa to trudna sztuka i wciąż staram się ją zgłębiać i nie zawsze efekt jest taki jakbym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym tle nity nie wyglądają dobrze... Jedno spojrzenie na zamieszczone na początku zdjęcie oryginału, rzut okiem na zdjęcia modelu i widać, że coś tu jest "nie halo". Niestety... Model wygląda efekciarsko i tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny z lekką skłonnością do bycia przesadnie "efekciarskim". Pierwsza reakcja to szukanie szczęki na dywanie. Merytoryczne błędy, których i tak bym nie zauważył wytknęli już przedmówcy. Ale ja to się nie znam (i dlatego właśnie się wypowiem)... Dla mnie to piękna, czysta robota. Bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy podchodziłem do tej galerii i nadal nie mam jednoznacznego zdania...

 

Różnice między wyglądem przed i po remoncie śmigłowca (a jest ich całkiem sporo) świetnie widać na zdjęciach w tej galerii:

http://blmw.wp.mil.pl/pl/1_232.html

 

Na modelu dość trudno jest jednoznacznie określić kolor.

Na fotkach z białym tłem model wydaje się wpadać lekko w błękit, na tych z czarnym tłem, wygląda bardziej na szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że KRL jest zadowolony .A że model ma wytknięte przez niektórych błędy.Każdy model na tym forum i nie tylko jakieś ma.Jeden większe inny mniejsze.Mamy z tego hobby czerpać przyjemność a nie katować się tym że coś jest lekko przesunięte lub czegoś brakuje. Ja się zastanawiam gdzie coś takiego się przechowuje po sklejeniu?Bo na pewno "kawał" modelu to to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.