Skocz do zawartości

Mil Mi 4A, Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, piotrkur napisał:

Co do numeru i malowania w Krakowie to nie wiem czy jest oryginalne

I dla tego profilaktycznie trzeba by było zrobić w malowaniu  radzieckim, zawsze to bezpieczniej a i fotka z epoki jakaś się znajdzie na "poparcie" malowania :D

 

14 minut temu, piotrkur napisał:

czy jest oryginalne

Takie coś znalazłem:

"W 1965 r. w 28. Eskadrze Ratowniczej Marynarki Wojennej utworzono klucz śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), w skład którego wchodziły śmigłowce Mi-4ME. Służyły do roku 1981, kiedy zostały zastąpione przez Mi-14PŁ.
Na wyposażeniu Eskadry znalazły się cztery maszyny o numerach burtowych „1″, „2″, „6″ i „7″, które po zmianie zasad numeracji otrzymały odpowiednio numery „117″, „021″, „617″ i „071″. Do dziś zachowały się jedynie dwa egzemplarze polskich Mi-4ME – w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni."

Cytat za Plastikowe.pl

W artykule jest też sporo fotek ze szczegółami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest wszystko by zrobić konkretny egzemplarz. Nawet wirtualny spacer po wnętrzu kabiny operatora, ładowni i kabiny pilotów jest dostępny na stronie Muzeum w Krakowie.

Tylko brać się za robotę :paker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
8 godzin temu, mbrnnr napisał:

Trudno nie wygrać jak startują dwa. ? 

Jak się domyślam ten drugi był Twój :super: Następnym razem postaraj się bardziej:rozga:

A tak na serio było 14 bez podziału na skalę ale co się będę rozpisywał. Szkoda tylko że na Paprykarzu jest tak słaba frekwencja w śmiglakach.placze:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes napisał:

A pomarańczka z CCCP nic nie dostała? :evil:

No cóż, na tle ogólnej "zieleniny" wszystkich wystawionych śmiglaków rzucała się w oczy od samego wejścia na salę i znalazła uznanie wśród grona "zakręconych inaczej" ale organizatorzy postanowili obdarować jeszcze dwóch innych szczęśliwców, bo dostać dwa grany w tej samej kategorii to nawet jak dla mnie trochę za bogato. Dorobi się stosowną, "klimatyczną" podstawkę to może na innej imprezie coś "szarpnie" A poza tym za rok też można spróbować jeszcze raz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

No cóż, na tle ogólnej "zieleniny" wszystkich wystawionych śmiglaków rzucała się w oczy od samego wejścia na salę i znalazła uznanie wśród grona "zakręconych inaczej"

I bardzo szkoda, że nic nie ugrała ?

52979923_336554956972676_1066123191967023104_n.thumb.jpg.2454dd2ea495789678d578155e20ee6c.jpgIMG_7957.thumb.JPG.d03522938e01b662547d601d3fa3b79d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzes napisał:

Składaj apelację  :mrgreen:

Eeee,  to trochę jak całowanie lwa w d.... Przyjemność niewielka a niebezpieczeństwo duże :haha:

Przed wyjazdem poprawiłem maszty i antenę to może teraz skończę podstawkę i będzie dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gratuluję Tomku. W pełni zasłużone. Bardzo się cieszę że mogłem na własne ślepia obejrzeć Twoje miniatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
2 godziny temu, Kon_Bar napisał:

Pierwsze z powodu wyróżnienia, drugie, że po 2 miesiącach zechciałeś się pochwalić Łobuzie

A dziękuję. Tak jakoś postanowiłem nadrobić zaległości:mrgreen:

Mil będzie do obejrzenia na Babarybie :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrkur napisał:

No to teraz do roboty i wersja morska na kołach na warsztat!

Kwity "som" ale chęci gdzieś się zapodziały wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.