Skocz do zawartości

Dora Wings Bellanca J-300, 1:72. wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa prezentacja Bellanki. Warto byłoby jednak zasygnalizować, jeden dość istny błąd w malowaniu. Instrukcja poszła do druku za wcześnie i nie dało się już tego naprawić. Malowanie prawidłowe Bellanki jest na pudełku a nie w instrukcji! Tarcze kół powinny być czerwona a nie białe. Podobnie statecznik pionowy i ster kierunku powinien być błękitny a nie biały.

Co do historii naszych rodaków to poszli trochę w zapomnienie z jednego powodu. Tak, kupili samolot za zyski z produkcji napojów, ale wysokoprocentowych. Mieli nielegalną wytwórnie bimbru. Powrót do USA statkiem nie był udany. Już na nabrzeżu czekała na nich policja.  Dostali wyroki do odsiadki. Po wyjściu z więzienia żyli skromnie, lub nawet w biedzie, w zapomnieniu.

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2019 o 13:19, Jarekk napisał:

Bardzo ciekawa prezentacja Bellanki. Warto byłoby jednak zasygnalizować, jeden dość istny błąd w malowaniu. Instrukcja poszła do druku za wcześnie i nie dało się już tego naprawić. Malowanie prawidłowe Bellanki jest na pudełku a nie w instrukcji! Tarcze kół powinny być czerwona a nie białe. Podobnie statecznik pionowy i ster kierunku powinien być błękitny a nie biały.

 

Mnie się wydaje, że statecznik poziomy ze sterem wysokości też powinny być w kolorze skrzydeł, płaszczyzny poziome są raczej w tym samym kolorze, a przyglądając się zdjęciom ogon jest raczej w jednolitej barwie, uwzględniając cień rzecz jasna. Ale to moja interpretacja, nie roszczę sobie praw do prawdy na wyłączność. Ja robię Bellancę w takim malowaniu. Trzeba też pamiętać, że kolektor wydechowy powinien być srebrny, nie czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie wstawić jako mój argument te kilka zdjęć. Na zdjęcie w locie, mimo, że spód jest w cieniu to jednak skrzydło i statecznik mają zdecydowanie różne cienie.

Adamowicz_Bellanca.png

Adamowicz4.png

art3_2.jpg

beznazwy.png

 

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten materiał. Nie trafiłem na te zdjęcia wcześniej, bardzo się przydadzą.

Rozpocząłem projekt, jak na razie idzie dość dobrze. Kokpit nawet całkiem dobrze spasowany, choć dużo detali tam nie ma, no ale pewnie i tak prawie nic nie będzie tam widać, więc po prostu go zmontowałem według instrukcji, i nawet obyło się bez problemów, choć kołki montażowe drążków pilota ściąłem, bo były raczej za duże na otwory montażowe.

Zapraszam! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że odwrotnie wkleiłeś drążki sterowania, górna część powinna być wygięta w kierunku pilotów.

Poza tym uważaj na przednią szybkę, bo pękła mi w ręku (ale Dora Wings raz dwa przysłała drugą ) i nie za bardzo pasuje, trzeba trochę popodpiłowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎29‎.‎03‎.‎2019 o 21:43, jpl napisał:

Dzięki za ten materiał. Nie trafiłem na te zdjęcia wcześniej, bardzo się przydadzą.

Bardzo podoba mi się Twój video warsztat. Jest on fajną zabawą ale i wyzwaniem. Piszesz, że nie trafiłeś na te zdjęcia, tylko, że one wyskakują na pierwszych pozycjach w Googlach. Obawiam się, że jedziesz prosto z instrukcji i popełniasz błędy w modelu które widać na dostępnych zdjęciach. Twój wybór.

- Ten kominek na górze powinien być na środku.

- Zetnij na grze ten występ nad kabiną pilotów. Był on potrzebny ale we wcześniejszej litewskiej Bellance.

- Oparcie siedzeń pilotów nie było brązowa i jedno. Była to  goła blacha z pojedynczymi oparciami pleców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się te Twoje filmy ogląda, ale popracowałbyś nad oświetleniem, bo trochę za ciemno jest na ekranie a cienie często zasłaniają szczegóły. No niestety jak się chce robić fajne filmy, to światło jest ważne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 10:52, Jarekk napisał:

 

- Ten kominek na górze powinien być na środku.

- Zetnij na grze ten występ nad kabiną pilotów. Był on potrzebny ale we wcześniejszej litewskiej Bellance.

- Oparcie siedzeń pilotów nie było brązowa i jedno. Była to  goła blacha z pojedynczymi oparciami pleców. 

Masz może jakieś namiary na  zdjęcia:góry litewskiej Bellanki?, coś do wnętrza też by się przydało. Wzoruję sie na rekonstrukcji  innego modelu Bellanki i  hmm no tam są klasyczne fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz otwarty do przodu  luk wejściowy do przedziału pasażerskiego ze zbiornikiem.

Nie spotkałem zdjęć wnętrza rekordowych Bellanek. Z opisów wynika, że był tam jeden lub dwa zbiorniki paliwa.

Dostępne zdjęcia ukazuję, że rekordowe Bellanki nie miały pojedynczych siedzeń z przodu. Albo podwójne siedzenie ze wspólnymi plecami, albo tylko siedzenie. 

Untitled-1cdv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez kitu. Mam wrażenie, że na siłę kończyłeś ten model. Łoszem upaćkałeś go strasznie, nie mówiąc już o niechlujnym usunięciu nadmiaru, co najbardziej rzuca się na statecznikach. Od spodu to chyba w ogóle zapomniałeś go usunąć. Jeden z gorszych Twoich modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Też mam wrażenie, że z łoszem nie do końca wyszło, no ale przynajmniej nauczyłem się tego, że faktycznie, w przypadku modelu bez "klasycznych" linii podziału to może nie wypalić. Nie wiem, skąd wziął mi się ten błąd z pierścieniem Townenda, będę pamiętał. Teraz pora na co innego, tam powinno być łatwiej, przynajmniej pod względem linii podziału. Dzięki i pozdrawiam wszystkich. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.