Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie w jakimś "budowlanym" kompresor tłokowy za +/- 300-350 zł, usuń sprężarkę zostanie Ci atestowany zbiornik wraz z osprzętem. Nowe agregaty lodówkowe zaczynają się od mniej więcej od 200 zł.

Wystarczy to teraz zamontować w miejsce zdemontowanej sprężarki i masz zestaw na poziomie tych markowych. Chociaż nie, nie ten poziom ceny ani prestiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atesty, homologacje, cuda, cudawianki Czego Wy się boicie? Jakie ciśnienia zamierzacie uzyskiwać w takim urządzeniu i z czego myślicie je robić lub z czego robi je ktoś na OLX? One wyglądają całkiem porządnie. Zmieszana cola w butelce PET to ponad 3 atm a wytrzymują dwa razy więcej. Robocze ciśnienie na zbiorniku rzędu 6 atm to pryszcz. Ja opony w rowerze pompuję na 5 atm.

Gaśnica to 15-20 bar. Butlę LPG testuje się przy coś około 30 bar. O to można się martwić, ale nie o kompresorek do aerografu Tu może co najwyżej strzelić wężyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atesty, homologacje, cuda, cudawianki Czego Wy się boicie? Jakie ciśnienia zamierzacie uzyskiwać w takim urządzeniu i z czego myślicie je robić lub z czego robi je ktoś na OLX? One wyglądają całkiem porządnie. Zmieszana cola w butelce PET to ponad 3 atm a wytrzymują dwa razy więcej. Robocze ciśnienie na zbiorniku rzędu 6 atm to pryszcz. Ja opony w rowerze pompuję na 5 atm.

Gaśnica to 15-20 bar. Butlę LPG testuje się przy coś około 30 bar. O to można się martwić, ale nie o kompresorek do aerografu Tu może co najwyżej strzelić wężyk

 

Moje do 120PSI pompuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, np aerograf za 1600zł, gdzie nie ma żadnej możliwości, żeby zrobić samemu tak sprawne i dokładne urządzenie.

Ale jeżeli coś kosztuje 1600 zł, a można samemu zbudować za 300 takie, które działa identycznie?

Każdy musi to sam roztrząsać we własnym sumieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

a ja mam wrażenie przkupek na targu... każdy mieli ozorem i po co? cena na ogół jest adekwatna do jakości +/- ekstra kasa za znaczek markowy, dlatego As kosztuje tyle ile kosztuje a H&S się ceni inaczej, za chwilę trzeba będzie zamknąć bo dyskusja zmierza kolejny raz do nikąd...

Podane i wyjaśnione już jest co i jak decyzja należy do pytającego ile i na co chce wydać kasę... i chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując sprzęt firmowy, płacisz za kontrolę jakości. Za to, że ktoś kto jest na rynku od wielu lat sprawdził coś i to podpisał. Kibicuję małym wytwórcom, ale o ile ktoś pod jedną nazwą nie jest na rynku od wielu lat, to tak naprawdę nie wiadomo co kupujemy. I nie wiadomo czy będzie się do kogo zwrócić jak coś nie będzie działać. Oczywiście, jak ktoś nie ma kasy to nie urodzi - wtedy warto podjąć ryzyko i kupić od przypadkowego producenta. Tyle, że często oszczędny kupuje dwa razy.

 

I naprawdę nie każdy potrafi, albo ma ochotę robić kompresor samodzielnie.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli coś kosztuje 1600 zł, a można samemu zbudować za 300 takie, które działa identycznie?

Każdy musi to sam roztrząsać we własnym sumieniu

 

No nie do końca. Za 1600zł kupujesz nowy sprzęt. Za trzy stówy robisz sobie sam z części z odzysku, bez gwarancji.

 

Tylko nowy kompresor lodówkowy kosztuje 300-400zł. Do tego regulator, zawory, przewody, nowa butla, olej... i jesteś na ~800-900zł jak nic. Robocizna za free? Ile kosztuje Twoja godzina w pracy?

 

Porównujmy porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atesty, homologacje, cuda, cudawianki Czego Wy się boicie? Jakie ciśnienia zamierzacie uzyskiwać w takim urządzeniu i z czego myślicie je robić lub z czego robi je ktoś na OLX? One wyglądają całkiem porządnie. Zmieszana cola w butelce PET to ponad 3 atm a wytrzymują dwa razy więcej. Robocze ciśnienie na zbiorniku rzędu 6 atm to pryszcz. Ja opony w rowerze pompuję na 5 atm.

....

 

Moje do 120PSI pompuje

 

Latasz nim? Czy to rowerowiatrolot (ha, wymyśliłem nowy pojazd dla Tytusa ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor do aerografu ale nie tylko

Gostyń, gostyński, Wielkopolskie Dodane o 12:24, 14 września 2018, ID ogłoszenia: 260728879

 

Dla Bartasa89 to może być dobry kompromis dołożyć sprężarkę i można śmigać.Zajrzeć sprawdzić na łoleiks i się zapytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli coś kosztuje 1600 zł, a można samemu zbudować za 300 takie, które działa identycznie?

Każdy musi to sam roztrząsać we własnym sumieniu

 

No nie do końca. Za 1600zł kupujesz nowy sprzęt. Za trzy stówy robisz sobie sam z części z odzysku, bez gwarancji.

 

Tylko nowy kompresor lodówkowy kosztuje 300-400zł. Do tego regulator, zawory, przewody, nowa butla, olej... i jesteś na ~800-900zł jak nic. Robocizna za free? Ile kosztuje Twoja godzina w pracy?

 

Porównujmy porównywalne.

Masz w domu lodówkę? Zepsuła się po roku? Nie? Więc nie tkwij w błędzie i nie mitologizuj gwarancji. Sprężarka to tak naprawdę jedyna rzecz, która może się tu zepsuć. Moja sprężarka pochodzi z radzieckiej lodówki Mińsk i pewnie jest starsza od Ciebie i jakoś franca nie chce zdechnąć.

Co do kosztów, to

sprężarka ok. 200 zł,

zbiornik (2 min szukania, więc pewnie są i tańsze) 150 zł

presostat z reduktorem, zaworami zwrotnym i bezpieczeństwa oraz manometrem 52 zł

odolejacz 25 zł,

kształtki ok 7 zł/szt

olej 10 zł

20 minut na montaż, to sobie sam wyceń, ale jeśli jesteś nawet droższy niż serwis BMW to 100 zł wystarczy

Razem ok. 600 zł

I masz nowe, porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka potrafi się zepsuć i w markowej lodówce, sam tak miałem po kilku niedługich latach użytkowania, więc generalizowanie że jak coś się u Ciebie nie zepsuło to i gdzie indziej się nie zepsuje jest ryzykowne.

Naturalnie lodówkowiec, jeśli ktoś ma umiejętności i cierpliwość do tego, to nie jest zły pomysł.

Ja jednak uważam że co markowy sprzęt to markowy, szczególnie jeśli ktoś nie ma smykałki do majsterkowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka potrafi się zepsuć i w markowej lodówce, sam tak miałem po kilku niedługich latach użytkowania, więc generalizowanie że jak coś się u Ciebie nie zepsuło to i gdzie indziej się nie zepsuje jest ryzykowne.

Nie, to nie generalizowanie. Lodówka chodzi 24 godziny na dobę, a w kompresorze będzie chodzić ile? 10 godzin tygodniowo, co zapewne jest i tak czasem bardzo optymistycznym? Gwarancję masz na rok, może 2. Kilka więc niedługich, jak piszesz, lat pracy agregatu w lodówce, to baaaaaaardzo długie lata pracy kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja jednak uważam że co markowy sprzęt to markowy...

Solo, wskaż w końcu różnicę w zasadzie działania i zastosowanych podzespołach między tym "lodówkowcem" a "markowym" czy "olejowym", jak go nazywałeś, kompresorem. I nadal nie chodzi mi o jakość zastosowanych komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.