Skocz do zawartości

Guizhou FT-7 - Bilek/Intech/Zvezda/d.wł - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

I po wykonaniu różnych dalszych elementów mam fotele gotowe go malowania - każdy składa się z około 130 części

A ja naiwny byłem dumny jak zrobiłem z "aż" siedmiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby z czystym sumieniem przystąpić do malowania, chcę zrobić wszystkie moduły wnętrza, żeby ten dość trudny etap mieć za sobą.

Panele boczne: płytki docięte są pod wymiar wnęki w modelu, poszczególne segmenty przyrządów wykonuję oddzielnie, potem doklejam z wyjątkiem tych, które mają mieć docelowo inny kolor:

8acs2Bxl.jpg

vQcrEHJl.jpg

I wgląd na zasadę na czym ma to polegać finalnie:

P4wAhnMl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki.

Postęp skromny, ale mam zamknięty temat kokpitu na założonym etapie. Zostało oczywiście jeszcze trochę elementów do zrobienia, ale to już w ramach końcowego montażu zrobię, bo teraz elementy przykładam tylko na sucho i nie da się precyzyjnie zwymiarować.

Przed malowaniem (ogółem 164 elementy):

aqHsvukl.jpg

Pomalowane boczne panele przymierzone. Reszty nie przykładałem na razie:

N79Dympl.jpg

DGjcZ2Rl.jpg

Zatem otwarta droga do malowania.. CDN

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze przygotowywanie bazy pod kolor - metoda, którą określiłbym roboczo jako "odwróconą sól". Zmarmurkowany model został wytapowany gąbką kolorem białym, a następnie postrzelany z pędzla kolorem piaskowym i engine grim.

Później szczątkowy preszajding, ale nie jak leci, tylko w miejscach które zidentyfikowałem jako najbardziej możliwe do powstania zaciemnień:

ZrGDx3Lh.jpg

kShs3tJh.jpg

nJwtjSHh.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały to akryl Vallejo - tapowany strefami i od razu "gładzony" patyczkiem do uszu.

Piasek/żółty od odkopany w czeluściach szuflad Humbrol, ciemny szary to AK engine grime.

Oleje na bieżąco korygowałem white spiritem. Po około 20 minutach delikatnie przetarłem szmatką całość i tu i tam - gdzie odkryłem pod  światło nieakceptowalne odstępstwa - leciutko wysłużonym papierem ściernym. Bardziej polerować nie będę, dojdzie jeszcze sporo warstw - kamo, gloss, filtr, mat itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbrnnr - nie aspiruję do miana twórcy metody, a jedynie pokazuję, że ją stosuję. Zresztą ma ona pewną odmianę - nie znam oczywiście wszystkich prac Karola Bery, ale te które widziałem w SM dotyczyły malowań jednokolorowych i były wykonywane już po bazie, u mnie to rodzaj rozbudowanych różnych elementów przed kolorem. Jak wyjdzie to się okaże. Jedno na co chciałbym zwrócić uwagę - nie zależy mi tu finalnie na samolocie nadmiernie styranym (fotki, którymi dysponuję pokazują samolot raczej dość nowy jakby krótko po dostawie), liczę z jednej strony na wytłumienie, a z drugiej na dostrzegalność tych zabiegów.

W każdym razie mam już dwa kolory:

mMEeMYXh.jpg


hGKH7hGh.jpg


3io6yD4h.jpg


0N34BoNh.jpg


38bipIAh.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolocik w mundurze, na razie bez dystynkcji.
Mgiełka piasku oraz pozostałe kolory kamo wytłumiły pre-bałagan, przybliżając wygląd do tego ze zdjęć oryginału. Chociaż aparat mi tego jakoś nie chwyta, to nadal te zabiegi pozostają widoczne. Sam kamuflaż dał w kość..:

8eh2cBkh.jpg

MjgZaFCh.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.