Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, M.A.V. napisał:

ulica bajera !   jeśli miałbym coś zasugerować to dorób studzienki dla deszczówki przy krawężnikach - przy takim dopracowaniu detalu ich brak będzie kuł w oczy

Kurde myślałem o tym, ale już po zrobieniu bruku. Teraz nie wiem jak to rozegrać. Dobrze byłoby zrobić studzienki z  Laszek, ale jak dam je na bruk to będzie lipnie to wyglądać. Musiałbym wyciąć otwory w bruku, a na tym etapie może być problem. Tak czy inaczej podejmę próbę i może się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie coś świta że tramwaje w Stettin, podobnie zresztą do berlińskich, były kremowe. Więcej info do wygrzebania tutaj, ew. na sedina.pl. Przepraszam że nie linkuję bezpośrednio do źródła, ale dawno mi ta informacja mignęła i już nie pamiętam gdzie to było dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lejgo_inc napisał:

Tak mnie coś świta że tramwaje w Stettin, podobnie zresztą do berlińskich, były kremowe. Więcej info do wygrzebania tutaj, ew. na sedina.pl. Przepraszam że nie linkuję bezpośrednio do źródła, ale dawno mi ta informacja mignęła i już nie pamiętam gdzie to było dokładnie.

Wiem, wiem i właśnie na taki kolor będą malowane. Dzięki za linki :piwo: Sedina to naprawdę fajna strona i znalazłem na niej bardzo dużo ciekawych zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby elewacji w kamienicach nie postarzyć za bardzo ?. Stosunkowo nowe były. Jako dla szczecinianina - miód na moje oczy i serce. Obecnie ulica Jana z Kolna, codziennie do pracy tamtędy jeżdżę.

Edytowane przez Marcin M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Marcin M. napisał:

Pamiętaj, żeby elewacji w kamienicach nie postarzyć za bardzo ?. Stosunkowo nowe były. Jako dla szczecinianina - miód na moje oczy i serce. Obecnie ulica Jana z Kolna, codziennie do pracy tamtędy jeżdżę.

Takie nowe to one nie były :) wybudowano je przed 1900 rokiem, więc na stan na kiedy je robie to będą miały 50 lat :) Na fotografiach widać, przynajmniej na jednej kamienicy że straciła wszystkie zdobienia takie jak obramowania okien, gzymsy itd, zostały tylko plaskie ściany. Ale Marcinie zapewniam Cię, że nie będą strasznie zniszczone. Postaram się zrobić je tak, jakby mogły wyglądać w tym czasie. Oczywiście cieszę się że się podoba :) Szkoda że kamienic już nie ma, bo w tej chwili to miejsce wygląda zupełnie inaczej i niestety nie ma tego uroku, co za tamtych czasów. Jakby kamienice stały, to dostałbyś zadanie zrobienia fotek :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, chudyhunter napisał:

Jakby kamienice stały, to dostałbyś zadanie zrobienia fotek 

No niestety. Alianci skutecznie przeprowadzili prace rozbiórkowe, marne resztki zostały od strony ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lipa napisał:

Zajefajne te domki. Jeszcze niepomalowane a wyglądają lepiej jak co niektórych gotowe w 1/35:haha:

Dzięki, ale tylko staram się jak mogę, by jakoś to wszystko wyszło ?

Na razie udało się wyprodukować kilka latarni i słupów. Dojdą jeszcze mniejsze latarnie i jeszcze kilka słupów trakcyjnych.

083.JPG

084.JPG

085.JPG

086.JPG

087.JPG

088.JPG

089.JPG

090.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
40 minut temu, Marcin M. napisał:

Te zdjecia zapewne tez znasz? Widać na nich podział kamienic i zagospodarowanie terenu, szkoda, że kolorów możemy sie domyslać.

Dzięki Marcin za foty! Pierwszą znam, ale drugiej nie widziałem, więc wielkie dzięki. Przejrzałem kilka tysięcy zdjęć i obejrzałem kilka filmów z okresu II ww w poszukiwaniu tego fragmentu miasta, ale jak widać jedna fotka się uchowała :)

Co do kolorów, to fakt szkoda. Przy malowaniu będę się opierał raczej na kolorach, jakie możemy dzisiaj zobaczyć na kamienicach. No chyba że uda się znaleźć jakieś koloryzowane fotki z tego okresu, ale z tymi kolorami to też nigdy nie wiadomo. Tak więc raczej będą to brązy, beże i szarości. 

Na drugiej fotce widać komin za kamienicami, ale od roku 40 na pewno już go nie było. Szkoda, bo byłby to ciekawy dodatek do dioramy.

Znalazłem coś takiego i to chyba będzie dobra koncepcja kolorystyczna. 

Stettin_Lange_Brucke_(1890-1900)_copy_1280x948.thumb.jpg.ab3f4084bb8348c4f170cff43744ab7f.jpg9-AK-Color-Szczecin_14738551800660_copy_1280x823.thumb.jpg.867222b0c1292676c454cf772d203e87.jpg

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chudyhunter napisał:

ak więc raczej będą to brązy, beże i szarości. 

Raczej jasne tonacje ? Dla porównania tutaj, gmach Muzeum Narodowego to piaskowiec, Urzad Wojewódzki cegła raczej ciemna.

Obraz może zawierać: niebo, na zewnątrz i woda

Szukałeś po aukcjach zagranicznych pocztówek kolorowych? 

 

Edytowane przez Marcin M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i znalazłem tylko dwie, na których ten fragment jest widoczny, ale niestety na tyle słabo widoczny, że nie ma na czym się oprzeć. Do ruszenia z budową kamienic jeszcze jakieś 4 tygodnie, więc może do tego czasu coś się uda znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chudyhunter napisał:

Tutaj np. jeden z tych bardzo istotnych elementów, bez którego diorama nie miałaby sensu :haha:

Rzecz jasna. Bez tego, cała robota w kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Super_Hans napisał:

A na kracie, u dołu będzie rdza od sikUff lubianej ale bezpańskiej portowej suki Blondie jak mniemam? :haha:

Kurde, chyba wypadałoby tak zrobić :hmmm: w końcu bez tego będzie mało realistycznie :haha:

44 minuty temu, Marcin M. napisał:

Rzecz jasna. Bez tego, cała robota w kosz.

Haha święte słowa! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakuję manatki i zwijam się z działu okrętowego. KRÓL JEST JEDEN?

53 minuty temu, chudyhunter napisał:

Kurde, za chwilę będzie 1,5 roku jak walczę z tą dioramą. No ale co się dziwić, jak jest do wykonania bardzo wiele elementów.  Tutaj np. jeden z tych bardzo istotnych elementów, bez którego diorama nie miałaby sensu :haha:

collage-1583345640865_copy_1200x1600.thumb.jpg.3be427272d3351357511affc627c9264.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.