Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Unicaunica, jak a razie jadę według założonego planu. Teraz okazało się, że jest to trochę głupi plan, bo od cholery z tym roboty, ale tak jak mówisz, mam nadzieję że wyjdzie z tego fajna pocztówka :)

8 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Walnij im tam jeszcze psa w parku, z patykiem w pysku, zrobi robotę.

:haha:psa i dziadka na ławce z gazeta, ktowy w dodatku karmi gołębie :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i latarnie, i kota, i pana na rowerze - swoją drogą ostatni natknąłem sie na rowery w 350 :)

34 minuty temu, chudyhunter napisał:

Laskonogi Ty tam się nie obijaj, tylko bierz się do roboty

np przecież robie :) tylko dystyngowanie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest bardzo dobrze! W tych wszystkich metodach właśnie o takie drobne zmarszczki i "guzki" chodzi. Szczególnie na spokojnej wodzie. Tu jest port rzeczny więc jak najbardziej pasuje. Metodę przygarniam do warsztatu bez dwóch zdań.

Laskonogi - tutaj jest Grall.

p070v146.thumb.jpg.1c6414e1258d1ec963992db0c6803528.jpg

 

Widzę że Sir Chudyhunter niespodzianie natrafił na jego trop.

indeks.jpg.d16f9dfd86e5a8408b324f69e06d4dfb.jpg

Edytowane przez Super_Hans
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trzy miesiące myślenia, kombinowania, cudowania, jak zrobić bruk, a najprostsza metoda okazała się najlepsza. Okazało się, że najlepszy efekt udało mi się uzyskać rysując bruk, za pomocą kredek akwarelowych ( czarna, pomarańczowa i niebieska). Na to poszła baza z dwóch odcieni szarości, a następnie lakier i oleje ( brązowy i piaskowy). teraz całość zostanie pokryta kolejną warstwą lakieru i na to przyjdzie kurz w postaci pigmentów.

063.JPG

064.JPG

065.JPG

066.JPG

067.JPG

068.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, laskonogi napisał:

Fajowo ale pomusl z ponczocha mial cos w sobie... :)

fajowo wyszlo 

Niestety okazało się, że przy tak dużej powierzchni ciężko jest uzyskać odpowiedni wzór. Miejscami powierzchnia miała idealnie odwzorowany bruk, a w innych była albo zbyt słabo widoczna albo wszystko zlewało się w jedną wielką plamę. Tak więc pomysł z rajstopami nie wypalił i jedyne co można z nimi teraz zrobić, to założyć na głowę i pójść do żabki po browara :haha:

Jakiś czas temu uświadomiono mi i w sumie to ma sens, że na pokładzie Grafa cumującego w powyższym porcie nie powinno być samolotów. I faktycznie, po co miałyby stać na pokładzie, skoro cała obsługa i wszystko co z nimi związane odbywałoby się pod pokładem albo gdzieś w jakimś stacjonarnym warsztacie/bazie. Jakieś pomysły już są co by dać na ten pokład, by nie był on taki pusty, ale może wy macie jakieś pomysły? Tak więc ogłaszam:

KONKURS!!!:D

Co dać na pokład, czym go zapełnić, by nie był taki pusty?

Osoba która przedstawi najlepszy pomysł i zostanie on wykorzystany w nagrodę otrzyma jeden punkt do reputacji użytkownika :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żołnierze, skrzynie, beczki, ciężarówki, pojazdy cywilne, może nawet koń :) tramwaje, latarnie, słupy, trakcja tramwajowa, nawet pies z kaprawym okiem, to wszystko będzie. Nawet myślałem o wykorzystaniu dźwigu Grafa, który by wciągał jakiś ładunek z nabrzeża. Tak więc na samym nabrzeżu będzie się sporo działo, :) Coś będę musiał dać na ten pokład, ale tak jak wcześniej pisałem, samoloty odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.