Skocz do zawartości

M18 Hellcat 1/35 "Wiedźma znad Driny"


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Post pod postem, ale nie sądziłem, że zdążę dzisiaj z aktualizacją. 

Kilka dobry wieczorów i model został poobijany. Poza tym nastąpiła obiecana wymiana lamp i przerobienie włazu inspekcyjnego nad lewym błotnikiem. 


Pierwsza warstwa to farbki Vallejo 70.885 Pastel Green + Biały w proporcji 2:1 plus retarder AK Interactive.
Druga to 70.822 German Camo Black i punktowo troszkę 70.818 Red Leather. 
Odpryski malowane małymi pędzelkami 3/0 i 5/0, a miejscowo gąbką. Najdrobniejsze jasne odpryski to mieszkanka farb olejnych dla plastyków pstrykanych z pędzla o wykałaczkę - tak samo jak się robi zachlapania pigmentami na przykład. 


QTwS2YP.jpg

 

eiq2wSi.jpg

 

o5hGrie.jpg

 

aTmaYtj.jpg

 

zsJ8KMT.jpg

 

Y8SfTZG.jpg

 

r0Ru3Aa.jpg

 

Pozdrowienia! 

 

 

Edytowane przez Kamil K.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kamil K. napisał:

Dzięki. Jakie rejony tego pięknego kraju zwiedzasz - o ile to wyjazd rekreacyjny? ? 

Pół na pół, praca/rekreacja ale udało mi się objechać trochę Hercegowiny i kawałek południowej Bośni , a teraz to już samo Sarajewo, ale na pewno jeszcze wrócę do tego kraju po więcej. No i zainspirowany tą podróżą już planuje co by tu skleić po powrocie w klimatach bałkańskich ?.  

Dobra, koniec off topu, siadam i podziwiam dalej warsztat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zekar napisał:

Pół na pół, praca/rekreacja ale udało mi się objechać trochę Hercegowiny i kawałek południowej Bośni , a teraz to już samo Sarajewo, ale na pewno jeszcze wrócę do tego kraju po więcej. No i zainspirowany tą podróżą już planuje co by tu skleić po powrocie w klimatach bałkańskich ?.  

Dobra, koniec off topu, siadam i podziwiam dalej warsztat.

Bo to się zawsze tak zaczyna... ? Sam zjechałem w latach 2014-16 większość krajów tego regionu i wprawdzie długo to kiełkowało, ale efekt dało taki jak widać m.in. w tym temacie. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie, w sumie przede wszystkim do dioramiarzy, którzy być może tu zaglądają. 

Jaki specyfik do śniegu polecacie? 

Z sodą oczyszczoną i wikolem mam takie sobie wspomnienia, szukam czegoś pewniejszego. Przy tym potrzebuję czegoś do malutkich ilości/resztek na pojeździe jak i czegoś na podstawkę - tu miejscami będzie sporo śniegu, a miejscami chciałbym zrobić wywiane resztki, spod których widać grunt i np. trawę... 

Kiedyś widziałem, że ktoś stosował jakiś proszek od plastyków, którym posypuje się np. zaproszenia i robi z niego literki, ale za cholerę nie mogę teraz znaleźć. Także proszę o pomoc i propozycje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z sody na wikolu i wyszło jak ten akowski na zdjęciach. (Nie mam akurat pod ręką zdjęcia swojego Shermana). Delikatnie wykałaczką nanosiłem rozcieńczony wikol z wodą i odrobiną fixera Valeyo (do pigmentów) na pancerz, aby uzyskać resztki śniegu na pancerzu. Na to sypałem delikatnie sodę. Nadmiar usunąłem. Wyszło OK ! Identyko jak z AK prezentowane powyżej !

Edytowane przez author21
poprawa literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Ja z kolei nie jestem za soda nie dlatego, że muszę wszystko mieć markowe, wprost przeciwnie. 

 

Po prostu raz soda niemal od razu po nałożeniu zabarwila mi się na żółto, prawdopodobnie od podłoża, a za drugim razem wyszła... Cóż, kontrowersyjne. (Mowa o moim BMP-1P, może ktoś pamięta jeszcze). 

 

Ogólnie to albo jestem bardzo wybredny, albo po prostu większość efektów śniegowych mi się w ogóle nie podoba. Na pojazdach to jeszcze jeszcze, ale na podstawkach zwykle wygląda to mało przekonująco. To chyba jeden z trudniejszych do ugryzienia tematów w modelarstwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil K. napisał:

 

 

Po prostu raz soda niemal od razu po nałożeniu zabarwila mi się na żółto, prawdopodobnie od podłoża, a za drugim razem wyszła... Cóż, kontrowersyjne. (Mowa o moim BMP-1P, może ktoś pamięta jeszcze). 

 

 

Może to głupio zabrzmi ale to już wina sody.Jeśli ją potraktować dobrze rozcieńczonym wikolem (wręcz wodą z wikolem,jakieś 90%-10%)nic się nie powinno stać.Soda jest tania można zawsze na boku próbować.

Śnieg z Andreii polecam swego czasu Valejjo też to miało w ofercie ale to bardziej jak bita śmietana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jery napisał:

Coś takiego się od Tamiyi pojawiło:

https://www.mojehobby.pl/products/Diorama-Texture-Paint-Snow-Effect.html

Nie używałem, tylko sygnalizuję.

Tamiya jest dobra jak chcesz zrobić zwały śniegu na podwoziu, ew. chcesz mieć sporą objętość. Adrea jest dobra do małych "zasp" nawianych w załamania na kadłubie i ogólnego przyprószenia pojazdu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keravnos napisał:

Tamiya jest dobra jak chcesz zrobić zwały śniegu na podwoziu, ew. chcesz mieć sporą objętość. Adrea jest dobra do małych "zasp" nawianych w załamania na kadłubie i ogólnego przyprószenia pojazdu

Masz na myśli ten produkt? 
http://www.andreaeurope.com/en/4/complements/416/andrea-artificial-snow/899/aas-01-andrea-artificial-snow.html 

Śnieg Tamki zamówiłem dzisiaj, zobaczymy, co z tego będzie. Spośród tych rzeczy, które oglądałem w necie wyglądał najlepiej, miał jakąś ciekawą teksturę i błyszczące wykończenie. 
Zastanawiam się też jeszcze nad pudrem do embossingu, widziałem kilka prac, na których całkiem nieźle to wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamil K. napisał:

Masz na myśli ten produkt? 
http://www.andreaeurope.com/en/4/complements/416/andrea-artificial-snow/899/aas-01-andrea-artificial-snow.html 

Śnieg Tamki zamówiłem dzisiaj, zobaczymy, co z tego będzie. Spośród tych rzeczy, które oglądałem w necie wyglądał najlepiej, miał jakąś ciekawą teksturę i błyszczące wykończenie. 
Zastanawiam się też jeszcze nad pudrem do embossingu, widziałem kilka prac, na których całkiem nieźle to wyglądało. 

Tak, dokładnie to ten specyfik:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z nią. Na razie zamówiłem jeden z produktów Tamki, zobaczymy jednak czy nie skuszę się na coś jeszcze. 

Olejowanie z grubsza zakończone. Doszły zacieki, trochę plamek, takie tam różne zabawy - właściwie nic nowego czego nie byłoby przy poprzednich modelach. 


5FZihnn.jpg

 

h4FNMaq.jpg

 

VnqSwzV.jpg

 

QbQ4D2B.jpg



Muszę teraz zająć się podwoziem i sprawić, żeby to co poniżej burty też wyglądało jakoś ciekawiej. ?

 

YCf18MS.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś będzie okazja, kto to wie. ? 

Niemniej, po raz kolejny polecam filmiki Martina Kovaca aka Night Shift na youtube. Trochę rzeczy zaczerpnąłem od niego, a sporo innych robię w dość podobny, choć nie aż tak dobry sposób. No i sposób podania i prezentacji jest wyśmienity, znacznie lepszy niż ja byłbym w stanie zrobić, gdyby np. usiłował coś nagrać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.