Skocz do zawartości

BABARYBA 2019 Warszawski Festiwal Modelarski, 8-9 czerwca 2019


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Grzes napisał:

O co chodzi z pieczątkami na kartkach pod modelem?

To informacja dla autora co się sędziom spodobało w modelu np malowanie, precyzja wykonania itd. Na Babarybie wisiał baner z dokładna rozpiską, co jaki symbol oznacza. Najważniejsza jest pieczątka z literką "W" - wyróżnienie.:szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bengal napisał:

C0XzvIK.jpg

A np. powyżej? Wyróżnienie, malowanie, precyzja obczajam. A reszta?
Po prostu zaciekawiło mnie to jako lajkonika  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem droga która idą sędziowie jest dla mnie zagadka :D  u góry dwie pieczątki za  scrach (na forum jest) a  prostrzy pudełkowy model - 6. Autora proszę o nie obrażanie się:)  

IMG_1741.PNG

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bobek napisał:

u góry dwie pieczątki za  scrach (na forum jest) 

A no jest. Śledziłem warsztat, dodałem swoje trzy grosze, trochę może nawet pomogłem. Ogrom pracy, ale......... I to właśnie "ale". Autor "zna temat" i jak obiecał "następny będzie lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że miejscem do dyskusji na temat  modelu "Danuty" i błędów które się do niego wkradły powinien być raczej warsztat lub galeria. I to z obowiązkowym udziałem autora.

Edytowane przez abtb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że na festiwalu modele oceniane są na zasadzie "lubi nie lubi". Nie ma znaczenia, że model był robiony od podstaw, jeśli się nie spodobał z powodu np. słabego malowania. (to przykład jeno, nie twierdzę, że rzeczony był słabo pomalowany). Jeśli autor modelu chce być oceniany za nakład pracy jaki włożył w swe dzieło wystawia model do oceny punktowej. Na naszej imprezie to "Syrenia łuska". Tam sędziowie analizują modele śrubka po śrubce i doceniają scrach, i wszelkie inne techniki.... 8-)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy że impreza była zacna, GRATKI.

 Mimo iż zgłosiłem dwa modele to nie było mi dane w tym roku odwiedzić modelarską brać firma zaplanowała mi inne działania.

Może za rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugi czerwcowy weekend, tak jak rok temu , mieliśmy dużą przyjemność gościć Was na Warszawskim Festiwalu Modelarskim BABARYBA 2019. Dwudniowa impreza, dzięki uprzejmości Burmistrza Dzielnicy Ursynów i Dzielnicowemu Ośrodkowi Kultury Ursynów odbyła się w gościnnych i przestronnych progach Areny Ursynów.

Festiwal organizowany jest z myślą o modelarzach w każdym wieku i dla tych, którzy są ciekawi świata, nowych doświadczeń i kreatywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku, oprócz stoisk klubowych i modeli pokazowych gościliśmy około 400 modelarzy z ich pracami, tak plastikowymi jak i kartonowymi, a przywieźli ich całkiem sporo bo zarejestrowaliśmy na festiwalu dokładnie 1388 modeli. Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie i zapotrzebowanie na nasz festiwal a najbardziej cieszy rosnąca (w porównaniu do zeszłego roku) liczba młodzików . W tym roku gościliśmy ich 94 !!!! Specjalnie dla nich na terenie festiwalu w sobotę były uruchomione warsztaty gdzie pod nadzorem naszych instruktorów najmłodsi mogli spróbować swoich sił w tym pięknym hobby jakim jest modelarstwo.

Oprócz samych modeli, nasi goście (jak i z nieskrywaną radością-my sami też) mogli dzięki pomocy Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie jak również Wolontariuszom tegoż muzeum , obejrzeć ciągnik artyleryjski C2P. Niewielki pojazd wojskowy, który porusza wyobraźnię, mamy nadzieję zachęcił do wykonania modeli redukcyjnych z jak największą dbałością o detale. Jednocześnie C2P zapewne zachęcił też do odwiedzenia muzeum przy ul. Powsińskiej, gdzie można w kameralnej atmosferze poznać oryginalne pojazdy, czołgi i inny sprzęt wojskowy.

Drugim pięknym pojazdem w skali 1:1, który cieszył oko był Plymouth Duster z 1971 roku. Auto tyleż piękne co emanujące muskulaturą i elegancją. Plymouth został nam na czas festiwalu dostarczony przez zaprzyjaźnioną firmę
Chester&Wasyl Garage. I Coś nam w duchu podpowiada, że w przyszłym roku również się spotkamy z nowym, ciekawym pomysłem na dodatkową atrakcję.

Dzięki naszemu patronowi Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego i jego szefowi gen.broni Rajmundowi T. Andrzejczakowi ursynowski parking przy naszym festiwalu został zdominowany w niedzielę przez czołg Leopard 2 A5, który został przywieziony do nas przez żołnierzy z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z Wesołej. Potężna maszyna, tak często jest przedmiotem pracy modelarzy, że oprócz niewątpliwego uroku „czołgu w środku miasta” dawała możliwość sprawdzenia detali i weryfikacji czy.. ”rozmiar ma znaczenie” 1f642.png:). Także w tym przypadku, mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy ze Sztabem Generalnym i promocję Wojska Polskiego.

Chcieliśmy również podziękować naszym mistrzom. Na Babarybie można było uczestniczyć w warsztatach, gdzie nasi mistrzowie: Łukasz Orczyc – Musiałek , Alan Kelley i Krzysztof Kobalczyk, dzielili się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami przy pracy nad modelami.

Na terenie Festiwalu znalazło się także miejsce na giełdę „modelarze-modelarzom”, dzięki której można było dać drugi dom modelom, które zbierały kurz na półkach i znaleźć ciekawe egzemplarze, czasem już bardzo trudne do kupienia.
Z nieskrywaną radością bardzo dziękujemy naszym „wspólnikom” w tym przedsięwzięciu:

Burmistrz Dzielnicy Ursynów
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
Sztab Generalny Wojska Polskiego
1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki
Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
Narodowe Muzeum Techniki
Chester& Wasyl
Agencja Lotnicza Altair
Scale Model Building

Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 2019 został zorganizowany dzięki sponsorom, którym bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę przy krzewieniu modelarstwa.
Z podziękowaniami dla:

IBG Models
Hataka Hobby
Centinet
Sklep Modelarski MARTOLA
Centrum Budowlane To-masz
Toro Model
Eureka XXL
Mirage
Hobby Boss
Yahu
AWC
Model Maker
Trumpeter
Master Box
Bilmodel Makers
First to Fight
Arma Hobby
Miniart
Amodel
ICM
Master
Papermodels.pl
Plastikowe.pl
Valkiria
Miniature bases
Rage Craft
Siren Miniatures
Rado Miniatures
Red Art.
MaxMini.eu

A przede wszystkim Dziękujemy Wam modelarzom którzy tak naprawdę tworzyliście ten festiwal.

P.S.
W ramach „prywaty” bardzo chcę podziękować wszystkim członkom i sympatykom IPMS Warszawa, QWKAK-a i wszystkim tym którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu festiwalu.

Andrzej Ligocki „Flachenty”

dziękujemy.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 10:29, abtb napisał:

(...) Najważniejsza jest pieczątka z literką "W" - wyróżnienie.:szczerbol:

Jeżeli mogę się tu wtrącić z dygresją: jesteśmy z Markiem twórcami całego tego zamieszania z pieczątkami - od idei rzuconej w samochodzie w trakcie powrotu z któregoś Bytomia, poprzez projekt każdej ikonki i opisy do których link zapodał Robert. Rozwijaliśmy potem pomysł razem z Robertem i Piotrkiem i testowaliśm na żywym organizmie podczas kolejnych WMS.

Chodzi o to że od samego początku pieczątka z literką "W" była na doczepkę i była wątpliwość czy jest na pewno potrzebna.

Na zasadzie - wszędzie się wyróżnia, to trzeba kontynuować ten zwyczaj. Trzeba? Jak się nad tym głębiej zastanowić - "W" nie przekazuje żadnej istotnej informacji, tylko tyle że autor modelu wie że w pewnym momencie zostanie wywołany po odbiór dyplomu. A, no i daje asumpt do twierdzenia że jeden model jest lepszy od drugiego. Zupełnie wbrew naszym pierwotnym zamierzeniom.

Prowadzi to do tego że sędziowie którzy z pozytywnym nastawieniem zabierają się za pieczątkowanie, starając się wypatrzyć i podkreślać pozytywne cechy modeli, zostają potem odsądzeni od czci za to że wyróżnione modele nie są jednak idealne, że nie doceniony wkład pracy. że taaki duży model... Idealne modele, co do śrubki - jak celnie wskazał Zegeye - tak, w konkursie punktowym.

Wracając do sedna tej dygresji: "W" jest najmniej ważną pieczątką ze wszystkich. Do tego stopnia nieważną że zastanawiamy się mocno czy w trakcie przyszłorocznej wrocławskiej imprezy w ogóle będziemy ją stosować.

 

Andrzeju - gratuluję udanego squelu zeszłorocznej imprezy - nie miałem w tym roku możliwości przyjechać i coś pomóc, ale mam nadzieję że to jedyny taki raz :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lejgo_inc napisał:

 

Wracając do sedna tej dygresji: "W" jest najmniej ważną pieczątką ze wszystkich. Do tego stopnia nieważną że zastanawiamy się mocno czy w trakcie przyszłorocznej wrocławskiej imprezy w ogóle będziemy ją stosować.

 

Dokładnie tak jak piszesz. Już w zeszłym roku mieliśmy takie przemyślenia, a w tym "W" trafiło na karty niejako z rozpędu. W następnym już jej nie będzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 07:59, wisa napisał:

Ja drugi raz, nieśmiało, poproszę o wyniki...

Oficjalne wyniki modelarskich zmagań na Babarybie 2019

http://warszawskifestiwalmodelarski.pl/wp-content/uploads/2019/06/babaryba2019.pdf?fbclid=IwAR0r6cc3GcPwlGaLJvV_gUqBelbiG9QNz5HS7-N1L4d-oRNiMFy4WVtve88

Edytowane przez gajowy z wąsami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.