Skocz do zawartości

Poradniki modelarskie video


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby się taki temat. Jeśli ktoś zna dobre poradniki w sieci, warto się podzielić.
Poniżej linki do mojego ostatniego odkrycia. Gościu robi perfekcyjne modele i pokazuje to niezwykle dokładnie, bez wodolejstwa, bardzo intensywnie i niezwykle przystępnie.
Co prawda gada po hiszpańsku, ale to kompletnie nie przeszkadza, bo nawet bez dźwięku wiadomo o co chodzi. Serdecznie polecam, mam tylko nadzieję że będzie dalej robi współczesne maszyny.
Na zachętę 3 pierwsze części z bardzo styranym Migiem-21:

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No niestety TakeOff Models to nie jest raczej ktoś od kogo warto się uczyć.
To już znacznie lepiej i ciekawiej robią modele tacy twórcy jak Plasmo, Peri's Models, Scale-a-ton czy ScaleModelAircraft.
Naturalnie mówię tylko o modelarzach któzy specjalizują się w lotnictwie, bo to mnie interesuje.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę trzech modelarzy:

Rojan Bazan człowiek scratch, co prawda głównie widać efekty jego prac ale warto zobaczyc, ociera sie o chorobe ? 
Rojan Bazan

Paul Budzik, stara bardzo dobra szkoła modelarstwa z której można dużo wynieść, pozatym świetny angielski i rozkładanie na czynniki pierwsze zagadneinia
Kanał Paul Budzik - o nazwie Scale Model Workshop

Później gaduła i  maruda trochę ale aż do osiągnięcia średniego poziomu w modelarstwie można oglądać
Doog's Model


i na koniec speedruner ale schludnie to robi
 Igor Sedykh


 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy Dooga to dla mnie strata czasu. No chyba że ktoś lubi 40 minut stękania i rozwodzenia się nad jakimś detalem, bo konkretnej roboty modelarskiej to u niego jak na lekarstwo. On robi znakomite modele, ale fatalne filmy o modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 19:53, Solo napisał:

Poniżej linki do mojego ostatniego odkrycia. Gościu robi perfekcyjne modele i pokazuje to niezwykle dokładnie, bez wodolejstwa, bardzo intensywnie i niezwykle przystępnie.

 

W dniu 22.03.2019 o 09:39, Solo napisał:

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć czemu ludzie rozcieńczają farbę w zbiorniczku. Idealna metoda żeby zapchać aerek a i kontrola nad mieszanką nie jest zbyt dobra. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rozcieńczam w zbiorniczku od lat. Nie zdarzyło mi się zapchać aerografu nigdy, gęstość farby kontroluję poprawnie, a jak potrzebuję trzech kropli farby, to nie marnuję większej ilości na jakieś oddzielne naczynka.

 

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wspominieć o Paul-u Flory i kanale florymodels:

https://www.youtube.com/user/florymodels

Zaletą jest duża ilość materiału i częste aktualizacje. Szczególnie liczne są recenzje modeli, sprzętu i akcesoriów.

Samo modelarstwo Paul-a nie należy do jakichś szczególnie wybitnych ale dla początkujących i średnio zaawansowanych jego prezentacje są często ciekawe.

Czasem gada głupoty, ale to zdarzyć się może każdemu. Szczególnie przy takiej ilości materiału.

Natomiast boli mnie, że przy obcojęzycznych kanałach modelarskich polskie wyglądają żałośnie. Przynajmniej te które oglądałem. Zdecydowanie brakuje kogoś, kto dobre modelarstwo połączyłby z dobrą prezentacją. Lubię KFS, ale on filmuje tylko przy okazji warsztatów na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskojęzyczne kanały mają jeden wielki minus. "Miriady" niepotrzebnych minut gadania przez nos a tym jak otwiera się np pudełko. Dlatego Paul Budzik jest the best krótko zwięźle i na temat a Flory etc odpadają. W ogóle filmy kręcone na żywca bez nawet minimalnie nakreślonego scenariusza są męczące.

Edytowane przez Smokepsv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja takich unikam, bo nie potrzebuję filozofowania i dzielenia włosa na 4. Tych kilku autorów których podałem w pierwszych postach robi właśnie konkretne, bardzo merytoryczne i nieprzegadane filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HKK napisał:

Można jeszcze wspominieć o Paul-u Flory i kanale florymodels:

https://www.youtube.com/user/florymodels

 

Jeśli ktoś lubi wodolejstwo do sześcianu, bo on te swoje filmy trzepie niemal co dzień, to można to polecić. To taki drugi Doog, tylko bardziej elokwentny. Gdyby te jego filmy wyżąć z wody to każdy pewnie zmieściłby się w 5 minutach. Najbardziej lubię jego recenzje modeli gdy omawia instrukcję strona po stronie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solo napisał:

Jeśli ktoś lubi wodolejstwo do sześcianu, bo on te swoje filmy trzepie niemal co dzień, to można to polecić. To taki drugi Doog, tylko bardziej elokwentny. Gdyby te jego filmy wyżąć z wody to każdy pewnie zmieściłby się w 5 minutach. Najbardziej lubię jego recenzje modeli gdy omawia instrukcję strona po stronie. :)

Niestety, takie inboxy (nie tylko modelarskie) z omawianiem pudełka, instrukcji obsługi/montażu itp. są popularne. Wielu ludzi tak właśnie chce oglądać produkt. Ze wszystkimi szczegółami. Paul nie robi tego dla swojego widzimisię, tylko dla widzów. Ja tego nie lubię, ale rozumiem. Nie boli mnie to zbytnio, bo jest pasek przewijania i sobie przeskoczę do wybranego fragmentu.

Za to na florymodels można znaleźć sporo dokładnych, rzeczowych recenzji akcesoriów i narzędzi. Recenzji o które trudno gdzie indziej. Mam wysypkę na recenzje (czczególnie polskie) w których co drugie zdanie jest "fajnie". "Fajny aerograf, fajnie się maluje". A na ekranie widać, że gość ma co najwyżej średnie umiejętności i doświadczenie. A sprzęt który tak chwali, zupełnie się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oglądać też filmy z tego kanału:

https://www.youtube.com/user/xrcflash/videos

 

Co prawda nie jest to tematyka lotnicza, ale jeżeli miałbym określać skalę trudności wykończenia modelu, to postawiłbym najpierw pojazdy pancerne, potem lotnictwo, a najwyżej samochody cywilne. Jakichś tam ciekawostek do zastosowania w lotnictwie zawsze można się dopatrzeć na filmikach z powyższego kanału.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.