Skocz do zawartości

UAZ 452 Bilek 1/35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

UAZ 452, Wojsko Polskie, przełom lat 80/90tych

Model firmy Bilek, skala 1/35

Dość ciężki momentami, średnie spasowanie, detal też. Na plus blachy Eduarda w zestawie.

kalki ToroModel, podstawka to ramka na zdjęcia, płyty Eureka, mata Polak

 

NsIhnug.jpg

 

E8Tbk6D.jpg

 

EivAlyP.jpg

 

yOzYJKA.jpg

 

SGqmeLs.jpg

 

W7WlPtU.jpg

 

NA15Fp4.jpg

 

qp81s4X.jpg

 

eMPixNe.jpg

 

Wh1KJra.jpg

 

jn34qE0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zacny! Podoba mi się!

 

 

Mała uwaga: jak na pojazd LWP, jest za mocno poobijany i zardzewiały. Za tak porysowane zderzaki i rdzę na pojeździe, kierowca dostał by "dychę w zawiasach na trzy miechy".

Pojazdy mogły mieć zakatowane silniki, ale wyglądały nieźle. Były malowane, ropowane, myte, pastowane, szorowane itp.

 

Te obicia i rdza nie pasują... Pooglądaj zdjęcia z epoki.

 

Byłem w wojsku w drugiej połowie osiemdziesiątych lat. JW3832 i JW2962.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia rzeczywiście nadmierne, kierowca by się napompował ostro. Za to reflektory wyszły super - jak robiłeś?

Jako wieczny poszukiwacz "LWP olive green" mam pytanie o farbę użytą jako zasadniczy kolor (producent i numer) - na fotkach wygląda na dobrze trafioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby chcieć go zrobić ja w LWP, to byłby zwyczajnie nudny, bo wyglądałby jak z parku maszyn, miejscowe podmalówki ale czysty, wyropowany, i opony też powinien mieć wypastowane

...ale przecież wiadomo, że nie o to chodzi, bo model powinien być plastyczny...choć co kto lubi.

 

Podoba się, ma klimat, choć widać, że zestaw siermiężny trochę, zwłaszcza po tylnich drzwiach to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia rzeczywiście nadmierne, kierowca by się napompował ostro. Za to reflektory wyszły super - jak robiłeś?

Jako wieczny poszukiwacz "LWP olive green" mam pytanie o farbę użytą jako zasadniczy kolor (producent i numer) - na fotkach wygląda na dobrze trafioną.

 

Reflektory i reszta świateł - wew i od tyłu humbrol 56 aluminium a na zew red i orange transparentne od Humbrola

Kolor nadwozia - Humbrol 159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek lat 80-tych, na poligonie widziałem NRD-owski egzemplarz. Codziennie przywoził i zabierał kilku ludzi a był tak zabłocony i zaniedbany że ten wygląda BARDZO przyzwoicie.

Widać rękę modelarza. Bardzo ładne. Z przyjemnością oglądam.

Życzę kolejnych tak udanych prac.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba, wierz mi, starałem się jak mogłem aby nie syfić za bardzo ale przy zderzakach nie mogłem się powstrzymać

 

Ależ wszystko jest OK! Model jest bardzo fajny i straszliwie mi się podoba!

 

A mój poprzedni wpis to taka mała tęsknota za czasami które nie chciałbym aby wróciły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, gratuluję fotki Admina. Moim zdaniem dużo ciekawszy pojazd niż przereklamowane VW serii T . Jeśli to nie jest problem, to przydałoby się przejechać czarnym matem po uszczelkach bocznych i tylnych okien, chociaż po krawędziach. Wyszczupliłoby to je trochę . Posiadasz jakiekolwiek zdjęcia z budowy- wnętrza, ramy, cokolwiek? Byłbym nimi bardzo zainteresowany. Jeśli tak, ale nie chcesz zaśmiecać wątku, proszę o kontakt PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.