Jump to content
chudyhunter

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter

Recommended Posts

Szacunek . Dobrze , że teraz są komputery i można sobie zdjęcie powiększyć . Na żywo to widziałbym tylko kostkę z czubkiem . Nawet w okularach .

Pozdrawiam Hello

• Like 1

Na dzisiaj tyle. Niestety im bardziej w las, tym więcej drzew, ale z drugiej strony, kto nie ryzykuje, ten nie ma :D Pozostało jeszcze dużo pracy, ale powoli nabiera to jakiegoś kształtu

042.JPG

043.JPG

• Like 2

nono zajefajnie idzie dawaj wiecej, a co to tam stoi takie niewyraźne przed Grafem :)

Taki mały zapas na przyszłość 😁 aż mnie nasza myśl, czy by nie zrobić dioramy z Commandosa :razz:

_20190822_140235-1280x813.JPG

• Like 1

Okazuje się, że z modelem do sklejania jest jest jak mówił Forrest GUMP z pudełkiem czekoladek - "nigdy nie wiadomo co się trafi", a w tym przypadku nie wiadomo co się "przytrafi" dajesz piękna lekcję konsekwencji. Lotniskowiec schodzi na drugi plan. 👍

No schodzi, schodzi, choć nie opisywanym tego w kategoriach pozytywów :wpier:

Wiem że już to mówiłem, chyba w trakcie budowy Fusiaka, ale teraz obiecuję, że to ostatnia moja diorama w dziale okrętowym 

W dniu 25.08.2019 o 23:13, unicaunica napisał:

Narobisz domków to dioramka cały zalew będzie rekonstuowac :D

Spokojnie na razie jeszcze mnie nie porąbało. Na razie :szczerbol:

Widzę że zrobił się spory ruch w dziale, więc i ja coś wrzucę. Zabrałem się za transportowiec, który będzie stał przed Grafem. Jak już wcześniej wspominałem, model to Heian Maru Hasegawy, który bedzie w malowaniu cywilnym. W związku z tym że Hasegawa nie powala jakością, będzie przy nim trochę dłubaniny. Na razie wykonałem relingi i maszt z drutu o średnicy 1,3 mm.

044.JPG

045.JPG

046.JPG

• Like 1

Wszystko ułożone na luźno do zdjęcia, więc oglądać i nie oddychać :) Dodatkowo pierwsza próba wody, następnie będzie szlifowanie i papier na powierzchnię.

047.JPG

048.JPG

Ale ten cyc, co ma udawać flagsztok, to weź upitol i wstaw drucik, poza tym cacy :szczerbol:

Graf zaczyna spoglądać na sąsiada z lekkim dąsem.. Mały gnojek będzie lepiej wymalowany niż ja - myśli. :mrgreen:

41 minut temu, Super_Hans napisał:

Graf zaczyna spoglądać na sąsiada z lekkim dąsem.. Mały gnojek będzie lepiej wymalowany niż ja - myśli. :mrgreen:

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, ale generalnie masz rację, co nie do końca mnie cieszy :zly:

Z czego robiłeś te odstające wONsy na maszcie? 

Te cztery pod kątem? Ale jak to szlifowałeś na kształt wykałaczki? 

Aaaaa o tym mówisz. To są igły zeszlifowane pilnikiem do metalu. Wkładasz w szlifierkę i na drewienku szlifujesz

049.JPG

• Like 1

Metoda sprawdzona. Prosta i szybka. Można zejść do 0,2 mm. Przy dobrej stali może nawet mniej. Żeby nie "biło" i do większej precyzji warto zrobić rowek w drewnie. Rowkiem też można regulować grubość. IMG_20190430_112122.thumb.jpg.a6bd6ae15ba8c4cf27efb83816e68ab5.jpg

Warto się uzbroić w strzykawkę z wodą obok. Chyba że ktoś lubi zapach palonego drewna w domu.  :wojo:

• Thanks 1

40 minut temu, Super_Hans napisał:

Metoda sprawdzona. Prosta i szybka. Można zejść do 0,2 mm. Przy dobrej stali może nawet mniej. Żeby nie "biło" i do większej precyzji warto zrobić rowek w drewnie. Rowkiem też można regulować grubość. 

Dokładnie! W końcu to Twoja metoda, którą wykorzystałem :mrgreen:

Pomalowane. Dojdzie jeszcze trochę cieniowania, marmurki, pryśnięcie elementów kolorem bazowym, wash, oleje, zacieki, zadrapania, lakiery, tak więc jeszcze dużo pracy pozostało do wykonania. 

_20190907_104705-1280x960.JPG