Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

Hehe, na smarka pewnie przyjdzie czas, ale na razie nie mam na niego pomysłu, a w zasadzie na dioramie z nim w roli głównej :D

A to akurat jest proste - albo jak płynie albo jak tonie. No może jeszcze jak jest zdewastowany. Za dużego wyboru to tam nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Ciebie inny pomysł na hipotetycznego smarka.:mrgreen: Myśle, że w miarę oryginalny. Skoro jesteś z trójmiasta to temat nie do końca Ci obcy.. Jeśli kręcą Cię dioramy to zbuduj go "w trakcie budowy" w Hamburgu. Trzeba by pewnie poszperać w zdjęciach z budowy i ogólnie poszerzyć wiedzę z etapów budowy pancernika. Ale zawsze to ciekawsze niż kolejny smark z maja 1941..

Było by też pole do popisu malarskiego - rozumiesz, czysto ale realnie, trochę etapów pośrednich, więcej farby podkładowej (red primera, czy coś.. ), trochę surowej blachy gdzieniegdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms zawsze jest jakaś koncepcja inna od innych :D

I to jest Hans bardzo dobra koncepcja :piwo:  W końcu byłoby coś innego niż tylko zwykły smark w biało-czarne pasy. Na szybko rzuciłem okiem na pierwszą fotkę jaką znalazłem i powiem Ci to jest wyzwanie. Graf w szczecinie to pikuś. Weź ogarnij ten burdel na pokładzie :szok:

photo028.jpg

Olinowanie niemalże jak w jakimś żaglowcu :haha:oczywiście wezmę ten pomysł pod uwagę, jak tylko uporam się z tym, co na razie mam na warsztacie. Oczywiście jedynym słusznym smarkiem byłby Flyhawk, chociaż przy takiej jakości wykonania, trochę szkoda nie zrobić go w całości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle co do smarka (1/350), to swój mały epizod z nim już miałem. Warsztat zacząłem jakieś 9 lat temu i niestety go nie ukończyłem. Na tamtą chwilę trochę mnie to przerosło, za małe doświadczenie i umiejętności. Wydawało mi sie, że zrobić dobry rak to żaden problem, teraz już wiem, że zrobić dobry wrak to tak w zasadzie sztuka. Może kiedyś się za niego zabiorę, ale na chwilę obecną wydaje mi się, że jeszcze dużo muszę się nauczyć, więc póki co w takim przebywa w piwnicznych ciemnościach :mrgreen:

DSC_0639.thumb.JPG.1fe5606246d270ec0bf02fb9959dc86e.JPGDSC_0616.thumb.JPG.594ebdd9fa33a0b1b31c0a9450b3e249.JPGDSC_0623.thumb.JPG.50a3b00e2b27d8ae345ba9fcd478c074.JPGDSC_0622.thumb.JPG.f6386a051fcd173a21e033c28ddffba1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz elementów do dioramy to polecam tego producenta. 

Dodatki , statki , kolej, budynki , samochody, elementy portowe . W skali 1/700 

http://evadam.pl/

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Spacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj odebrałem załogę Grafa i ludność cywilną. W sumie to muszę jeszcze kupić tramwaj, jakieś pojazdy i będzie wszystko:) Co do drzew i kamienic nie pozostanie mi nic innego, jak własnoręcznie je wykonać.

012.JPG

013.JPG

014.JPG

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to mój ulubiony lotniskowiec przyglądam się bacznie Twoim poczynaniom i kibicuję.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wszystko idzie tak jak powinno i zamiast pokładu w 700ce otrzymałem za tą samą cenę pokład w 350ce ☹️ :zly: sprawa na szczęście została wyjaśniona i ma zostać wysłany do mnie właściwy pokład.

W ramach dalszego gromadzenia rzeczy niezbędnych do wykonania dioramy zakupiłem zestaw pojazdów. Nie miałem wcześniej kontaktu z takimi dodatkami i jestem ciekaw jak one będą w rzeczywistości wyglądały. Pewnie 4 liter nie urwie 

https://www.ebay.fr/itm/1-700-Opel-Blitz-assorted-set/192187726083

https://www.ebay.fr/itm/Set-de-véhicules-Etat-Major-Wehrmacht-1-700/201921404346

_20181214_160730.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - te drewniane pokłady to są na jednej warstwie sklejki wypalane ( coś jak materiał na kobiałki ) czy to fornir może? Pytam, gdyż chodzi za mną jakieś płwadło a w pracy mam dostęp do lasera, więc...:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiek Fuso się właśnie maluje ?

Messer Znawcą drewna nie jestem i nie chciałbym wprowadzić cię w błąd, ale wydaje mi się że jest to fornir obrabiany laserowo. Może ktoś inny jest bardziej oblatany w temacie i będzie chciał odpisać. Jak tak uważam, ale mogę się mylić. Wrzucam zbliżenie pokładu 

_20181216_162842.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie dotarł do mnie kolejny element układanki. Musze przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z jakości wykonania tych pojazdów. Zdaję sobie sprawę z tego że na fotkach słabo to wygląda, bo nawet słabo widać okna w pojazdach, ale na żywo jest naprawdę bardzo dobrze!!

Pozostało mi oczekiwać i mieć nadzieję, że za jakiś czas dotrze do mnie obiecany drewniany pokład. Na całe szczęście budowa lotniskowca nie będzie zbyt skomplikowana i będę mógł robić wszystko bez pokładu i dodać go nawet na sam koniec prac. No nic, poczekamy zobaczymy. Planowany termin rozpoczęcie prac: połowa lutego 2019 r. :mrgreen:

015.JPG

016.JPG

017.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.