Skocz do zawartości

Rodzinka Crusaderów w 1:72 od IBG Models


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu rozmawiałem z Adamem z IBG co jeszcze można by zrobić w pancerce w 1:72 na co czekają modelarze na CAŁYM ŚWIECIE. No i od słowa do słowa okazało się, że nie ma na rynku porządnych modeli rodziny Krzyżowców.

Wiele wody od tego czasu upłynęło, a dzisiaj na targach zabawek w Norymberdze IBG Models pokazało to:

 

51212953_2075179602603673_8347004996855791616_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna wiadomość. Rozmawiaj dalej - o Matildach, Valentinach, Halftrackach, Albionach, Scammelach, Fordsonach i jeszcze paru rzeczach :-) Biorę od razu wszystkie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej_LK napisał:

Rewelacyjna wiadomość. Rozmawiaj dalej - o Matildach, Valentinach, Halftrackach, Albionach, Scammelach, Fordsonach i jeszcze paru rzeczach ? Biorę od razu wszystkie ?

 

15 godzin temu, filipsg napisał:

A rozmawialiście może o Matildach i Churchillach? Bo też by się przydały... ?
Crusadery wyglądają przepysznie!

 

Słuchajcie, ludzie z IBG są na tyle rozsądni, że jak się im zaproponuje coś sensownego, czytaj: ciekawy temat z potencjałem do sprzedaży na całym świcie to oni na pewno go rozważą. Sprzedaż Rośka w 1:72 jest raczej wątpliwa pod względem opłacalności, więc zamiast pomstować na to, że nie robią Rosomaka, Jelcza, albo innego Stara, to trzeba im zarzucić temat, który ich zaciekawi tez z punktu widzenia biznesowego. Taki np. Albion jest całkiem fajnym pomysłem bo wersji tej ciężarówki było pierdyliard. Z taką Valentine może już być problem, bo nie wiem, czy kolejne wersje były ze sobą wyjątkowo kompatybilne i można je oprzeć na jednej formie (juz z samymi gąsienicami mógłby być kłopot). Ale nie zaszkodzi ich męczyć i dręczyć. Być może którąś przynętę chwycą.

Tylko podkreślam, że ja rozmawiałem z Adamem o Krzyżowcach jakieś... 3 lata temu. Więc nie spodziewajcie się, że Wasze pomysły z dzisiaj, jutro wejdą do produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer bez propagandy na obcojęzycznych forach w cholerę Rośka w 35 jest a grono 72 jest większe niż nam się zdaje i gadanie że to tylko na nasz rynek nijak ma się do tego.Jeśli chodzi o Scammela to ludki tam starego Airfixa rzeźbią bo nic innego nie ma (cromwell ze swoją żywicą to całkiem porażka ). A o gąski do Valentine to bym sie nie martwił Grigoriev ma je na stanie.Tyle mojego w temacie nie da się nie warto bo rynek za mały pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosiek brał udział w konflikcie zbrojnym i to go jeszcze ratuje. Ale idź na takie Missing-Lynx i zapytaj Anglików, czy chcą w 1:72 model Stara albo Jelcza. Wyjdźmy wreszcie z różowej bańki: IBG chce zarabiać pieniądze, a nie produkować patriotyczne Jelcze. I jak widać oni bardzo chętnie spełnią życzenia modelarzy ale pod warunkiem, że to będą życzenia modelarzy z całego świata, a nie 50 entuzjastów polskich ciężarówek z czasów Układu Warszawskiego.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 30.01.2019 o 15:54, Panzer4 napisał:

Kilka lat temu rozmawiałem z Adamem z IBG co jeszcze można by zrobić w pancerce w 1:72 na co czekają modelarze na CAŁYM ŚWIECIE. No i od słowa do słowa okazało się, że nie ma na rynku porządnych modeli rodziny Krzyżowców.

Wiele wody od tego czasu upłynęło, a dzisiaj na targach zabawek w Norymberdze IBG Models pokazało to:

 

51212953_2075179602603673_8347004996855791616_o.jpg

Jak się znasz z szefem IBG to zagadaj  żeby tak SKOT-a w 1/35 wymyślili chętni na pewno się znajdą jakieś ciekawe malowania z Afryki i innych Indii nie mówiąc o Polsce  i Czechach,ludzie już rzygają tymi hitlerowskimi Tygrysami i Panterami  i równie śmiesznymi papierpanzerami .Trumpeter kasę robi na pojazdach specjalistycznych ,tych wszystkich ciężarówkach, wyrzutniach, radarach itp. przecież  tak na poważnie zaczęli od Kub-a . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 09:00, Panzer4 napisał:

Słuchajcie, ludzie z IBG są na tyle rozsądni, że jak się im zaproponuje coś sensownego, czytaj: ciekawy temat z potencjałem do sprzedaży na całym świcie to oni na pewno go rozważą.

 

6 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jak się znasz z szefem IBG to zagadaj  żeby tak SKOT-a w 1/35 wymyślili...

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odnośnie STARów ,JELCZów i ROSOMAKów w 1/72.Polskiego Fiata 508 wypuścili a chyba nie jest to eksportowy hit

Edytowane przez yar75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A słowo ciałęm się stało, a krzyżowiec gdy to usłyszał to ruszył w drogę do Jeruzalem, a w drogę on ruszył on. Jednak nie na wielbłądzie ruszył, ani w lektyce jak faryzeusz, a skromnie, w czołgu ruszył on:

http://www.kfs-miniatures.com/1-72-crusader-mk-i-ibg-models/?fbclid=IwAR3Vsc5wU5FbzGW760ML1XvaVm3CCm8HB4g1kcMlE0U_dX86GflhniYpW6A

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.