Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie drewniane skrzynie na pokładzie, które ładują do ciężarówek, z fragmentami bursztynowej komnaty.Jedna w czasie załadunku się rozsypała i wojaki rozdzielają tłum co by niczego nie pokradli, gdy w panice pozostali ładują misterne kawałeczki bursztynów do innej skrzyni :cool: No wiem,wiem - szalone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w SF idziemy.... Admirał Raeder chcąc ratować projekt za wszelką cenę, i jednocześnie zadowolić obrażonego na Kriegsmarine pana z wąsem wpadł na genialny pomysł. Znając dziecięcą fascynację wodza dla wszelkiej maści wunderwaffe porozumiał się z Von Braunem.. 

Tak więc. Pokład okrętu został zmodyfikowany jako mobilny nawodny ośrodek badawczy i platforma startowa rakiet V2.

No dobrze, zapytacie ale czy są rakiety V2 w 1/700 ?  Odpowiedź brzmi TAK. Jedyne 8 euro za DWIE!!!:haha::haha::haha:

https://www.shapeways.com/product/HDUQESV6B/v-2-1-700-scale-two-rockets

710x528_19380700_9040501_1499031680.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak ambitnych pomysłów! :haha:

W sumie to nie wiem dlaczego nie zrobiłem Grafa w stanie w jakim rzeczywiście był w Szczecinie, to z pewnością trochę by ułatwiło. W sumie przypomniałem sobie, chciałem mieć Grafa w science fiction kamo :haha:

Idąc tropem waszych genialnych pomysłów, widziałbym to tak. Trwa załadunek bursztynowej komnaty, Messer, wszystko tak jak piszesz :) Do tego na pokładzie pomysł Hansa, kilka rakiet V2. Ale oczywiście to nie może być wszystko. Każdy kto chociaż trochę zna historię II wojny światowej, doskonale wie, że naziści uciekli na ciemną stronę księżyca. Tak więc obowiązkowo na pokładzie powinien znaleźć Die Glocke

The_Nazi_Bell-cropped.jpg?ssl=1

A na sam koniec wisienka na torcie. Od strony Wałów Chrobrego wjeżdża Hitler na... :szczerbol:

iron-sky-2-trailer-1280-jpg--49cba3cb8be

Tak więc taki pomysł mam na tą dioramę :haha:

Dziękuję Panowie !!!:piwo:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nabrzeże (cegły) skończone. Poszły na nie oleje i pigmenty. Podziękowania dla Marka za piękne nabrzeże :piwo:  Płyty i bruk na fotce poniżej jeszcze nie przyklejone. 

_20191031_140159-1280x763.thumb.JPG.95fb6c6d92fae79c46f3f22a29dc74e7.JPG

A tak wygląda całość po łoszach, olejach i lakierach. Chodniki pomalowane, więc teraz dam na to wszystko matowy lakier i pigmenty. 

_20191031_140006-1280x547.thumb.JPG.f5159630b792892060e4d458de871f5d.JPG_20191031_140025-1280x689.thumb.JPG.ed3f74e9540319796d399b7a0b636c8c.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bazylms napisał:

Te cegły to teraz będziesz musiał nieźle ciurać, bo takie nówki to nie przejdą. 

Na cegły dojdą jeszcze drewniane odboje, postaram się je delikatnie przyciemnić na dole i  obowiązkowo muszę dodać trochę syfu przy linii wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Grafa to dojdzie jeszcze brudzenie.

Akuku pomijając te wszystkie szalone pomysły, to co pokazałeś będzie chyba najlepsze. Z pewnością w całą dioramę będzie trzeba tchnąć trochę życia i pomysł z taką odprawą/przeglądem na pokładzie jest chyba najlepszy. Z pewnością będę chciał dać trochę ciężarówek na nabrzeżu i jakieś skrzynie. Myślałem tez o tym, by wykorzystać dźwig Grafa i zrobić wciąganą na pokład skrzynię/ładunek, kilka skrzyń na pokładzie, jakieś liny. Tak się tylko zastanawiam, czy poprawnym było by połączenie takiej odprawy i roboli, którzy w tym czasie zajmują się załadunkiem?

Akuku zgodnie z zasadami konkursu, za fajne fotki otrzymujesz ! punkt do reputacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 17:21, Szydercza Gała napisał:

Dwa punkty

Ha! Dzięki Panowie :D.

W dniu 1.11.2019 o 15:21, chudyhunter napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czy poprawnym było by połączenie takiej odprawy i roboli, którzy w tym czasie zajmują się załadunkiem?

Odprawa/przegląd  personelu lub jakiejś jego części + drobne prace porządkowo-wykończeniowe połączone z "aprowizacją" okrętu przed oficjalną galą/uroczystością jest czymś zupełnie naturalnym. Zwróciłbym jeszcze uwagę na brezentową płachtę namiotu rozstawioną na pokładzie - to element skutecznie kierujący wzrok widza w stronę okrętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Akuku, bardzo dobry pomysł :piwo: Graf miał być głównym elementem tej dioramy i to na nim miał się skupiać wzrok. Niestety gdzieś to zostało zagubione i w chwili obecnej jest jedynie dodatkiem do całości. Scenka o której piszesz i te namioty w bardzo dobry sposób mogą sprawić, że to Graf znowu będzie w pierwszej kolejności przyciągał wzrok, a cała reszta stanie się tylko dodatkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było, że tylko robię ulicę, budynki, konie, ptaki i nie wiem co tam jeszcze, to w końcu zabrałem się za transportowec. Z pierwszego malowania nie byłem zadowolony, więc kadłub poszedł w płyn hamulcowy. Na chwilę obecną wymalowałem pokład. Muszę jeszcze trochę nad nim popracować i dopiero wtedy pójdzie w ruch lakier i wash. 

_20191116_094318-1280x726.thumb.JPG.10da920be33242578b9c0dada0b1cd81.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
17 minut temu, Messer napisał:

Łoooooo :wow: W takiej konfiguracji jak byś go zrobił, to by dopiero było - nawet o czarno białe zdjęcia by się można wtedy pokusi w galerii :lol:

W dalekiej dalekiej przyszłości jest plan na wykonanie okrętu w fazie budowy (stocznia, dźwigi, właśnie tak bajzel na pokładzie), ale to naprawdę nie wiem kiedy. Co do fotek, to dobrze mówisz, na pewno bardzo dobrze by to wyglądało. A czarno-białe fotki Grafa w Szczecinie będą, już nawet mam plan na kilka ujęć wzorowanych zdjęciami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.